Депутатка звинуватила в «договорняках» голову ОТГ, а той це заперечує

17.09.2020 о 10:56 · 9 хв читання
Софія Сагаль – Роман Троцюк

На своїй сторінці у Фейсбуці депутатка Дубівської сільської ради Софія Сагаль, яка проживає в с. Дубове і працює начальницею управління соціального захисту населення виконкому Ковельської міської ради, розкритикувала діяльність голови сільської громади Романа Троцюка.

За її словами, «яскравим прикладом його безгосподарності» є спроба продати 4,5 га землі, яка належить громаді, без аукціону та за вкрай низькою ціною – 1 мільйон 401 тис. 163 грн. Мова йде за проєкт рішення щодо продажу земельної ділянки площею 45 403 кв. м у власність ТОВ «Сотік Агро» (директор Анатолій Мирошніченко) для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови.

Земля, яка знаходиться у селі Вербка на вулиці Ватутіна, 67, межує з Ковелем і має неабияку цінність та привабливість для інвесторів та забудовників. А Роман Троцюк хоче її продати фактично за безцінь аграрній фірмі, яка не планує обробляти її як сільськогосподарські угіддя, а має намір використати для забудови.

Софія Сагаль вказує, що у групи депутатів, які завжди працювали по-совісті, і уже двічі голосували проти продажу цієї ділянки, складається враження, що голова ОТГ перед виборами хоче якнайшвидше допродати усе те, що залишилась в руках громади, оскільки уже втретє він вносить даний проєкт на розгляд сесії.

Варто наголосити, що спеціально для того, щоб врешті-решт «просунути» саме це рішення, Троцюк скликає позачергову сесію!!!!!

– пише Софія Сагаль

Як стверджує Софія Анатоліївна, Дубівська ОТГ потребує чималих коштів. Зокрема, у новозбудованій школі у с. Вербка уже навчаються діти, а коштів на декларацію про завершення будівельних робіт у бюджеті немає. А це 750 тис. грн. Крім того, бракує грошей на заробітну плату працівникам сільської ради та обслуговуючому персоналу. Гроші голова ОТГ з фонду заробітної плати зняв на будівництво дороги державного, а не місцевого значення. Це ще один яскравий приклад «господарювання».

Роман Троцюк та Юрій Погуляйко

Ще до прикладу, мешканці одного з нових мікрорайонів села 12 років чекали на згоду щодо створення кооперативу для проведення освітлення до новобудов. І лише дякуючи нашій депутатській групі півмільйона гривень було виділено для електрифікації вулиці

– додає Софія Сагаль

Вона пише, що є ще багато запитань щодо наслідків «господарювання» Романа Троцюка та деяких депутатів, які складають його команду та неодноразово діяли під його тиском.

На думку Софії Сагаль та інших депутатів сільради, досить ефективним стало б рішення про продаж цієї привабливої земельної ділянки на аукціоні в цілому, або ж сформувавши кілька ділянок та виставивши на аукціон окремими лотами. Однозначно, що сума від продажу буде в рази більшою. Крім того, частину землі можна було б передати учасникам АТО/ООС, мешканцям сільської громади.

Саме тому вона разом з однодумцями, і надалі категорично проти цього рішення, яке «вкотре стане прикладом безгосподарності голови ОТГ». Вона вважає, що Роман Троцюк не вміє організувати ефективне управління, нехтує думкою депутатів, не вміє або не хоче примножити кошти громади і раціонально їх використовувати, його робота як керівника не спрямована на покращення добробуту мешканців об’єднаної територіальної громади.

У його діях ми вбачаємо якісь власні корисливі інтереси. Складається враження про певні домовленості перед виборами. Чому ж тоді голова так наполегливо хоче продати землю і отримати ці кошти? Проте чи отримає вигоду з цієї сумнівної оборудки наша Дубівська громада?

– запитує депутатка

У своїй відповіді очільник громади Роман Троцюк назвав Софію Сагаль майбутнім кандидатом на посаду Дубівського сільського голову і навіть дав посилання на її допис.

Читаючи допис приходжу до висновку, що Софія або далека від знання законодавства, або навмисне спотворює інформацію. Одне і друге не личить майбутньому кандидату на посаду сільського голови. Спробую викрити дані фейки та дати пояснення ситуації яка склалася

– написав він

Як стверджує Роман Троцюк, на території, про яку йде мова, стоять будівлі (схему розміщення будівель можливо побачити на світлинах), які викупила декілька років тому аграрна компанія «Сотік Агро», відповідно право на викуп земельної ділянки, або її оренда належить саме цій фірмі. Будівлі розміщені майже по всій території земельної ділянки, що робить неможливим її поділ на частини, адже до кожної частини необхідно організувати дорогу (ця земля випаде з продажу чи оренди), яка повинна відповідати нормам ДБН.

Роман Троцюк каже, ці втрати ляжуть на плечі саме сільської ради. Відділити земельну ділянку можна лише ту, яка не має будівель. І тільки її можна продати з аукціону. Про продаж даної ділянки мова йшла вже більше року. Щоб дійти до рішення, яке повинна на даний час прийняти Дубівська сільська рада, було прийнято радою два попередніх рішення, які теж можна побачити вище. Протоколи поіменного голосування є на офіційному сайті громади.

Дані рішення команда, яка хоче заблокувати прийняття рішення, про продаж підтримала. Не розумію, де депутатська логіка, чи дані депутати не розуміють, що вони роблять. На рахунок депутатів, що працювали «по совісті», при запиті можу скинути декларації про доходи, але це вже питання до правоохоронних органів. Де взяли кошти на нерухомість, земельні ділянки, автомобілі, та ремонти цієї нерухомості перебуваючи більше 20 років безробітними

– додає очільник громади

У відповіді до Софії Сагаль голова сільради пише про економіку, мовляв Дубівська ОТГ «яскраво відрізняється поміж громад області». Про це свідчить рейтинг громади (7 місце на теренах області). За роки існування Дубівської ОТГ (2017-2020 роки) в громаду залучено близько 80 000 000 додаткових коштів. 71 000 000 гривень витрачено на капітальні видатки (будівництво), а були ще й поточні ремонти. Звісно залучення додаткових коштів вимагає спів фінансування з місцевого бюджету.

На даний час дійшла до завершення перша черга будівництва в школі с. Вербка. В 2020 році треба сплатити з бюджету громади 2 100 000 гривень. Держава фінансує об’єкт на 20 900 000 гривень. Одночасно будується нова амбулаторія в с. Дубове, частка громади в якій – близько 500 000 гривень. На даний час вирішується доля реконструкції амбулаторії в с. Облапи (вартість проекту близько 2 000 000 гривень, з них частка громади – 200 000 гривень).

Звісно, команді Софії було б зручніше, аби дані об’єкти не будувались, щоб звинуватити мою команду в бездіяльності. На даний час ці депутати блокують подальший розвиток громади, своєю некомпетентністю. Низька ціна, на даний час, це тільки привід загнати громаду в боргову яму. Вони відкрито говорять, що продадуть після виборів. Тому це питання більш політичне

– зауважив Роман Троцюк

Як говорить голова Дубівської ОТГ, на початку року громада змушена була перерозподілити кошти бюджету та виділити 2 100 000 гривень для будівництва школи с. Вербка. Це була умова включення проєкту в програму «Великого будівництва». За інших умов на фінансування даного об’єкту держава нічого не виділяє. І якщо громада на даний час проявить свою неспроможність розрахуватися за виконані роботи, виникає запитання, яким чином вона має далі добудовувати даний об’єкт, а це ще залучення близько 25 000 000 гривень державних коштів.

Аналогічно ставиться під сумнів спроможність громади співфінансування амбулаторії с. Облапи. В даному разі проєкт реконструкції перетворюється на паперовий мотлох.

В зв’язку з пандемією бюджет Дубівської ОТГ не отримав 690 000 гривень за наслідками попереднього місяця. На даний час вже другий місяць заробітну плату працівникам ФАПів сіл Вербка, Городище та Бахів виплачують за рахунок Ковельської медичної установи.

Є домовленість після продажу земельної ділянки ми, виконавши певні фінансові операції, зможемо компенсувати заробітну плату наших медиків. Інакше ФАПи під загрозою закриття. Також є незабезпеченість технічного персоналу закладів освіти в заробітній платі на частину грудня місяця. У разі продажу земельної ділянки я пропонував депутатам розпорядитися коштами таким чином (є аудіозапис, який при необхідності зможу оприлюднити): 500 000 – на Вербську школу, 200 000 – на амбулаторію села Облапи, 250 000 – на будівництво лінії електропередач масиву «Пасіка» (до третього трансформатора), 250 000 – на будівництво вуличного освітлення в селі Бахів (вартість проєкту близько 500 000 гривень)

– нагадує Роман Троцюк

Звісно, є інший варіант вирішення даного земельного питання – власники приміщень беруть землю в оренду. Підрахунки показали, що сума 1 400 000 гривень при ставці 3% буде отримана на протязі 49 років. Але питання, чи згідні жителі чекати на вуличне освітлення та лінію 10 кВ ще 20 років?

На думку Романа Троцюка, бюджет громади втратить близько 27 000 000 гривень інвестицій, громада репутацію надійного та відповідального партнера. Після закриття ФАПів, чи зможе громада знову відновити їх роботу?

У своєму дописі Роман Троцюк хвалить аграрну компанію «Сотік Агро» за роботу на території ОТГ: почистила всі меліоративні канали, ремонтує викуплені приміщення, нарощує парк сільськогосподарської техніки, є приміщення для пожежного автомобіля.

В планах – розвиток на території громади тваринництва, що сприятиме створенню робочих місць та наповненню бюджету. Голови сусідніх громад заздрять нам, що до нас прийшов такий інвестор

– доводить голова громади

З приводу ціни об’єкту, за словами Романа Троцюка, звісно можна вести полеміку, але експертно-грошова оцінка виготовлена згідно норм чинного законодавства. І якщо депутати сумніваються, то він каже, що можна її замовити повторно за кошти громади, але при цьому час працює не на вирішення проблем, а на загострення.

На переконання Романа Троцюка, землю для інвесторів необхідно продавати по оцінці. І сільська влада повинна боротися над створенням робочих місць, а не шукати як відкинути бізнес.

На рахунок моєї чесності та порядності. Я прожив чесно своє життя. Все, що я заробив, зароблене тяжкою працею, потом та головою. Ніколи не дозволю собі ніякі «договорняки». Хто має докази моєї непорядності, можливо я кого облаяв нецензурною лайкою, вкрав з бюджету кошти, чи отримав «відкат» – озвучте відкрито, а не по закутках. Нашу роботу перевіряло СБУ, прокуратура, поліція. Практично всі об’єкти, побудовані в громаді, пройшли перевірку. Жодних порушень не виявлено

– говорить Роман Троцюк
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Троцюк багато вміє говорити. Ну хоч щось він вміє. А ще бути маріонеткою в нього Добре виходить. А по суті нічого путнього для людей. Ще нехай висвітить громаді зарплати свою і очільників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X