В музеї-садибі провели урочисту академію

14.12.2020 12:01

У Ковелі в музеї-садибі Самійла Підгірського 12 грудня 2020 року під промовистою, визначеною на державному рівні, назвою «Андрій Мельник – Велич особистості» відбулася урочиста академія з відзначення ювілею – 130-ої річниці з Дня народження видатного Українського військового, політичного та державного діяча, одного з засновників формації Січових стрільців, начальника штабу Армії УНР, провідника ОУН (Мельниківці), Української Військової ОрганізаціїУкраїнського Національного Комітету, Української Національної Ради, ініціатора створення та ідеолога Світового Конгресу Вільних Українців, послідовного прихильника відновлення самостійності Української Держави на всіх її етнічних землях, борця за самостійну Україну у ХХ сторіччі.

На початку присутніми був виконаний Національний Славень Української Держави. Після цього урочисту академію з нагоди знаменної дати, відкрив автор цих рядків, засновник музею-садиби. Коротко розповів яскраву, променисту біографію мужнього військовика та витонченого інтелігента Андрія Мельника, об’єднавши розповідь про його життєвий шлях з товаришем по боротьбі Самійлом Підгірським, який був провідником ОУН (Мельника) на Ковельщині.

Володимир Кравчук доповнив виступ власними міркуваннями щодо величі постаті Андрія Мельника.

У зв’язку з карантинними обмеженнями та малою площею приміщення музею-садиби на заході перебувала обмежена кількість людей, представників громадських організацій: Сергій Козуля – УНП, Братство ОУН-УПА; Володимир Кравчук – ГО «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії»; Іван Сидорук, заслужений працівник культури України; Володимир Зінчук (Зайвір) – аматор поетичного слова.

Голова Ковельської міської організації «Свобода» Вадим Ткачук висловив власне міркування стосовно ювілею – Організація Українських націоналістів (ОУН) під проводом Євгена Коновальця діяла як єдина визвольна організація. Але незважаючи на особисті порозуміння очільника молодіжного крила ОУН Степана Бандери та досвідченого Українського військовика Андрія Мельника, члени організації, молодь та колишні вояки визвольних змагань, не змогли зайти спільну стратегію і тактику дій щодо боротьби за самостійну Україну. Тому, незважаючи на протистояння в минулому, враховуючи гіркий досвід цього непорозуміння, який багато чому навчив, всі Українські націоналістичні сили мають об’єднуватись в єдиній боротьбі проти спільного ворога – московсько (рассійського) окупанта.

Волонтер, голова Ковельської організації УНП Ігор Верчук у своїй промові висловив думку що боронити, ствердити та розбудувати нашу Українську державу ми можемо тільки об’єднавшись з усіма Українськими державотворчими силами.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *