Ковель у «червоній» зоні: як працюватимуть школи та дитсадки

06.11.2021 о 11:32 · 4 хв читання

Із 8 листопада у зв’язку з віднесенням Волинської області до «червоної» зони епідемічної небезпеки школи переходять на дистанційне навчання, а дитсадки зможуть працювати в разі повної вакцинації всіх працівників закладу.

Про це поінформувала Головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко, – пише інформаційне агентство «Волинські новини».

На запитання, як на Волині працюватимуть із понеділка школи та дитячі садки, вона зазначила:

Школи переходять на дистанційне навчання, а дитсадки будуть працювати в разі повної вакцинації всіх працівників. Якщо щеплено 100% персоналу, то ці заклади можуть працювати. Заклади освіти мали час, аби пройти повний курс щеплень

Як стало відомо «Ковель media» з власних джерел, навчатимуться учні 1-4 класів, працюватимуть дитсадки. Учні 5-11 класів переходять на дистанційну форму навчання.

Наталія Янко наголосила, що заклади, як-от спортзали, заклади громадського харчування, торгово-розважальні центри, заклади торгівлі та побутового обслуговування, ринки, можуть працювати у «червоній» зоні в тому разі, якщо 100% працівників та відвідувачів мають «зелений» ковід-сертифікат, сертифікат про негативний результат тесту, дійсний 72 години, або довідку про одужання.

Окрім того, Наталія Янко нагадала, що з 8 листопада освітяни та працівники державної служби, які не пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітних плат.

Як ми повідомляли, з понеділка, 8 листопада, Волинь переходить у червону зону епіднебезпеки.

Учора, 5 листопада, під час брифінгу щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції в області заступниця голови Волинської ОДА Людмила Тимощук наголосила: 

Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти. Цей перелік визначений МОЗ у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти

Слід зазначити, що працівники вказаних підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, оскільки мають багато соціальних контактів під час роботи, – повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

Наталія Янко та Людмила Тимощук / Фото: Волинська ОДА

Про правові наслідки у випадку ухилення або відмови від щеплення працівників зобов’язаний повідомити керівник підприємства. Працівники, які не мають COVID-сертифіката, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до часу усунення причин, які зумовили відсторонення – тобто отримання щеплення.

Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я, а також ті, хто отримав принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19

– сказала Людмила Тимощук

Якщо під час перевірки уповноваженого органу виявиться, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, у такому випадку йдеться про порушення статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей». Відповідальність за порушення вказаної статті для посадової особи складає від 34 тисяч гривень.

Як повідомила заступниця голови облдержадміністрації, станом на 5 листопада у Волинській області охоплено вакцинацією 361 035  осіб. Одну дозу отримали 216 346 волинян (26%), отримали дві дози та повністю імунізовані – 144 689 жителів області (18,1%).

Загалом, 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від COVID-19. Адже як показують останні дослідження, вакциновані люди у 5 разів рідше заражаються та мають більш ніж у 10 разів нижчий ризик госпіталізації з COVID-19, ніж нещеплені. Однак, чимало українців, і в тому числі й волинян, ще досі сумнівається, чи потрібно робити щеплення. На жаль, вони недооцінюють ризики COVID-19  та прислухаються до міфів про щеплення. Адже штам коронавірусу «Дельта», який наразі панує в Європі, є удвічі заразнішим та небезпечнішим за інші штами і може викликати важчий перебіг захворювання

– зазначила Людмила Тимощук

Як повідомляє Ковельська міська рада, станом на 3 листопада, на лікуванні в Ковельській ЦРЛ із захворюванням на COVID-19 перебуває 134 пацієнти: із підтвердженим діагнозом — 104 особи, серед них 55 – ковельчан, із підозрою на цю недугу – 30 осіб, з яких 22 – мешканців міста. 

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. 55 людей хворих на ковід ковельчан, це навіть немає 1% від всіх жителів міста, яка на хрін червона зона, яка на хрін пандемія (запертя), який на хрін карантин? Зомбування та незаконна примусова вакцинація! Порушення прав людини, а статтю 44-3 Кодексу України можете собі у дупу запхати, порушення карантину та вакцинація немає нічого спільного. Натомість є стаття 33 та 36.1 КУ, ст. 633 ЦКУ, 17, 19 п.3 пп.2 Закону України, ст.ст. 356, 364, 365, 367 ККУ, ст. 60 КУ, а також закон України “Про запобігання та протидії дискримінації в Україні”. Так що ідіть у дупі зі всіма своїми обмеженнями, кожна людина вільна і сама вирішіє приймати їй участь в експерименті вакцинації чи ні.

    1. Ви певні, що це остаточна цифра? Впевнені, що всі свято йдуть і здають тест? Впевнені, що поряд з вами всі бадьорі й здорові? Впевнені, що самі ніколи не підчепите заразу?

      1. я більш ніж впевнений що це ще завищена цифра, як і всі показники тупо намальовані, а реальна цифра тих що захворіли набагато менша. І де статистика тих хто був вакцинований і помер від корони чи від вакцинації? Досить вішати людям лапшу на вуха. Хоча про що можна спілкуватись з зомбованим анонімом.

  2. Всього 55 хворих на Covid-19 ковельчан, це навіть немає 1% від всіх жителів міста, яка на хрін червона зона, яка на хрін пандемія (запертя), який на хрін карантин? Зомбування та незаконна примусова вакцинація! Порушення прав людини! А статтю 44-3 Кодексу України можете собі у дупу запхати, порушення карантину та вакцинація немає нічого спільного. Найвищим законодавчим актом України є Конституція України, а не постанови Кабінету Міністрів. Натомість є стаття 33 та 36.1 Конституції України (КУ), ст. 633 Цивільного Кодексу України (ЦКУ), ст.ст.17, 19 п.3 пп.2 Закону України, ст.ст. 356, 364, 365, 367 Кримінального Кодексу України (ККУ), ст. 60 КУ, а також закон України “Про запобігання та протидії дискримінації в Україні”, а також ст.64 КУ “Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім умов надзвичайного стану” (але надзвичайний стан ніхто не оголошував…) і це ще не всі статті.
    Так що ідіть у дупу зі всіма своїми обмеженнями і заборонами, кожна людина вільна і сама вирішує приймати їй участь в експерименті вакцинації згідно НАКАЗу МОЗ від 20.08.2021 за N1775 чи ні.

  3. Я не дозволю дитині більше жодного уроку дистанційно,хватить цієї порнографії.місяць сиділи в дома ждали поки провакцинуються вчителі,а тепер нова казка,так вакциновані ж то чому знов дистанційка,шановні?а ті 20% не вакцинованих всерівно не допущені до роботи,так в чому тепер полягає суть вашої казки?Чому ви не працюєте дистанційно,така ж пандемія страшна,чому 5-11 класи?Що за б…….🤬

    1. Якщо хочете, щоб діти вмерли від того довбаного вірусу, то йдіть. Він всім надоїв, не тільки вам. Але людям не доходить і всі досі порушують навіть масковий режим, найпростіше, що можна робити зі свого боку. Тут треба повна заборона на вихід з хати, по другому не вийде

  4. А почему эти две киски на фотке не дистанционно брифинг проводят? Заразу в массы несут?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X