Ковель на військовому меморіалі Лондона

21.02.2023 18:49

Шукаючи інформацію, пов’язану з Першою світовою війною та Ковелем, я натрапив на меморіал, який присвячений загиблим австралійським військовослужбовцям, котрі загинули в боях Першої та Другої світових воєн.

Меморіал був відкритий у 2003 році 11 листопада (на цей день припадає закінчення Першої світової війни та вшановується, як День ветеранів).

Знаходиться він Гайд-парку у центрі Лондона.

Меморіал уособлює собою велику стіну, яка зроблена з австралійського граніту. На стіні викарбовані назви 23 844 міст з усього світу, де були народжені майбутні австралійські військові, які поклали найвищу ціну за свою країну – своє життя.

Серед переліку міст, зображених на меморіалі, я знайшов і міста України – Ковель, Київ, Одесу, Львів…

Також на стіні можна побачити перелік із 47 міст, де австралійська армія приймала найбільшу участь та заплатила найвищу ціну.

Меморіал займає визначне місце в Гайд-парку і є частиною церемоніального шляху, який з’єднує Адміралтейську арку, Торговий центр, Букінгемський палац і Мармурову арку. Поруч із меморіалом розташована Арка Веллінгтона, монумент на честь перемоги Залізного Герцога під Ватерлоо.

P.S. Щиро дякую за детально зроблені фото моїй подрузі з Литви – Андреї Меюс.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. У Лондонi шанують..а шо робиться в Украiнi..Знищують пам”ятники героям,,якi вiдстояли землi вiд фашистiв..

    1. А скільки тисяч ковельчан закопано за вул.Кияна як скотина. Ями з ними навіть не освячуються.

  2. Саперну лопатку чи австрійську чи австроугорську чи *константин шодуарь* чи ріа просто з номером полка 422 колекційний стан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *