Ігор Чайка став відео-виправдовуватися через скандал із муніципальною вартою

Андрій Миронюк
27.02.2023 о 11:45 · 5 хв читання

Муніципальна варта у Ковелі має працювати задурно?

Ігор Чайка записав чергове відео. Тепер «про муніципальну варту». Де заявив наступне, цитую з його ж сторінки:

…На одному з інтернет-майданчиків Ковеля зазначають, що з вільних залишків коштів міського бюджету, які маємо на початок бюджетного року, «на виконком виділяється 1 мільйон 450 тисяч гривень», і що ці кошти, зокрема, «спрямують на функціонування муніципальної варти». В такий спосіб формується хибна думка, що на утримання «Муніципальної варти» ніби-то потрібно майже 1,5 млн. Але з пояснювальної записки фінансового управління щодо запропонованих змін до бюджету громади на 2023 рік (документ є у відкритому доступі) чітко видно, що для муніципальної варти з цієї суми передбачено лише 75 400 гривень на придбання уніформи та частина бюджетних призначень – близько 280 тисяч гривень на придбання меблів та обладнання (загальна сума цих видатків по виконкому – 598 900 гривень). Тобто, по факту на функціонування муніципальної варти спрямують, зокрема, *355 тисяч гривень, а не 1,5 мільйона*, як це зазначають експерти з маніпуляцій.

Тож, шановні ковельчани! Я закликаю вас уважно читати документи, ставити запитання, коли вам щось не зрозуміло, аналізувати відповіді та не робити висновків з кричущих заголовків. На жаль, є люди, які бачать сенс своєї діяльності у перекручуванні фактів, продукуванні недовіри та сумнівів. …

В цілому, все як завжди – навколо «вороги» і всі маніпулюють інформацією. Ну звісно ж, я в тому числі (сарказм).

Не знаю як вам, а особисто мені здається, що хто, як не Ігор Леонтійович – журналіст зі стажем в ~30 років, мав би знати, що таке журналістська етика та й етика в цілому. Міг би дійсно не маніпулювати, а спромогтись назвати назву «інтернет-майданчика» (перед виборами він і сам з’являвся як блогер «Ковель media»), який, судячи з його допису «…бачать сенс своєї діяльності у перекручуванні фактів…» Але то таке. Яка там етика?

З того, що я вже неодноразово бачу: колишньому телепроповіднику, а нинішньому цензору свободи слова більше до вподоби використовувати завуальовані «вони» та інші займенники. Назвати будь-кого та будь-як, але без конкретики. Візьміть й перевіре, чи було це насправді, чи черговий припадок маячні високопосадовця? Це – не маніпуляція?

Якщо думка виборця чи представника громади – депутата не збігається з політикою прославляння «режиму», чи то виборець, чи то депутат автоматично стають «популістом», на якого ще й потім «заказуху» «зліплять» в оплачених бюджетними грошима ЗМІ.

А якщо непідконтрольне владі та олігархату якесь місцеве видання подасть ту чи іншу новину, про тему, резонансну для ковельчан, то вони відразу ж – «спекулянти», «маніпулятори» чи «диванні експерти».

З моїх спостережень, як молодого політика та людини, яка цікавиться історією, подібний прийом використовують тільки пропагандисти. Будь-хто, але точно не доброчесні екс-журналісти і, тим паче, політики. Але це лише моя суб’єктивна думка.

Оскільки в інформації, яку оприлюднив Ігор Чайка (запереченні чи поясненні, не знаю як це відео назвати), йдеться лише про закупівлю меблів та комп’ютерів, то муніципальна варта буде працювати безкоштовно?

А заробітну плату трьом чиновникам, де згубили? У яку суму обійдеться додатково бюджету річне утримання додаткових до кількох сотень існуючих міських бюрократів?

Пан Чайка в своєму зверненні грізно «воює» з анонімними «маніпуляторами», постійно крутить головою і підглядає в написаний закулісними режисерами текст за кадром! Але!!! На тому ж «інтернет-майданчику, який перекручує факти» було вказано посилання на слова головного фінансиста міста Валентини Романчук, що ці кошти підуть на закупівлю комп’ютерів, іншого майна та заробітної плати! Більше того, я ці слова чув наживо на засіданні постійної депутатської комісії!

То хто все ж таки займається «перекручування фактів»?

Ігор Чайка чи начальник фінансового управління міста, яку і було процитовано? Чи можливо я «знову маніпулюю»? І за це можливо ще раз «зароблю» на нову замовну статтю?

Тому у мене закономірне запитання: недоговорити – це маніпулювати, чи ні? Чи по оціночних судженнях в минулому журналіста це не підпадає до «перекручування фактів»?

Всю цю справу так детально розписую саме через те, що мені бридко спостерігати неодноразові нападки на звичайних ковельчан, яких на офіційному інтернет-ресурсі міського голови масово блокують за думку та бачення, які різняться з владними. І тим паче, за нападки на журналістів від екс-журналіста.

Також Ігор Чайка стверджує, що на посаду керівника варти був оголошений конкурс. Але у зв’язку з тим, що «не було належних фахівців», вирішили піти іншим шляхом.

Це називаю – влаштувати «соціальний ліфт».

Призначити людину радником міського голови, після чого поставити його без конкурсу на посаду начальника варти.

Публікація за темою: Муніципальна варта виглядає, як особиста охорона, – депутат

Нічого не маю проти чинного начальника. Більше того, я його взагалі не знаю. Але попередньо, для мене все це виглядає якось спекулятивно.

Тим паче, про конкурс я взагалі нічого не чув, а дізнався про призначення начальника постфактум. І це при тому, що за політичним життям слідкую доволі активно. Звідси у мене запитання. А чому так???

Невже Ігор Чайка замість того, щоб публікувати фотографії з черговим роздаванням подяк, не зміг зайнятися розповсюдженням інформації про даний конкурс? Якщо такий взагалі був.

Якщо навіть я, як депутат, не бачив та не чув про такий, то що взагалі говорити про пересічних громадян??

Особисто для мене це все виглядає дуже трагікомічно та ганебно. Закликаючи до діалогу «говоряща голова» постійно веде монолог. А тих, хто має необережність подискутувати, блокує і обзиває різними словами. Невже для найвищого посадовця не знайшлося часу для звинувачень і нападків, ніж вчора, в день виходу його відеозвернення – в Прощену неділю?

І наостанок. Ігор Чайка бідкається на безіменних «інтернет-«експертів», справжнє завдання яких, за його словами, це – «дискредитувати роботу міської влади та підірвати довіру до неї». Скажу одне: найбільше дискредитує міську владу – сама влада, тобто її головний рупор та інші можновладці, котрі своїми недолугими діями та вчинками підривають довіру громадськості до органу місцевого самоврядування.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (31)
 1. Підтримую повністю слова молодого депутата. Для чого збільшувати і так величезний штат дармоїдів. Хотіли муніципальну варту, вона уж так вам потрібна була – будь ласка, по одному , але вірніше, по одній – такою роботою і жінки можуть зай матись, з існуючих відділів. А то добре влаштувались, штати роздувають, від призову косять. Пора гнати всіх мітлою, хай приходять молоді і розшевелюють ту пенсійну яму, в кожному відділі по пару пенсіонерів сидить, а де молоді працювати ?

  1. Та ладно, ще три заброньованих бугая від призову відмазали. Цікаво що за це Чайка отримав? Чи просто подяку??????

  2. Я ПОДІЛЯЮ ВАШУ ДУМКУ, І НАПЕВНО НЕ Я ОДНА, А БАГАТО КОВЕЛЬЧАН ВАС
   ПІДТРИМУЮТЬ.
   Для чого та муніципальна варта? НАМ ВИСТАЧАЄ ПОЛІЦІЇ НА МАШИНАХ.
   То ж ПОЛІЦІЯНТИ БЕЗ РОБОТИ ЗАЛИШАТЬСЯ, ВОНИ Ж ПО МІСТУ ГАНЯЮТЬ НА МАШИНАХ,- СКОРО РОЗУЧАТЬСЯ ХОДИТИ МІЖ ЛЮДЬМИ, ХІБА ЇХ ДЛЯ НАШОГО НЕВЕЛИКОГО МІСТЕЧКА ЗАМАЛО?
   А СКІЛЬКИ ДЕРЖАВНИХ ГРОШЕЙ ІДЕ НА БЕНЗИН, ЩО ВОНИ КАТАЮТЬСЯ?
   ДОПОМОЖІТЬ ФРОНТУ!!! СПРЯМУЙТЕ КОШТИ НА БОЙОВІ ДРОНИ!!!!!
   ХАЙ ПЕРЕМОГА ЗСУ СКОРІШЕ БУДЕ!

 2. Ганьба підступає по краплі, цирк луцька поїде а місцевий зганьбиться і будуть харкати у спину, а можливо врило.

  1. Андрій молодець на всі 💯 Дякую за сміливість і принциповість! Після війни меру не тільки плювати будуть в спину,а мабуть прийдеться втікати з міста щоб не потонути в плювках

 3. Краще би роботу людям дали б…а не на якогось одногл дядю який всеодно буде робити беспридєл..толку з них нема…краще людям не роблять…за ті гроші б краще дороги зробили б…на Волі-Ковельській моста на річку нема..зробили б…роботи хватає аби робили…а не наставляти начальників і дарма платити їм гроші..за дармоїдство

  1. Так же треба своїх халдеїв берегти умови комфортні створювати. А у садочках й школах нехай батьків за свій рахунок купляють

 4. Чуєш Чайка в тебе що геть мізки висохли? Хто ще маніпулятор? Ти написав що більш пів ляма на обладнання. А зарплату ти чого не вказав й яку цифру туди заклав? Чи ти своїм держимордам з власного карману платити будеш?

 5. Ще почекаєм що нам мер проспіває про турнікети які хоче встановити при вході в міськвиконком. Ну певно щоб люди не за*ли своїми проблемами

 6. Муніципальна варто взагалі не потрібна структура, по закону вона не має права ні штрафувати! Для чого вони хтось об’яснить?

 7. Навіть знаю, з чого розпочнуть- стихійні базарчики будуть розганяти, де бабусі собі на хліб заробляють. От і вся служба. Андрій мододець, завжди піднімає злободенні питання.

 8. Андрію ,дуже добре що все так висвітили. Дякую Вам. Але я хочу звернутися до ковельчан : прийдіть завтра на сесію. В нашій згуртованості – наша сила.Покажімо владі хто є носієм влади,в своєму домі ми господарі. І ще ми ЛЮДИ!!!

 9. Всім жителям нашого міста хочеться щоб був порядок ,в місці …так повинні показувати цей приклад з себе,тобто , керівники яких вибрали люди для виконання обов‘язків , Потрібно пояснити населенню, для чого організовується ця муніципальна варта, іі обов‘язки і функціі роботи… А так ,що получаєттся ,ніхто не знає,що є такий штат , кого призначили, а вони вже ходять ,не представляються хто,що ім потрібно, а займаються лякалками…що платіть штрафи по 340 грн..за те,що рекламний щиток стоіть не в тому місці ,де потрібно ,…Цей випадок був на початку лютого , в ТЦ « АКЦЕНТ», бул.Лесі Украінки
  Пртрібно навчити цих призначинців порядку,як себе поводити…-Спочатку представитись, а потім робити зауваження, і попередження ,а не відразу штраф..
  Так вони зарплату будуть отримувати з тих податків ,що оплачує підприємець,які на сьогодні і так прибутків немає..

 10. Ковельчани самі винні, бачили кого обирали і яку бандитську політичну партію представляє нинішній мер Чайка. А ці місцеві розбірки між двома “правлячими” політичними партіями, якщо чесно, то вже набридли, одні на одного гадять, шкода що особисті амбіції одних стоять вище інтересів громади! Соромно за “Таких”!(

  1. Який той Чайка журналіст весільний тамада погляньте скільки роздав той мер крісел наЖекові на дві контори а двірника паше безкоштовно з потрійною нормою за мімімум от і весь порядок

 11. А отари собак,що бігають біля 3-ї школи влада міста не бачить…На зупинці дітки-школярі ховаються за дорослими,бо хоч і стерилізовані пси,але своїм гавотом і киданням на авто лякають перехожих і дітей…Ці пси можуть бути джерелом сказу,хвороби,яка практично не лікується…то про це хто має дбати?..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X