Знищений парк на «другому Ковелі»

30.05.2021 16:06

Водойми, повні сміття, ставок і якась незрозуміла кам‘яна фігура – це усе, що хоч якось натякає на існування паркової зони на «другому Ковелі». Хоча парк був і, варто зазначити, був доволі гарний.

На сьогоднішній день його територія поділена між колишньою залізничною лікарнею, другою школою і церквою. Якщо звернути увагу на зроблений мною колаж із авіазнімку за 1939 рік і супутниковим знімком – можна побачити, що уся це територія була однією парковою зоною.

На сьогоднішньому пустирі, який веде до футбольного поля, був колись вхід до парку. При вході вас «зустрічали» лавки і дерев‘яна арка, і що найголовніше – купа зелених насаджень.

З правого боку, якщо дивитися від головного входу в парк, був ставок, який існує і понині (територія колишньої залізничної лікарні).

Якщо пройти ближче до центру, то можна було побачити такий собі арт-об‘єкт, який придставляв із себе гору складеного каміння. Судячи із фото, на якому ви можете спостерігати, швидше за все, викладача із учнями, крізь каміння проростали якісь зелені насадження. Гадаю, що у цей об‘єкт був вкладений більший дизайнерський задум, але, на жаль, через брак фотографій мені складно сказати більше.

Що цікаво, цей об‘єкт зберігся до наших днів. Хоча по висоті видно, що добру частину каміння розібрали, але тим не менш, він вцілів.

Як ви можете бачити на інших світлинах, на території були прориті канавки, через які проходили дерев‘яні переправи. На жаль, нині усе це – сповненні сміттям забиті хащі…

На одній із фотографій ви можете бачити напис польською мовою – «Park na II Kowlu». Варто зазначити, що на плані залізниці часів Російської Імперії я також бачив назву «Ковель ІІ».

Звідси можна зробити висновок, що назві цього мікрорайону більше сотні років, і походить вона з часів правління Російської Імперії.

Авіазнімок – 1939-го року. Фотографії із людьми – часи Польської Республіки (1930-ті роки). Світлина із написов «Park na II Kowlu» – часів Першої світової війни (1917-1918).

Вам може бути цікаво
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

  1. забудьте про те щ було при тоталітарному режимі. зараз ми вільні і робимо що хочемо. Ліси вирубуємо бурштин викопуємо, землю продаємо. Слава вільній украні. нам дедовго залишилось. ще пару років покочегаримо лісами, решту дерева продамо в польщу за доляри і вже не буде кому кричати слава україні. Буде тут салам, хелло,

  2. при тоталітарному режимі ЖД лікарня була обладнана суасним обладнанням. попасти туда не заліничникам можна було по великому блату. досвіені лікарі, порядок. але бандерня все профукала. тепер здоровя людини це ніщо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.