Вантажна рампа царських часів у Ковелі

18.07.2021 19:18

Гадаю, що мало хто із моїх читачів, проїжджаючи крізь «другий» Ковель, звертав увагу на те, що фактично знаходиться у вас під ногами.

Мова йде про фрагмент дороги на вулиці Сергія Тимошенка. Крізь який, я впевнений, що ви неодноразово проїжджали, але мало хто із вас звертав увагу на ділянку, яка знаходиться між дорогою і залізничними коліями.

На перший погляд – звичайна бруківка. Хоча, якщо «копнути» трішки глибше, то виявиться, що це перша вантажна рампа у нашому місті.

Багато де у Ковелі, особливо вздовж залізничних колій, ще «пробивається» та видніється перше дорожнє покриття у місті – царська бруківка.

Хоча фрагмент на вулиці Сергія Тимошенка є особливим через те, що збереглася повнота усієї картини.

Рампа, яка була збудована приблизно у 1870-х роках, ще за часів царської Росії – зберігся у повному обсязі. Загальна її довжина сягає приблизно 900 метрів.

Що також цікаво, протилежно від цієї вулиці, через залізничні колії, поблизу ресторану «Наше Місто» – знаходився перший залізничний вокзал у Ковелі, який пам’ятав Лесю Українку та Івана Франка, який приїздив на Ковельщину.

(Про перший залізничний вокзал у Ковелі – шукайте інформацію у спільноті Kowel.Vintage).

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *