Будівля дружини депутата фігурує в кримінальній справі

27.07.2020 о 11:20 · 4 хв читання

Будівлю поліклініки у центрі Ковеля в грудні 2019 року купила дружина депутата Ковельської міської ради.

Нагадаємо, це приміщення поліклініки центральної районної лікарні, яке має площу 202,2 квадратних метрів, придбало з аукціону місцеве ТОВ «ДЛК Компані», засновником якого є ковельчанка Альона Далека, її чоловік – депутат Ковельської міської ради Андрій Далека з фракції «УКРОП». При стартовій ціні – 579 тисяч гривень, переможниця викупила будинок за 1 мільйон 600 тисяч 2 гривні з ПДВ.

Цікаво, що 24 жовтня 2019 року на сесії Ковельської міської ради депутати пересварилися під час обговорення подальшої долі даного об’єкта комунальної власності, але при повторному голосуванні більшістю голосів все ж дали «добро» на його приватизацію.

Невдовзі після цього міський голова Олег Кіндер на апаратній нараді дав вказівку начальниці відділу по управлінню майном комунальної власності Вікторії Васінович підготувати і надіслати офіційні листи депутатам міськради Ігорю Пінісу та Володимиру Косцьов’яту від фракції «УКРОП», які на сесії не голосували за продаж, щоб вони взяли це приміщення в оренду.

Незважаючи на прийняте рішення щодо його продажу з аукціону, мер міста доручив своїй підлеглій:

Офіційні листи їм на домашню адресу направте. Запропонуйте їм в частині, щоб вони взяли в оренду дане приміщення

За словами депутата Ігоря Пініса, то є цілісний архітектурний ансамбль разом із пам’яткою архітектури – центральною будівлею поліклініки.

Ця будівля пережила Гітлера, пережила Пілсудського, пережила Сталіна і, я так розумію, не переживе цієї каденції

– наголосив він

Тоді на сесії Ігор Пініс процитував депутатку Волинської обласної ради Валентину Касарду з «Батьківщини», яка заявила: «Питання збереження майна громади для мене принципове, бо на власному досвіді переконалася: занедбані об’єкти можна підняти навіть з руїни і зробити їх ефективними та сучасними». На думку Пініса, «це, напевно, якісь дві різні «Батьківщини» – Ковельська і обласна». Мовляв, одні хочуть відновити комунальне майно, а інші – ні. Він стверджував, що оренда даного приміщення може приносити для громади міста 30-50 тисяч гривень щомісяця, і що «люди шоковані подальшим продажем будівлі».

Я би просила взагалі за продаж комунальної власності не голосувати, тому що у нас в місті вже немає… вже скоро Кіндер все продасть. Я би просила щось лишити для громади

– попросила депутатка Галина Стасюк з «УКРОПу»

Але вийшло так, що будівлю купила дружина депутата саме від фракції «УКРОП».

18 лютого 2020 року Ковельська місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження № 4202031110000007 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем), що карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Процесуальна прокурор Надія Романюк звернулася до суду із клопотанням, в якому просила дозволити проведення огляду приміщення. За її словами, службовими особами Ковельської міської ради протиправно, всупереч Закону України «Про охорону культурної спадщини» та інтересам громади міста Ковеля, відчужено вищевказане приміщення на вулиці Незалежності, чим спричинено істотну шкоду громадським інтересам.

Під час досудового розслідування встановлено, що за цією адресою, згідно облікової картки об’єкту культурної спадщини, розташована архітектурна споруда місцевого значення 1910 року, яка має охоронний номер пам’ятки 86-м/2. У комплексі з нею розміщена ще одна пам’ятка архітектури 1900 року побудови з охоронним номером 86-м/1.

У 2018 році Ковельською міською радою проведений поділ будівлі за адресою Незалежності, 122 на три окремих об’єкта нерухомості: Б-2 – площею 673,3 кв. м., В-2 – площею 412,9 кв. м., Г-3 – площею 202,2 кв. м.

24 грудня 2019 року за наслідками аукціону Ковельська міськрада продала приміщення Г-3 ТОВ «ДЛК Компані». Приміщення Б-2 та В-2 залишились у комунальній власності.

Орган досудового розслідування вважає необхідним встановити чи входить пам’ятка архітектури №86-м/2 до складу відчуженого приміщення Г-3. Встановити цю обставину можливо лише шляхом огляду приміщень по вул. Незалежності, 122 в м. Ковелі з участю спеціаліста з питань хорони культурної спадщини

– йдеться у клопотанні прокурора

Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк ухвалою від 21 липня клопотання задовольнив.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X