Громади на Ковельщині будуть із грошима і не залежатимуть від району

21.09.2020 о 13:11 · 2 хв читання

17 вересня Парламент розглянув законопроєкт №3614 і ухвалить його в другому читанні та в цілому як закон. Тож із 2021 року всі територіальні громади перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом і їхні бюджети не залежатимуть від району.

Про це повідомляє Офіс реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України.

Всі 1470 територіальних громад, серед яких і 54 волинські, самостійно розпоряджатимуться своїми грошима.

До бюджетів громад надходитимуть: ПДФО 60%; місцеві податки і збори; рентні платежі; акцизний податок; доходи від використання комунального майна; плата за надання адмінпослуг тощо.

Напередодні Комітет з питань бюджету ВРУ опрацював пропозиції народних депутатів щодо законопроєкту №3614, за участі представників центральних органів виконавчої влади, а також АМУ. Та рекомендував Парламенту проголосувати за нього.

Нагадаємо, закон №3614, розроблений Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів Зіновієм Андрієвичем, Віталієм Безгіним та іншими, вносить зміни до Бюджетного кодексу України, які закладають основу бюджетної системи України відповідно до дворівневої концепції місцевого самоврядування «громада-область».

Зокрема йдеться про:

  • розмежування доходів і видатків між бюджетами районів та територіальних громад;
  • встановлення доходів і видатків для новоутворених сільських, селищних, міських територіальних громад (бюджетів місцевого самоврядування) в обсягах, які були у міст обласного значення та ОТГ;
  • формування бюджетів районів за рахунок доходів від районної комунальної власності.

Прийняття законопроєкту №3614 – це необхідна умова для формування сильних, фінансово спроможних громад та підвищення добробуту кожного жителя громади, незалежно від проживання в селі, селищі чи місті.

Тож АМУ дякує нардепам Віталію Безгіну, Галині Васильченко, Ростиславові Тістику за підтримку законопроекту №3614 під час ухвалення рішення Комітетом рекомендувати законопроєкт прийняти у другому читанні та в цілому. Асоціація щиро вдячна і міжнародним партнерам України, які у спільному листі до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова закликали розглянути необхідні для продовження реформи місцевого самоврядування законопроєкти, зокрема, законопроєкт №3614

– йдеться у дописі Офісу реформ у Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X