Люлька миру: Чайка попросив ще трохи потерпіти

Мабуть, багато містян уже чуло про «ковельську дамбу», яку збудували люди для захисту осель від дощової води, яка йде з доріг на хату. Водовідведення немає, тому вода стікає до будинків, які нижче по відношенню до дороги: Академіка Люльки, Чубинського, Кониського. Люди звертались до влади – цієї і минулої, але без результатів.
Крім цього, у сусідському 9-поверховому будинку на вул. Чубинського планують ремонт прибудинкової території і це неабияк насторожило людей, адже якщо не продумано виконати роботи, то води може ще більше додатись. Аби попередити цю проблему, 5 липня, люди ходили на прийом до мера Ігоря Чайки і пропонували хоча би підняти дорогу по вулиці Кониського, щоб вода йшла не в одну точку, а розтікалась в декілька сторін.


Жигаревич: «Безвихідних ситуацій не буває»
Після цього звернення до місцевих жителів завітав заступник мера Віктор Жигаревич разом із проєктантом Віктором Дубиною (директор підприємства «Ковелькомунпроєкт»). Ходили, дивились, радились і пішли. Як і куди направити воду, щоб усім було добре, не ясно, але, як сказав Жигаревич, безвихідних ситуацій не буває.
Проєкт «Лапша»
4 серпня міський голова ініціював ще одну зустріч із жителями багатостраждального району, взяв з собою заступника Жигаревича і проєктанта Дубину.
І тут почалось цікаве, суть діалогу з проєктантом приблизно така:
Жителька:
Заберіть воду з доріг, не можете всю, то заберіть хоча би частину, може, хоч не все нам, розведіть той в декілька сторін
Дубина:
Навіть якщо заберу, наприклад, з двору 9-поверхівки і з дороги по вулиці Чубинського, то у вас все одно буде вода
Жителька:
Звідки?
Дубина:
Підземні, ґрунтові води (плюс різна розумна термінологія, яка має довести людям, що наземна вода – насправді підземна)
Жителька:
В нас немає води ні в хаті, ні на подвір’ї, якщо не біжать ріки з інших вулиць!
Дубина:
Ви сидите в ямі, ваша хата в ямі, тому у вас все одно буде вода
Жителька:
То якщо хата в ямі, то це означає, що мені можна зливати воду?
Дубина:
У вас все одно буде ця проблема, хіба що ставити КНС…
Жителька:
В нас не було проблем з водою, поки не ремонтували дорогу, поки не прокладали теплотрасу на Чубинського, нам минула влада зробила цю проблему!
Дубина:
Та ні, будинок просто в ямі… підземні води…
Жителька:
Ну, ви що, мала дитина?! Ви не розумієте, чи прикидаєтесь?!
Присутні сміються.



Проєктант Віктор Дубина, люб’язно посміхаючись, намагався довести людям, що їхня головна проблема – розташування будинку і підземні води. Хоча до житлових будинків підходить дощова вода, цілі ріки стікають з прилеглих асфальтових доріг, а не піднімається рівень! Звісно, рівень є, але головна біда – вода з сусідніх доріг.
У присутніх склалось враження, що проєктант лукавить, коли намагається розумними термінами довести свою позицію про підземні води. Бо не треба бути великим спеціалістом, щоб бачити, як під час дощу і куди стікає вода.
Взагалі, спілкуючись із різними представниками влади, спеціалістами по цій темі, трапляються спроби маніпулювання, ось дві з них.
Маніпулювання словами «підтоплення» замість «затоплення»
Взагалі-то, у нас не підтоплення, як часто кажуть, а затоплення. Бо сама загрозлива вода після дощу вода з дороги, а не з під-ґрунту. Ми ж маємо очі і здоровий глузд. Підтоплює – це коли знизу піднімається, а затоплює – це коли вода йде зверху, з поверхні дороги. Ця проблема у людей з’явилась завдяки минулій владі, коли ремонтували дороги, прокладали теплотраси, не думаючи про відведення дощу від простих людей. Доказ того, що води не підземні, а дощові – це дамба, яка не підпускає велику частину води саме з дороги, а не з ґрунту.
Маніпулювання на тему: «погодні аномалії»
Дуже часто, коли люди скаржаться на те, що їх подвір’я і хати опинились під водою, їм кажуть, що то аномальна кількість опадів. Так, клімат змінюється, але все пояснювати примхами природи теж не варто. Якщо немає водовідведення, або якщо воно старе і не функціонує справно, якщо всюди асфальт, немає ні ґрунту, ні газону, ні дерев, пояснювати все великою кількістю опадів – смішне виправдання, спроба приховати безгосподарність влади.
Дренажний колодязь
Як запропонував під час зустрічі один із місцевих жителів Едуард, який сам працював у водоканалі, біля дамби можна викопати дренажний колодязь: яма з бетонними кільцями, яка вбиратиме воду. Можливо, не повністю все забере, але значну частину. Для більшої ефективності, можна поруч покласти труби (навіть старі) і під’єднати до цього колодязя.
Але знову ж таки, проєктант «зарубав ідею», бо «це нічого не дасть». А от каналізаційно-насосна станція, на думку проєктанта – це єдиний вихід. Можливо й так. Але цей варіант – дорожчий і в цьому році втілюватись в життя точно не буде, а уже в наступному, якщо все буде добре.
Ніякого виселення та інвесторів
Пропонували людям погодитись на ідею – знайти якогось інвестора, який на місці цих будинків побудує багатоповерхівку, а людям дадуть інше житло. Та люди не хочуть, бо все добре у всіх, вони роблять ремонти, проводять благоустрій, задоволені усім, крім єдиного – води, яка зливається з доріг до їхніх осель. З якого дива люди мають втікати? Адже нові місця проживання теж можуть мати свої проблеми: десь стоїть вода у під’їзді, десь пішли тріщини по будинку, а десь і справді – ґрунтові води. Словом, довіри до такої угоди немає…
Варіанти розвитку подій:
- Кожен сусід буде надіятись, що дощу великого не буде, а якщо буде, то вода таки піде, то не до нього, а до інших.
- Зроблять дренажний колодязь, який частково вирішить проблему (дешево і просто).
- Всі сусіди на цій вулиці зроблять біля себе дамби, утвориться такий собі тунель для плавання, можна буде запускати човни, теж свого роду «родзинка» міста).
- Всі сусіди об’єднаються і будуть мітингувати та судитись з владою. Для того, щоб це сталось, треба трохи більше дощу, збитків і терпець увірветься (можливо, але не факт).
- Знайдуть гроші, проведуть роботи з водовідведення, але зроблять це не продумано (наприклад, води качнуть в хату, а потім скажуть, що то підземні води).
- Знайдуть гроші, проведуть роботи з водовідведення, зроблять якісно (можна, якщо захотіти).
Гірше є куди
Відверто кажучи, установка КНС теж насторожує. А якщо не все прорахують і води не просто стікатимуть, а будуть викачуватись з усього мікрорайону в хати? Це іронія крізь сльози, бо, як показує сумний досвід деяких робіт, наприклад, на вулиці Павлова – ремонт може бути не дуже вдалим. Відчувається нестача спеціалістів і бажання швидше заробити грошей, не думаючи про якість виконаних робіт.
Чайка дав людям надію
Сьогоднішня позиція мера Ігоря Чайки дає підстави сподіватись, що в наступному бюджеті закладуть гроші і проблему, яку роками ігнорувала минула влада, вирішить нинішня. Добре, що Ігор Леонтійович не лінується «ходити в народ» і вникати в суть питань, бо якби сидів у себе в кабінеті і не бачив би все на свої очі, то йому спеціалісти розказували би, що в людей проблема полягає в підземних водах, та підписував би відписки, які йому готують «спеціалісти».
Звісно, потрібна і небайдужість депутатів Ковельської міської ради, адже уже до багатьох звертались в усній та письмовій формі, офіційно та в приватних розмовах – це і територіальна депутатка Тетяна Дружинович, Сергій Дружинович, Ігор Пініс, Андрій Мілінчук, Олег Уніга, Станіслав Пашкевич, про ситуацію добре знають усі депутати, які входять в постійну депутатську комісію з питань ЖКГ, яку очолює Вадим Ткачук.
А так нам і треба!
Власне, якщо проблема не вирішиться, то винна буде не тільки влада, а й люди, бо не доклали зусиль, щоб владу змусити працювати. Брак активності, єдності і сміливості народу – справжня причина бездіяльності влади.
Більше про









Коментарі
Залишити відповідь

Ситуацію, думаю, найповніше пояснює фраза ” Пропонували людям погодитись на ідею – знайти якогось інвестора, який на місці цих будинків побудує багатоповерхівку, а людям дадуть інше …”
Далі коментарі зайвв, таке враження, що все продумано…