Двоє ковельчан розповіли, що зроблять на посаді мера Ковеля

30.08.2020 18:00
Ігор Верчук та Ігор Пініс

На популярному відеохостингу YouTube ковельчанин Олександр Геч в прямому ефірі розмовляв із колишнім головою Ковельської районної ради Ігорем Верчуком та головою депутатської фракції «УКРОП» у Ковельській міській раді Ігорем Пінісом. Відео було із заголовком «Вибори 2020 Ковель» і текстівкою до глядачів: «А що ви думаєте про кандидатів на посаду мера».

Дві години говорили про майбутні вибори міського голови.

На початку розмови ведучий повідомив про свій бізнес у Німеччині, як «з Германії брав машини, бо втюхувати лохам можна». Згадав, як у 2014 році у Ковелі створили «Правий сектор»: на той час це міськрайонне громадське формування очолював Сергій Дружинович.

Мав бути «Лівий сектор», але мені захотілося «Правий сектор». Мало хто знає, але я створив «Правий сектор» у Ковелі, на що дьорнув Дружиновича. Був би зовсім інший «Правий сектор»

– мовив Олександр Геч
Олександр Геч та Сергій Дружинович, березень 2014 року

За словами Олександра Геча, треба нинішню владу гнати від корита, по морді бити, треба нормальних людей у владі, і що два можливих кандидата на посаду мера Ковеля сидять за цим столом. Він назвав розмову із запрошеними двома Ігорями – політичним батлом. Але відразу уточнив, що його гості – це ще не кандидати на міського голову, бо ніхто не реєструвався. А ще жалкував, що не вдалося запросити на цей батл іншого депутата міськради від «УКРОПу» Володимира Косцьовята, бо не додзвонився до нього.

На запитання когось із глядачів ведучий сказав, що досягнення команди Олега Кіндера, на його думку, це – світлофори та стовпи освітлювальні – з того, що він бачив, а можливо чогось не бачив.

Ігор Пініс розкритикував мера міста за проведення реконструкції вулиці Відродження, назвавши її дуже дорогим проєктом: за 28 мільйонів гривень на півтора кілометра дороги. Мовляв, за такі гроші 15 кілометрів доріг можна було відремонтувати.

Олександр Геч ще раз підтвердив, що «за Кіндера» у місті дуже мало зроблено.

Глядачі спиталися в Ігоря Пініса про «УКРОП» і його стосунки з народним депутатом Ігорем Палицею, який на Волині очолював «УКРОП», а зараз є лідером політичної партії «За майбутнє».

Ковельський осередок «УКРОПу», вся наша команда за рішенням політради «УКРОПу» міста Ковеля вирішила прийняли участь у виборах у складі партії «СІЧ»

– сказав Ігор Пініс

Мається на увазі партія «Сила і Честь» колишнього голови СБУ, генерала-лейтенанта Ігоря Смешка.

Серед своїх досягнень Ігор Пініс вказав «велику битву» за ковельську поліклініку (колишньої вузлової лікарні, – ред.), за робочі місця там, збереження медперсоналу, щоб зберегти цей заклад від продажу. І це йому вдалося. Звичайно, зараз поліклініка в тяжкому стані.

Якби я підтримував Ігоря Петровича Палицю, то я був би в партії «За майбутнє», яку він очолює. Десь наші дороги розійшлися. Хоча на сьогоднішній день я до Ігоря Петровича не маю ніяких претензій. У свій час він дав можливість. До нас була пропозиція, коли приїжджав. Це не ми шукали партію, а вони до нас приїхали з пропозицією від Ігоря Петровича. І коли спитали, чого я погодився з цією командою йти, у мене була одна умова: ніяких вимог по корупційних схемах, ну тобто, щоб не було ніяких вимог. Ігор Петрович дотримався цієї обіцянки. І я до нього ніяких претензій не маю

– заявив Ігор Пініс

«Чи будете міняти гілку влади?» – поцікавився ведучий у своїх гостей. Ігор Пініс відповів, що однозначно, а Ігор Верчук зазначив, що після виборів змінюються керівники, а самі працівники апарату в своїй більшості є професіоналами, які якісно виконують свою роботу.

Говорили про привабливість Ковеля.

Місто Ковель взагалі історичне місце. На жаль, і Наполеон постарався тут, а Адольф Гітлер залишив після себе одні руїни практично: дві тисячі зруйнованих приміщень з тисячі. І навіть ті кілька архітектурних пам’ятників, які на сьогодні лишилися, за допомогою влади успішно руйнуються. Зайдемо у двір старої поліклініки в центрі міста – бачимо руїну. Ця руїна вже мала бути давно продана, хоча більша частина історичного комплексу вже пішла в приватні руки

– нарікав Ігор Пініс

Тут глядачі нагадали, що саме міський депутат від «УКРОПу» Андрій Далека причетний до викупу цієї будівлі.

З ним проведена серйозна розмова і він разом з нами далі не йде. Це було неочікувано для нас. Не порадився з нами. Нам було неприємно. Це політично-моральна сторона

– пояснив Ігор Пініс

Ігор Верчук наголосив, що того і йде до влади, щоб показати, що влада може працювати чесно, прозоро, добросовісно і без порушень законів. Ігор Пініс додав, що має бути повна заміна влади, але не рядових працівників, а те, що керівництво міста проводить закриті сесії міської ради, то це неправильно і так робити не слід. Виходить так, що місцева влада боїться громадськості.

Надійшло запитання від глядачки: кого вони бачать своїм реальним конкурентом на виборах? Ігор Верчук сказав, що на виборах всі є конкурентами, але реальний конкурент на сьогоднішній день – це діючий міський голова пан Кіндер, однак він, Верчук, не знає, чи Кіндер буде балотуватися на мера, але реально Кіндер конкурент, бо він є міським головою. Ігор Пініс зауважив, що ніхто ще не реєструвався і, звичайно, конкурентами будуть ті люди, які висуватимуться від рейтингових партій. Він очікую те, що можливо наступна міська рада буде набагато гірша, ніж теперішня, якщо люди будуть голосувати за політичні бренди.

Порушили тему «блатної» житлової забудови в прибережній зоні біля водосховища, коли з приватних маєтків каналізація нелегальними трубами стікає в Турію. Ігор Пініс заявив, що це все можна знести.

Це все буде знесено, якщо буде відповідальний мер. Я не кажу, чи це буду я, чи Ігор Васильович, чи будь-хто. Якщо людина захоче навести порядок – навести порядок реально

– стверджує Ігор Пініс

Наостанок двогодинної розмови про вибори ковельського мера Олександр Геч запитав самого себе і відразу ж відповів: «За кого я агітую? Ні за кого». При цьому ще раз жалкував, що не вдалося запросити на цей політичний батл Володимира Косцьов’ята, бо не знайшов його.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *