У Ковелі невакцинована вчителька відсудила більше 40 тис. грн за відстороення від роботи

10.02.2022 о 13:14 · 3 хв читання
Школа №2

У Ковелі працівники закладів освіти, які не вакцинувалися від COVID-19, судилися через вимушене відсторонення від роботи.

Про це повідомляє Район.Ковель з посиланням на рішення Ковельського міськрайонного суду.

Зазначається, що вчителька зарубіжної літератури у школі №2 міста Ковеля, яка працює тут з 1994 року, звернулась в суд з позовом до навчального закладу про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, допущення до роботи та стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

У суді жінка переконувала, що в листопаді 2021 року вона з грубим порушенням її конституційного права на роботу з боку відповідача, яке полягало в тому, що у неї постійно незаконно вимагали на роботі медичну інформацію щодо вакцинації від респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2, та обмежили права щодо повноцінної роботи.

8 листопада їй вручили наказ Закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 про відсторонення від роботи з підстав відсутності щеплення від респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2. Наказ мотивований тим, що оскільки у позивача відсутнє відповідне щеплення, то, відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України, відповідач відсторонює позивача від його роботи без збереження заробітної плати.

На думку вчительки, це було незаконно, необґрунтовано, передчасно та таким, що порушує її конституційне право на працю. Вона переконувала, що оскільки вакцинація від COVID-19 є добровільною, не включена законом до переліку обов’язкових, тому відсторонення від роботи через відсутність щеплення суперечить нормам законодавства про охорону здоров’я та порушує її право на працю.

Публікація за темою: Вчителька гімназії виграла у Ковелі суд по відстороненню від роботи

Тому жінка в суді вимагала стягнути зі школи №2 на свою користь середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу за період з 8 листопада 2021 року по дату постановлення рішення у справі.

У свою чергу представники школи №2 просили суд відмовити в задоволенні позову і опиралися на вимоги частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництва та організацій, працівники яких підлягають обов`язковому профілактичному щепленню».

Зрештою суд ухвалив повністю задовільнити позов вчительки зарубіжної літератури зі школи №2 і визнав незаконним та скасував наказ про відсторонення від роботи, також допустив її до роботи та призначив стягнути середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу. З закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 2 міста Ковеля за незаконне відсторонення з 8 листопада по 4 лютого стягнули 40 823 гривень, з яких мають відрахувати податки та інші обов`язкові платежі. Зі школи також стягнули судовий збір у сумі 908 гривень.

Як пише «ZAXID.NET», цією вчителькою є Світлана Ребрик. Справу розглядав суддя Петро Бойчук.

До суду також звернулися дві невакциновані працівниці дитсадків.

Виховательку, яка з 2005 року працює у Люблинецькому дитсадку, відсторони від роботи 8 листопада 2021 року. У її справі суд частково задовільнив прохання про визнання незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи, стягнути середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу. Суд скасував наказ про відсторонення і повернув її до роботи вихователькою і стягнув з Люблинецького дитсадка 29 376 гривень – середній заробіток за час незаконного відсторонення, а також 908 гривень судового збору.

В аналогічному позові помічниці вихователя закладу дошкільної освіти комбінованого типу №14 (ясла-садочок) «Перлинка» міста Ковеля суд ухвалив скасувати наказ про відсторонення і допустив жінку до роботи. Також з дитсадка №14 стягнули на користь помічниці виховательки 22 142 гривень – середній заробіток за час незаконного відсторонення від 8 листопада по 4 лютого.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. Позиватися потрібно було до директорів.
    Нехай би платили з власної кишені.
    Добре знали,що чинили протизаконно,коли ставили підписи під наказами.

  2. Тепер виховательки можуть подати позови про відшкодування моральної шкоди.

  3. При чому тут керівники начальних закладів, якщо незаконні рішення приймали в Києві? То може до відповідальності слід притягувати урядовців, включаючи пана Шмигаля?

  4. Криворізька школа права вкотре виявила свій професіоналізм та здібності законотворчості.
    Завдяки дуже низькому рівню підготовки до законотворчої роботи, повного ігнорування Регламенту Верховної Ради, а також ігнорування висновків як Головного науково-експертного управління, так і Головного юридичного управління, перетворення законодавчого органу на місце заробляння грошей шляхом сліпого голосування чи не голосування, стався досить курйозний випадок.
    Дякуючи ось такій діяльності, Верховна рада з 01.01.2022 р. позбавила Національну поліцію повноважень щодо складання адмінпротоколів за ст. 44-3 (Порушення правил карантину людей). Це та сама стаття, на підставі якої нацполіція виписувала штрафи за відсутність засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
    Крім того, Нацполіцію позбавили права складати протоколи і на керівників підприємств, установ, організацій, які відмовляються усувати не вакцинованих співробітників.
    Пов’язано це з прийняттям проекту Закону України „Про внутрішній водний транспорт” (номер 1182-1-д), який вніс зміни до статті 222 КУпАП. Під час розгляду цього законопроекту використали докарантинну норму ст. 222 КУпАП (повноваження органів Нацполіції) і надалі через порушення Регламенту Верховної Ради, а також деструктивну нормотворчу діяльність ніхто й нічого не змінив. Ляшко зайнятий закупками за засекреченими схемами вакцин з такою самою засекреченою ефективністю, а Радуцький новими законами, що обмежують права громадян і дозволяють на них ставити медичні експерименти без їхньої згоди, на мій погляд.
    Зазначений законопроект Верховною Радою України прийнято 03.12.2020 р. (1054-ІХ), і набрав чинності – 01.01.2022 р. Відповідно з цього моменту Нацполіція втратила свої повноваження і судячи з депутатів, які вічно відпочивають перед загрозою військового вторгнення Росії, ці повноваження ще не скоро їй повернуть.

  5. Також,відповідно до вищевказаного поліція вже не має повноважень виносити постанови за порушення швидкісного режиму водіями.

  6. Рідкісні випадки, за які хочеться поаплодувати українським суддям. Ато розвелося в державі беззаконня і підтирання Конституцією, начеб-то ми вже до паРашії приєднались.

    1. Судді – не діти, щоб гратися з цією примітивно запрожектованою пандекомедією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X