Директорка фірми з Ковеля завищила суму ПДВ на 1,8 млн грн

07.06.2021 о 15:42 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Головне управління Державної податкової служби у Волинській області скерувало до суду матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності директорки ковельського ТОВ «ДЛК Компані» Наталії Савчук.

За даними податківців, вона, як посадова особа, порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме завищила суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню, на суму 1 821 341,00 грн.; завищила від’ємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду, на суму 9 776,00 грн.; порушила терміни реєстрації податкових накладних та допустила відсутність реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість 13 632,00 грн протягом жовтня 2019 р. – січня 2021 р.

В судовому засіданні по розгляду даної справи Наталія Савчук свою провину не визнала. Крім цього, зазначила, що порушення податкового законодавства нею не було допущено.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Петро Бойчук, з’ясувавши обставини справи та дослідивши наявні серед матеріалів справи докази, прийшов до висновку, що в діях директорки ТОВ «ДЛК Компані» вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Однак при вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суддя врахував такий елемент верховенства права, як принцип пропорційності.

Зважаючи на те, що розмір доходів Савчук Н.В. є незначним; суттєвих наслідків вчинене правопорушення за собою не потягло, що не спростовується матеріалами справи; має на утриманні неповнолітню дитину, суддя вважає за можливе звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись щодо її усним зауваженням

– йдеться у постанові суду

Засновницею ТОВ «ДЛК Компані» є ковельчанка Альона Далека, чоловік якої – депутат Ковельської міської ради минулого скликання Андрій Далека (був членом фракції «УКРОП»). Відомо, що у грудні 2019 року ця фірма придбала з аукціону будівлю поліклініки у Ковелі на вулиці Незалежності, 122.

Публікація за темою: Будівля дружини депутата фігурує в кримінальній справі

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X