Музей Самійла Підгірського шукає благодійників

Генадій Сарапін
15.10.2020 о 12:07 · 2 хв читання

Ковельський музей-садиба Самійла Підгірського відзначив свою другу річницю створення.

Нагадаю, що Самійло Підгірський – адвокат, активний діяч Української революції 1917-1921 років, член Центральної Ради (Київ), провідник ОУН на Ковельщині у змаганні за Самостійну Соборну Україну у визволенні від польських, російських, німецьких окупантів 1920-1944 років. Закатований рассійсько-советською владою десь у 1946 ріці.

Першим привітав, як для музею знаменним Днем, заслужений журналіст України, редактор газети «Вісті Ковельщини» Микола Вельма. З розумінням теми, яку намагається висвітлити музей, а саме боротьбу Українців за своє самовизначення, Микола Григорович привітав, бажаючи результативної праці у популяризації Українського самоусвідомлення. Подарував мені, засновнику «музей-садиба Самійла Підгірського», свої літературні творчі праці, краєзнавчу літературу.

Також з нагоди Різдва Пресвятої Богородиці та Дня Музею-садиби С.П., що співпадає, привітали колеги, заслужені журналісти України, письменники, музейники, краєзнавці, діячі культури, серед них Сергій Цюриць, Степан Шегда, Володимир Приходько, Вадим Листовиря, Іван Сидорук, Василь Козак та інші.

Традиційно на відкритті урочистої академії звучав Гімн України. Як засновник та одночасно директор музею, я привітав присутніх, розповів про свої нові дослідження зв’язків та буремної визвольної діяльності нашого земляка, продемонстрував оригінальні речі його родини – вишиті бісером крайку, намисто, вишитий полотняний рушник, фото Нани, прийомної дочки Самійла, розстріляної німецьким гебітскомісаром. Розповів про тісні зв’язки родини Підгірських з видатною Українкою Оленою Телігою, також про родинні відносини з подружжям ідеолога Українського націоналізму Дмитра Донцова. Відкрили пам’ятний знак на подвір’ї музею-садиби, але про це згодом розповім. В свою чергу племінниця Самійла Підгірського повідомила нові подробиці з життя видатного земляка.

Музей по трохи розвивається, але… закликає до співпраці благодійників, які зможуть пособити у облаштуванні музею системою опалення. В сирості, що нині в приміщенні, експонати дуже швидко псуються.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X