Освітяни з Ковеля оскаржують у суді накази про своє відсторонення від роботи

30.11.2021 о 09:52 · 2 хв читання
Суддя Сергій Панасюк / Фото: Суспільне Волинь

Ковельський міськрайонний суд протягом дев’яти днів зареєстрував від працівників освіти 10 позовних заяв на своїх роботодавців.

Про це «Ковель media» стало відомо з власних джерел.

Освітянки (позивачами є жінки) просять визнати незаконними та скасувати накази про своє відсторонення від роботи, деякі з них вимагають грошову компенсацію за вимушений прогул, а одна жінка – ще й моральну шкоду.

Позови подали дві працівниці школи №2, педагоги з ліцею №11 та школи №9 міста Ковеля, Гішинської гімназії Ковельської територіальної громади, Люблинецького ліцею Волинської обласної ради, а також троє працівниць дитячого садка №11 та одна із дитсадка №14 «Перлина» міста Ковеля.

Відповідачами є адміністрації школи №2, ліцею №11 та Люблинецького ліцею Волинської обласної ради, в усіх інших справах – управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради.

Педагоги зі школи №2 та Гішинської гімназії, крім визнання незаконним і скасування наказу про відсторонення від роботи, просять стягнути заробітну плату за час відсторонення, а в останньому випадку – моральну шкоду.

Позовні заяви розглядають судді Сергій Панасюк, Тетяна Денисюк, Петро Бойчук, Ірина Логвинюк та Юлія Волкова.

Нагадаємо, 5 листопада цього року на брифінгу у Волинській ОДА головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко заявила, що з 8 листопада освітяни та працівники державної служби, які не пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітних плат (з 8 листопада Волинь перейшла у «червону» зону епіднебезпеки).

Також на брифінгу заступниця голови Волинської ОДА Людмила Тимощук наголосила:

Відповідно до Наказу обов’язковим щепленням проти COVID-19 підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти. Цей перелік визначений МОЗ у першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи органів виконавчої влади на національному та місцевому рівнях та закладів освіти.

Не можуть бути відстороненими від роботи працівники, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, виданий закладом охорони здоров’я, а також ті, хто отримав принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. заради того, щоб лизнути обне місце американцям, наша влада готов навіть знищити свій народ. А ви там про якусь вакцину. Подумайте про можновладців- не дадуть америкоси грошей, за що будуть своїх шмоньок возити по курортах?

  2. Немає в КЗпП такої підстави для відсторонення від роботи та ще й без збереження заробітної плати, як відмова людини, яка мислить головою, а не екраном телевізора, від участі в смертельно небезпечних медичних експериментах на молекулярно-генетичному рівні. І заради чого насправді? – ніхто нам ніколи не скаже…

  3. Стаття 3. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

    Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.
    Стаття 8. В Україні визнається і діє принцип верховенства права.

    Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

    Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

    Стаття 9. Чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.

    Укладення міжнародних договорів, які суперечать Конституції України, можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції України.
    Стаття 24. Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

    Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X