Земельний конфлікт у Ковелі: представникам міськради «приписують» хабарі

21.06.2021 о 11:19 · 4 хв читання

Мешканці будинку на вулиці Грушевського у Ковелі вже довгий час не можуть між собою дійти згоди щодо прибудинкової земельної ділянки.

Приблизно рік тому більшістю голосів тут створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, обрали голову, нею стала Віта Володимирівна Оніщук. Однак до ОСББ не увійшла «старожил» даного будинку Ольга Петрівна Атлахович, яка тут мешкає понад чверть століття. Жінка твердить, що їй попросту не повідомили про таке зібрання. І, мовляв, на підставі того, що вона не є членом новоствореного ОСББ, їй не дозволяють поратися на земельній ділянці, за якою доглядала кілька десятиліть, садила город. Про це було сказано під час однієї із останніх суперечок між жінками, куди викликали патрульну поліцію, а також депутата Ковельської міської ради Миколу Печенюка від політичної партії «Сила і Честь».

Представники правоохоронних органів уточнили, що їх викликала Віта Оніщук, яка на город не допускає Ольгу Атлахович, бо остання на земельній ділянці ОСББ самовільно проводить якійсь роботи. Свої дії вона пояснила так:

Ця ділянка вже є ОСББ, але ще не було розподілу між жителями ОСББ ділянок, які стосуються грядок

За словами голови ОСББ, наразі вони чекають від міської ради на відповідні рішення, аби мати можливість сформувати земельну ділянку, а потім її розділити.

Ольга Петрівна, яка має інвалідність другої групи, скаржилася поліцейським і депутату, що сусідка – голова ОСББ, створює їй усілякі перепони, аби не допустити до ділянки. Також показувала перевернуту коробку свого туалету, який, за її словами, зруйнувала керівниця об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, город – епіцентр сварки, де вже висаджена городина.

Звучали цього дня з вус розгніваних жінок нарікання на роботу міських чиновників і депутатів, які, начебто, затягують з вирішенням земельного питання, ганили обидві сторони і працівників правоохоронних органів, які, за словами ображених ковельчанок, ніяк не сприяють у вирішенні даного конфлікту. Під час сварки були кинуті й звинувачення у хабарі. Тут під жіночу «гарячу руку» вже потрапили як посадовці мерії, так і депутати міської ради.

Земельний конфлікт за рік настільки «розрісся», що з вулиці Грушевського вже перекочував у сесійну залу Ковельської міської ради і став приводом для розгляду на постійній депутатській комісії з житлово-комунальних питань, яка відбулася 16 червня.

Головна архітекторка міста Людмила Мурай, яка там була присутня, поспішила перепитати в очільниці ОСББ Віти Оніщук, чому вона зараз не дозволяє Ользі Атлахович користуватися земельною ділянкою. І отримала чітку відповідь, що «вона (земельна ділянка, – ред.) буде все рівно розділена».

Голова ОСББ також заявила, що після того, як буде сформована земельна ділянка, дане об’єднання зможе приватизувати її та на своїх зборах розділити, але лише між членами ОСББ. З такою думкою категорично не погодився присутній на засіданні комісії начальник відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Вадим Логвінов.

Земельна ділянка, коли формується під ОСББ, згідно норм Земельного кодексу, те, що є в межах. Робиться проєкт землеустрою. І робиться на все, не відокремлюється частинка тої, що не увійшла. Потім, коли сформується ділянка, її на зборах мають розділити між члени ОСББ і тими мешканцями, які не ввійшли до цього об’єднання, але є співвласниками багатоквартирного будинку. Останні теж повинні мати свою частку

– наполегливо переконував Вадим Логвінов

Втім, чи допоможе це зауваження начальника відділу земельних ресурсів владнати конфлікт між жінкам, наразі сказати складно, бо вони навіть на засіданні депутатської комісії намагалися перекрикувати і звинувачувати одна одну, знову зчинили сварку, під час якої навряд чи змогли почути поданий їм варіант вирішення проблеми.

Слухати далі цю «розмову» на підвищених тонах голова комісії Вадим Ткачук не став, тому закрив засідання.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X