Чому «за копійки» виставляють в оренду обласне комунальне майно у Ковелі

05.10.2022 о 10:29 · 2 хв читання
Ковельська поліклініка Волинської облради

Територіальні громади, навчальні та лікувальні заклади і навіть Волинська обласна рада виставляють на аукціони оренди комунальну нерухомість по 5, 3 чи навіть 2 гривні за квадратний метр. На «Prozorro.Продажі» можна побачити безліч оголошень про оренду майна з такими цінами. Багато з них – невиправдано дешеві і не відповідають ринковим.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» від серпня та до 15 вересня 2022 року виявив десяток оголошень, де стартова ціна оренди не перевищує 50 гривень за квадратний метр у місяць. Ціни у окремих оголошеннях стартують навіть від 2 гривень, а вартість у 20-50 гривень – вже не дивує. «Сила правди» з’ясувала чому так відбувається. 

У серпні у Ковельській поліклініці палату (кабінет) для приватної медичної практики виставили на аукціон за 24 гривні на місяць. Площа приміщення – майже 13 квадратних метрів. Об’єкт розташований на другому поверсі чотирьохповерхової будівлі комунального підприємства «Ковельська поліклініка Волинської обласної ради», що у Ковелі на вулиці Богдана Хмельницького. За тією ж адресою виставили на аукціон й інший лот – кабінет площею 12 квадратних метрів за 22 гривні оренди на місяць. В обох випадках – це менше 2 гривень за квадратний метр.

Чому ж стартова вартість така низька? Ситуацію прокоментувала очільниця відділу комунального майна Волинської обласної ради Олена Кузьменко.

Це залишкова балансова вартість. За законодавством ми повинні вираховувати 1% від вартості. У підсумку ми здали один кабінет за 500 гривень, а інший – за 550. У нас немає іншого виходу, ми не можемо збільшити вартість. Законодавство передбачає саме таку процедуру 

– повідомила вона

Обидва аукціони відбулися у серпні. В результаті, остаточна вартість оренди склала 550 та 500 гривень за кожний об’єкт відповідно. Тобто, зросла майже у двадцять разів: із 2 до 39-46 грн за один квадратний метр.

До слова, оренда подібних приміщень в оголошеннях, які розміщені на сервісі OLX, стартує від 2 тисяч гривень на місяць.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X