Експосадовця мерії Ковеля обвинувачували у збитках на 195 тис. грн

01.03.2021 12:22
Андрій Стернічук

У Ковелі відбувся суд на колишнім начальником управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради Андрієм Стернічуком.

Прокуратура обвинувачувала його у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (Службова недбалість).

В обвинувальному акті говориться, що 4 грудня 2019 року між вищевказаним управлінням та ТОВ «Західкомунпроєкт» (м. Луцьк) було укладено договір про виконання проєктно-вишукувальних робіт з розробки схеми організації дорожнього руху вуличної мережі у місті Ковелі, вартістю 195 000,00 гривень. Термін виконання робіт був встановлений – до 31 грудня 2019 р.

Вже наступного дня після підписання договору, тобто 5 грудня, Андрій Стерінчук та представник виконавця підписали акт прийому проєктної документації №405 про те, що виконані роботи задовільняють умови договору та відповідають діючим нормативним документам, робота здана виконавцем і прийнята замовником.

Відповідно до платіжного доручення №692 від 06.12.2019 р., управлінням КБ та ЖКГ виконавчого комітету перераховано вищезазначену суму ТОВ «Західкомунпроєкт».

За даними слідства, управлінню, як розпоряднику коштів міського бюджету, діями тодішнього начальника завдано істотної шкоди, а саме матеріальних збитків на 195 000,00 гривень.

У ході судового розгляду Андрій Стернічук заявив клопотання з проханням звільнити від кримінальної відповідальності «у зв’язку із зміною обстановки, оскільки його діяння на даний час втратило суспільну небезпечність, він вперше притягується до кримінальної відповідальності, визнає свою вину у вчиненому повністю, щиро розкаюється, активно сприяв розкриттю злочину, заподіяні збитки відшкодовано повністю».

За іронією долі представником потерпілої сторони був не працівник юридичного відділу виконавчого комітету Ковельської міської ради (цей відділ має у своєму штаті четверо юристів), а колишній підлеглий обвинуваченого – його заступник і водночас начальник відділу комунального господарства Сергій Дудка.

У судовому засіданні Сергій Дудка звернувся з клопотанням про звільнення бувшого «шефа» від кримінальної відповідальності та повідомив, що «завдані збитки відшкодовані в повному обсязі».

Прокурорка Тетяна Безкровна не заперечила проти закриття кримінального провадження №12020030110000936 від 02.06.2020 року.

Головуючий у справі суддя Ковельського міськрайонного суду В’ячеслав Лесик врахував і той факт, що Андрій Стернічук, відповідно до розпорядження міського голови Олега Кіндера від 7 серпня 2020 року, звільнений з посади за згодою сторін.

Публікація за темою: У ковельській мерії з роботи звільнили високопосадовця

Андрій Стернічук та Олег Кіндер

Відтак, зважаючи на ту обставину, що Стернічук А.В. раніше не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, вперше вчинив правопорушення (злочин), що відноситься до категорії нетяжкого злочину, як під час досудового розслідування, так і у ході судового розгляду вину визнав та щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину, представник потерпілого будь-яких претензій до обвинуваченого не має, не заперечує щодо закриття кримінального провадження та звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, про що свідчить подана заява, тому суд вважає за можливе, у відповідності до ст. 48 КК України, звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження закрити

– йдеться в ухвалі суду
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *