Депутат з Ковеля просив прокуратуру лояльніше ставитися до крадіїв піску

21.04.2021 18:02
Іван Смітюх: https://sylapravdy.com

Сьогодні, 21 квітня, на сесії Волинської обласної ради перший заступник керівника прокуратури області Олег Губчак озвучив інформацію щодо результатів діяльності органів прокуратури Волині у 2020 році.

Під час виступів взяв слово депутат з Ковеля Іван Смітюх. Він просив прокуратуру лояльніше ставитися до незаконних видобувачів піску і наполягав, що причини несанкціонованих крадіжок цього природного багатства криються у соціальних негараздах, – повідомляє Волинська обласна рада.

Депутат Олександр Пирожик мав питання до першого заступника прокурора області щодо законності  використання земель, де виросли ліси,  які були насаджені колишніми колгоспами на Старовижівщині. Пан Пирожик вважає, що громади мають повні права на ці землі. В той же час, за інформацією депутата, в прокуратурі області готуються позовні заяви щодо цих земель з посиланням на розпорядчі документи обласної ради часів 2000 року.

Після того часу, працювали інші депутати і приймалися інші рішення. Сьогодні депутати – на боці громад

– запевняє Олександр Пирожик

Олег Губчак зазначив, що питання потребує детального вивчення і обіцяв надати повну інформацію щодо цього. Разом з тим, він зауважив, що землі, вкриті лісами, можуть передаватися громадам тільки за згодою Кабінету Міністрів України.

Друге питання Олександра Пирожика – про факти незаконної вирубки лісів в заказниках на Ковельщині та Любешівщині. Пан Губчак пообіцяв реагування після офіційного звернення відповідних територіальних громад з конкретно наведеними фактами.

Олег Губчак / Фото Волинської обласної ради

Питання щодо вирубки дерев піднімав і депутат Іван Смітюх. Але в його запитанні йшлося про дерева, які ростуть обабіч доріг, де ведуться ремонти в рамках програми «Велике будівництво». Іван Смітюх вважає, що дороги ремонтувати потрібно, але при цьому не нищити дерев варварським способом. Перший заступник обласного прокурора закликав залучити до дослідження п роблеми держекоінспекцію.

Крім цього депутата Смітюха цікавить, що змінилося в структурі прокуратури в ході впровадження реформ. Він запитував, скільки прокурорів працює в області і якою є порівняльна характеристика. Олег Губчак відповів, що атестацію уже пройшли 76 прокурорів. Але це не стосується окружних прокурорів, де така атестація ще триває. Кількість керівних посад в окружних прокуратурах зменшиться.

Депутат Сергій Кошарук запитував, чи вчасно реагує прокуратура на факти зриву проведення вакцинації та превентивних заходів напередодні третьої хвилі пандемії коронавірусу. Відповідь прокурора: про такі факти невідомо, а якщо будуть, то правоохоронці реагуватимуть оперативно.

Депутат Андрій Козюра ставив питання щодо дотримання законодавства при видобуванні піску в області. Він нагадав, що в області розроблено 12 кар’єрів, але спецдозволи на видобування має не так багато компаній. Переважно пісок  копають нелегально, завдаючи збитків навколишньому природному середовищу.

Скільки обвинувальних актів щодо цього було спрямовано до суду?

– запитує депутат Андрій Козюра

Олег Губчак такими цифрами не володіє, але обіцяє пізніше надати точнішу відповідь про роботу, проведену прокуратурою у сфері незаконного видобування корисних копалин.

Депутат Володимир Яренчук розповів прокурору про безлад вздовж 12-кілометрової дороги з Тумина до Турович в Ковельському районі. Зі слів депутата, там очищали природожні  території  від дерев, з яких забрали ліквідну частину, а решту лишили лежати просто неба.

Хто повинен прибрати чи утилізувати те, що є неліквідом? 

– запитав депутат

Пан Губчак пообіцяв, що в усьому розбереться та «пустить в роботу» окружний прокурор.

Після завершення обговорення питання, депутати інформацію першого заступника прокурора Волинської обласної прокуратури про результати діяльності органів Волинської обласної прокуратури у 2020 році взяли до відома.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.