Ковель недоотримав півмільйона гривень акцизного податку

10.05.2021 17:14
Фото ілюстративне

У Ковелі акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – алкогольних та тютюнових виробів за перший квартал 2021 року зараховано в сумі 4 959,6 тис. грн, або 90 відсотків до затвердженого показника, тобто недоотримано 551,4 тис. грн.

Про це йдеться у пояснювальній записці до звіту про виконання бюджету Ковельської територіальної громади за звітний період.

Як зазначає начальниця фінансового управління виконавчого комітету Ковельської міської ради Валентина Романчук, невиконання плану обумовлено тим, що основними платниками, а саме – ТОВ «Тедіс Україна» та приватним підприємством «Компанія Юкон» (ТОВ «Юкон-Продтрейд»), значно скоротились обсяги перерахувань цього податку до міського бюджету. Так, у січні-березні сплата ТОВ «Тедіс Україна» акцизного податку з реалізації тютюнових виробів становила 4 959,6 тис. грн, ТОВ «Юкон-Продтрейд» з реалізації алкогольних напоїв – 527,1 тис. грн, що менше ніж у аналогічному періоді 2020 року відповідно на 568,7 тис. грн та 208,0 тис. грн.

До речі, виконавчий директор ПП «Компанія Юкон» Юрій Семенюк є членом виконавчого комітету міської ради.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 р. № 96 з державного бюджету відшкодовано бюджету Ковельської міської територіальної громади 963,2 тис. грн акцизного податку з виробленого в Україні та 3 245,3 тис. грн з ввезеного на митну територію України пального, що, загалом, більше ніж у січні-березні попередньго року на 1 236,2 тис. грн.   

Поділитися:

Коментарі

  1. А з якого часу оптовики стали платниками акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – алкогольних та тютюнових виробів.Яким Законом ,це передбачено?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *