Дошкульний сміх – ворогу під дих

Генадій Сарапін
04.04.2023 о 11:04 · 4 хв читання

В Ковельському народному музеї-садибі Самійла Підгірського 1 квітня цього року відбувся цікавий захід під промовистою назвою «Дошкульний сміх – ворогу під дих», присвячений Міжнародному дню сміху. Тут також відкрилась виставка карикатури на різноманітну тематику, але переважно російсько-українську війну.

Повномасштабне російське вторгнення вплинуло на життя всіх українців. А для художників події стали ще й матеріалом для власних творів. Особливо для карикатуристів, об’єктами уваги яких є звитяги українських військових та постать путіна.

Відкрив виставку і захід в цілому автор цих рядків – голова Волинського обласного відділення Українського фонду культури та директор музею-садиби Самійла Підгірського.

Відомий волинський гуморист, видавець і маляр Володимир Камінський запропонував на огляд глядачів добірку своїх гумористичних графічних творів, а Василь Королюк – великі за розміром живописні полотна на актуальну тему: посібників Кремля в окупації України, рассійську православну церкву московського патріархату під назвою прикриття УПЦ.

Акварель «Паша-мерседес». Картина «Воно», де Кіріл Гундяєв (московський патріарх РПЦ) в образі клоуна Пеннівайза, за мотивами однойменного роману Стівана Кінга, який під прикриттям доброго клоуна викрадав дітей і кормився їхніми душами. Картина «Джуліан», де за сценарієм діснеївського мультфільму «Мадагаскар» був лімур, який нічого з себе не являє, але мнив велику значимість. Те саме, що і рассійська церква в Україні зі своїм патріархом.

Заслуговує на увагу серія графічних карикатур ковельчанина Володимира Могілевського (мистецтвознавець, Київ, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, роки життя – 1953-2014) та малюнки Володимира Шандиби. На виставці також було представлено оригінал творчої праці та каталог графічних малюнків Анатолія Василенка (1938-2022), українського графіка, карикатуриста, оформлювача дитячих книжок, Заслуженого художника УРСР, Народного художника України. Спеціально для виставки їх передав член Національної спілки художників України Микола Богданець.

Попри те, що зараз наша посмішка така гомерична, саркастична, дивлячись на роботи не потрібно слів, щоб зрозуміти, що війна в Україні – це геноцид української нації. Графічні роботи і малярство не потрібно перекладати на іноземні мови – вони зрозумілі з першої миті. Тому особливо важливо проводити такі виставки.

Коломийки на військову тему співали вихованці Ковельської школи мистецтв Валентина Гічка та Надія Федосюк (викладач за фахом Людмила Лимар).

Сміх під час війни? Серед крові, поту, сліз і руйнування? Невже це можливо? Так! Безсмертне почуття гумору століттями допомогало українцям не лише виживати в гіркі часи, а й перемагати найлютіших ворогів.

З добіркою своїх гумористичних творів виступили Віталій Лихобицький та Ігор Вижовець. Читали також вибраний гумор Миколи Вельми. Гумор – це також зброя і досить потужна, що символізує незламний дух українського народу під час війни – об’єднує різножанрових митців, усе те, що вони в жартівливій формі намагаються донести до всього світу трагічні сюжети українських реалій.

Гумор під час війни дуже важливий. Зараз мало хто наважується жартувати на тему війни, проте ми віримо, що наші роботи також допомагають піднімати настрій воїнам та втомленому суспільству

– говорилось у виступах

Тому ми пропонуємо всім відвідувачам виставки «озброїтися». Адже смішний ворог – вже не такий страшний. Збереження відчуття гумору є символом сили в незламності духу українського народу. Сміємось – вже не здаємось.

Тож запрошую всіх трохи посміятися з вірою у нашу перемогу!

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Сміх – маскування страху.
    P.S. А може і ні, я ж дебіл. Не звертайте уваги на мене.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X