Ковель, залізничне училище

Андрій Миронюк
16.07.2022 о 17:42 · 3 хв читання

Вочевидь, що з активною розбудовою залізничних вузлів та побудовою нових шляхів, які активно відбувалися у другій половині ХІХ століття та у подальшому розбудовувалися, на тодішній території Російської імперії поставало питання комплексної кадрової підготовки для обслуговування усієї залізничної інфраструктури.

Будівництво одного з таких закладів освіти у Ковелі було доволі очевидним, зважаючи на величину ковельського залізничного вузла.

До залізничних училищ приймалися особи 14-18 років, які «закінчили курс у міських, повітових, двокласних сільських та церковно-парафіяльних школах» і витримали вступний іспит. Курс навчання в залізничних училищах був, як правило, трирічним, причому ще два роки відводилося обов’язковому стажуванню за спеціальністю безпосередньо на залізниці. Структурно училища поділялися на три основні відділення: механічне, електротехнічне та будівельне.

Як можемо бачити на світлині 1900-1910-х років, саму будівлю тодішнього ковельського училища збудували у 1901 році, зважаючи на напис на фронтоні:

УЧИЛИЩЕ 1901

Архітектурно споруда являє собою типову кам’яницю царського періоду.

Чим по-особливому цікава ця споруда у Ковелі на вулиці Залізничній, так це тим, що у середині, в більшості своїй, були збережені автентичні елементи інтер’єру. Хоча, де-не-де, загальна сецесія порушується елементами, які при бажанні можна легко прибрати та відновити оригінальний дизайн інтер’єру.

Це усілякий «радянський почерк», за типом: лінолеуму на підлозі, який частково закриває добре збережену клітчату плитку царських часів, або знову ж таки, дерев’янна обшивка на стінах.

Що мене особисто вразило? Це збережені автентичні дерев’янні двері у першій же вхідній залі будівлі.

Вже не кажучи про те, що зберіглися дивовижні грубки, які й взагалі виглядають як витвір мистецтва.

Також на фасаді будівлі збереглися майже столітні автографи, які були зроблені вже за період правління Польської Республіки у Ковелі.

Серед автографів можна зустріти наступні надписи:

  • KORSAK
  • lossota
  • Wowczynnikow
  • Pikulski
  • Wanda Wojcikowna. Rok 1933
  • Rychlinski, 22
  • WRYCACHOSKI
  • Slominski.III/IV 1931
  • WALASEK
  • SAWRA

Та інші…

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
    1. І правда,навіть тополя зліва яка знаходиться на території Локомотивного депо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X