Ковельська міська рада програла справу по землі

26.04.2021 15:49
Вадим Логвінов

Нагадаємо, ще у березні 2020 року підприємець Юрій Козицький подав до Ковельської міської ради заяву з проханням дозволити виготовити проєкт землеустрою щодо відведення у місті Ковелі земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею два гектари.

Після повторного звернення міськрада своїм рішенням від 28 січня 2021 року вкотре відмовила заявнику, мотивуючи тим, що у генеральному плані міста відсутні сільськогосподарські виробничі території, на яких можуть розміщуватись особисті селянські господарства. Автором проєкту рішення є начальник відділу земельних ресурсів Вадим Логвінов.

Як вказує позивач, на генеральному плані чітко видно, що земля, на яку він претендує, згідно умовних позначень, має цільове призначення: «луки, городи, сільськогосподарські угіддя». Тобто, місце розташування повністю відповідає вимогам чинного законодавства і у міськради відсутні будь-які законні підстави для відмови.

Чиновники виконкому заявляють, що на генплані показані існуючі території луків, городів та сільськогосподарських угідь в межах міста, які перебувають у запасі для розміщення на перспективу містобудівних територій. Також представник відповідача твердить, що, відповідно до вимог пункту 7.6 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», зони сільськогосподарських виробничих територій, в тому числі і для ведення особистого селянського господарства, є функціональною частиною сільських населених пунктів. Мовляв, розміщення таких зон на території міст державними будівельними нормами не передбачається.

На думку суду, твердження представника відповідача про невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам містобудівної документації є безпідставним та не підтвердженим належними доказами.

Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Ковельської міської ради від 28 січня 2021 року.

Міськраду зобов’язати вкотре розглянути заяву від 5 березня 2020 року.

Також суд вирішив стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ковельської міської ради на користь позивача судовий збір у розмірі 908 гривень.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.