Мер Ковеля звинувачує Волинську ОДА через нагородження чиновника

23.11.2021 15:46
Ігор Чайка / Фото: Волинські новини

Зважаючи на суспільний резонанс, Ковельський міський голова Ігор Чайка оприлюднив свою позицію щодо ситуації довкола нагородження державною нагородою – орденом Данила Галицького депутата Ковельської районної ради, лідера депутатської фракції партії «Слуга народу», начальника управління економічного розвитку та торгівлі міськвиконкому Юрія Кондратовича.

Про це сьогодні, 23 листопада, з’явився допис на офіційній сторінці мера у Фейсбуці.

Автор допису нагадав: відповідно до закону «Про державні нагороди України», орден Данила Галицького — це державна нагорода, встановлена «для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спецзв’язку та захисту інформації, а також державних службовців за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові». Як бачимо, про чиновників місцевого самоврядування, яким є Юрій Кондратович, тут взагалі не йдеться.

Ініціатором подання про нагородження орденом Данила Галицького Юрія Вікторовича Кондратовича є Ковельська районна адміністрація, яка листом (№1718/11/2-21 від 17.11 2021 року) звернулась до голови обласної державної адміністрації Юрія Погуляйка з проханням порушити таке клопотання перед Президентом України, що й було зроблено. І саме Волинська ОДА через Ковельську РДА звернулась до нас із проханням надати характеристику Кондратовичу Ю.В. як ПРАЦІВНИКУ виконкому Ковельської міської ради, а не громадському діячу та підготували всі необхідні документи. Ми це зробили

– говориться у дописі
Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко / Фото: Волинська ОДА

Які саме «всі необхідні документи» підготували на вимогу Волинської ОДА, і як це робилося, – не йдеться.

«Ковель media» стало відомо, що всупереч Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, за місцем роботи Юрія Кондратовича зборів колективу, де б гласно і відкрито відбулося висунення його кандидатури до відзначення орденом, – не було. Про це свідчив учора, 22 листопада, на засіданні бюджетної комісії міської ради перший заступник мера Тарас Яковлев.

Ні виконком, ні міська рада, які є вищими по відношенню до трудового колективу органами, також не розглядали питання щодо кандидатури на нагороду, як і не подавали відповідне клопотання до Волинської обласної державної адміністрації.

Як міський голова я не маю жодних претензій до роботи Юрія Кондратовича на посаді начальника управління економічного розвитку та торгівлі. І не в моїй компетенції оцінювати його значимість як політика та громадського діяча та особистий внесок у розбудову України. Зауважу лише, що як керівник, я не питаю в людей, які працюють у виконкомі, про їхню партійну приналежність чи політичні погляди, а оцінюю їх виключно за професійними та людськими якостями. Проте, як посадова особа, маю робити все виключно так, як прописано в законі. По-іншому – не можна, бо притягнуть до відповідальності. Саме тому на запит Волинської ОДА ми підготували всі відповідні документи по Юрію Кондратовичу. Але я не розумію, чому Волинська ОДА, готуючи відповідне подання Президенту, проігнорувала чітку вимогу закону щодо переліку осіб, яким можна надавати цю нагороду та висунула на нагородження не державного службовця і не військового

– вказує автор допису, «корупційна» справа по якому розглядається у суді

Слід зауважити, що роботодавець, тобто виконком, згідно норм законодавства, повинен оформити нагородний лист на Юрія Кондратовича, де мало бути зазначено конкретні його заслуги, як кандидата на орден.

Тому дивними є звинувачення міського голови в бік Волинської ОДА стосовно ігнорування нею вимог закону, яким встановлено перелік осіб для нагородження орденом Данила Галицького – військових та державних службовців. Невже градоначальник забув підписане у нагородному листі, де окремою графою зазначається вид нагороди, до якої представлений його підлеглий? Можливо, принциповим потрібно було бути раніше, коли обставина, що Юрій Кондратович не належить до категорії державних службовців, мала би знайти своє відображення у нагородному листі з наступною відмовою Волинській ОДА в нагородження орденом Данила Галицького з цих підстав.  

Крім того, цікаво, які ж конкретні особливі заслуги Юрія Кондратовича вказало міське керівництво у пункті 13 нагородного листа, які б були співвідносні із «значним особистим внеском у розбудову України»? Адже саме ці «заслуги» стали у подальшому для голови ОДА Юрія Погуляйка підставою для оформлення подання Президенту України Володимиру Зеленському.

На думку Ігоря Чайки, правильним рішенням в ситуації, яка викликала такий суспільний резонанс, має бути повернення до букви закону. Мовляв, для цього Волинська ОДА має відкликати своє подання про відзначення Юрія Кондратовича орденом Данила Галицького як помилкове і таке, що не відповідає визначеним критеріям для претендентів на таку державну нагороду.

Або ж сам Юрій Кондратович може відкликати свою кандидатуру, написавши відповідну заяву на ім’я голови Волинської ОДА. Сподіваюсь, мою думку не лише прочитають, а й почують…

– наполягає Ігор Чайка

Чи не вважає голова Ковельської територіальної громади доцільним в такій скандальній ситуації відкликання нагородного листа на Кондратовича, який було оформлено посадовцями міськвиконкому в порушення чіткої процедури, що визначена законодавством?  

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Ковель-media молодці!!! Дійсно, весь час на гострині подій, з тонкою журналістською прискіпливістю та кваліфікованим викладенням ситуації. Саме такі статті, а не похоронні фото збільшать кількість прихильників видання. Та й чиновники з “псевдогероями” добре подумають у майбутньому, чи вартує отак чудити!!!

  2. Я тако вам скажу, той Кондратович геть якийсь чудний, на FB “впарює”, що сам за нагородження дізнався зі ЗМІ, це ж тре таку дурню придумать! А ще Погуляйко ото за просто так, президенту подання буде готувати на нагородження якогось там хваледупника! Казочки та й годі….

  3. Та це взагалі якийсь жах!!! Як таке мерія могла допустити?!!! Пане Чайко, схаменіться та негайно відкличте подання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.