Де у Ковелі вінчався царський генерал Брусилов

Андрій Миронюк
27.11.2020 о 16:17 · 3 хв читання

Церква Миколая Чудотворця була побудована 19-м Кінбурнським драгунським полком, який передислокувався в Ковель восени 1894 року і увійшов до складу 7-ї кавалерійської дивізії.

Під час реформи кавалерії у 1907 році був перейменований в 7-й драгунський Кінбурнській полк його Імператорської Високості Великого Князя Михайла Миколайовича.

На прохання командира полку місцева влада відвела ділянку землі під церкву.

В ті часи управління очолював староста, але повнота влади належала повітовому предводителю дворянства, обов’язки якого в той час виконував Петро Косач – батько Лесі Українки.

Благодійниками було зібрано 6500 рублів на будівництво церкви, потім ця сума ще збільшилася.

Навіть Імператор Николай II дозволив відпустити від монарших щедрот 2000 рублів, для остаточного влаштування церкви.

Закладка полкового храму відбулася 11 серпня 1896 року, а до Великого Посту 1897 року чини полку вже могли відвідувати свій храм.

Ви знали що тут у Ковелі, вінчався майбутній герой Першої Світової війни?

Саме у церкві Миколи Чудотворця вінчався генерал Олексій Брусилов, який тоді був командиром 14-го Армійського корпусу (дислокувався в Любліні).

Вранці 10 листопада 1910 року на вокзалі Брусилов зустрів свою наречену Надію Желіховську, яка приїхала з Одеси до Ковеля.

Згідно спогадів – наречений був у блискучому парадному мундирі, а наречена – в сірому дорожньому вбранні і білому капелюсі. На вінчанні були присутні тільки декілька свідків.

Усі світлини були зроблені під час Австро-Німецької окупації міста в 1915-1918 роках. На одному з фото є навіть дата: 24.05.1917. Також є надпис – «Kirche derzeit deutsches sanitätsdepot», що перекладається як «Церква, сьогодні німецьке медичне депо».

Звідси можна зробити висновок, що тоді церкву використовували, як склад для медикаментів.

Проаналізувавши авіазнімки за різні дати – зробив висновок, що церква була знищена у 1944 році, ближче до кінця облоги Ковеля.

З авіазнімку за 1939 рік видно, що при церкві Миколая Чудотворця також знаходився парк. Сьогодні, це територія Ковельського МТМО.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X