Ініціатором нагородження чиновника мерії орденом є Ковельська РДА

22.11.2021 о 20:41 · 5 хв читання
Юрій Кондратович

Ковельська районна державна адміністрація є ініціатором нагородження начальника управління економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Ковельської міської ради Юрія Кондратовича орденом Данила Галицького.

Про це сьогодні, 22 листопада, на засіданні постійної депутатської комісії міської ради з питань планування, бюджету і фінансів заявив перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев.

Публікація за темою: Чиновника мерії, який є депутатом, хочуть нагородити орденом

На початку засідання депутати проголосували за те, щоб на сесії, яка відбудеться 25 листопада, у «Різному» заслухати Юрія Кондратовича, аби він пояснив обранцям громади, за які такі заслуги його хочуть представити до високої державної нагороди. І хоч голова депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» Вадим Клімук проголосував «За», але наприкінці раптом заявив, що відкликає свій голос, він – проти.

Як відомо, Юрій Кондратович, як і Клімук, є головою депутатської фракції партії «Слуга народу», але у Ковельській районній раді.

Яке ми маємо моральне право слухати його, як людину, на сесії?

– допитався у колег Вадим Клімук
Вадим Клімук – у центрі в першому ряду / Фото: Ковельська міська рада

При цьому чомусь забуваючи, що його однопартійця за належністю до президентської політичної сили нагороджують все ж таки, як діючого начальника одного з управлінь міськвиконкому, який підзвітний міській раді.

Депутати Вадим Ткачук (ВО «Свобода») та Володимир Шпіка («За майбутнє») справедливо доводили йому, що хочуть почути: за які такі особливі заслуги чиновнику виконкому хочуть дати орден Данила Галицького? Між іншим, сам кандидат в «кавалери» ордена працює у мерії досить не тривалий час. А злі язики подейкують, через це навіть і не атестований?

І ось тут несподівано прозвучало, що клопотання на Юрія Кондратовича подавала РДА.

Зі слів першого заступника міського голови Тараса Яковлева, суб’єктом висунення є Ковельська районна державна адміністрація. Але тоді не зрозуміло, яким чином тут «прив’язали» виконком? Адже у виконкомі навіть збирали підписи працівників за те, щоби Кондратовичу надали орден. І де ж тут демократія, коли за рознарядкою «зверху» під конкретну особу «підганяються» документи і адміністративний ресурс?

Публікація за темою: Секретар міськради підтвердила, що «за орден посадовцю» збирають підписи

Районна державна адміністрація вносила клопотання до ОДА, яка в свою чергу, клопотала перед Офісом Президента. Наскільки я знаю з тієї переписки, яку я бачив

– заявив Тарас Яковлев

Чиновник такими словами ще більше заплутав ситуацію, бо практично підтвердив, що уже вся підготовча нагородна процедура завершена. На сьогодні існує не лише клопотання Ковельської РДА до Волинської ОДА, але й подання обласної державної адміністрації до Офіса Президента України. Оперативно працюють «слуги»! Нічого не скажеш…

На пряме запитання: «А до чого тоді тут виконком?», пан Яковлев зізнався коротко:

Ні до чого

Також виявилося, що не було і зборів трудового колективу виконкому, де працює Юрій Кондратович. Хоч затвердження нагородного листа здійснюється саме цим представницьким органом трудового колективу. Ні виконком, ні міська рада, які є вищими по відношенню до трудового колективу органами, теж не розглядали питання щодо кандидатури на нагороду. Вони ж і не подавали відповідне клопотання до Волинської обласної державної адміністрації.

Ми, як роботодавець цієї людини (Юрія Кондратовича, – ред.) надали йому характеристику і, відповідно до цього, ми дійсно здійснювали, відповідно до заходів, опитування людей. Але тільки як роботодавець. Ми не є суб’єктом висування нашого працівника до будь-якої нагороди взагалі. Ми не були ініціатором цього. І клопотання від нас ніякого не йшло – ні усне, ані письмове. Тому я хотів би це підтвердити

– запевнив Тарас Яковлев

Втім, роботодавець, тобто виконком, згідно норм законодавства, повинен оформити нагородний лист на Юрія Кондратовича, де має бути зазначено конкретні його заслуги, як кандидата на орден. Депутати мають право вимагати оприлюднення такого офіційного документа за підписом чиновників мерії, які є підзвітні депутатам.

Це має бути якийсь грандіозний прорив у економіці міста Ковеля, коли начальник управління економічного розвитку та торгівлі претендує на таку державну нагороду.

При тому, що орденами і медалями нагороджувалися працівники різних сфер, підприємств та організацій, за всі роки Незалежності України жоден чиновник у виконавчих органах міської влади орденом нагороджений не був. А серед них, очевидно, людей достойних державної відзнаки було чимало.

Публікація за темою: Патріотичні сили Ковеля обурені тим, що одіозному чиновнику хочуть дати орден

Більше того, у переліку осіб, за статутом ордена Данила Галицького, які можуть бути ним нагороджені, зазначаються військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також державні службовці. Але ж Юрій Кондратович до цього вичерпного переліку не належить! Він навіть не є державним службовцем, бо є посадовою особою місцевого самоврядування.

Депутати почали наполягати, що слід публічно заслухати ту посадову особу, яка підписала нагородний лист на Юрія Кондратовича: чи це перший заступник мера Тарас Яковлев, чи міський голова Ігор Чайка.

Голова депутатської фракції політичної партії «Сила і честь», консультант міського голови Ігор Пініс переконаний, що ініціатора представлення Кондратовича до ордена треба заслухати на сесії міської ради.

Треба заслухати ініціатора перш за все у нас на сесії. Ініціатор має розповісти нам про ці заслуги… Це політичний великий резонанс! Вибачте, у мене телефон «гарячий». Я не вмішувався у цю тему, чесно кажучи, взагалі. Але у мене телефон «гарячий» від громадських організацій і цього всього. Мають бути розставлені всі крапки над «і». Заслужена людина – нагородити, не заслужена – ну не повинно так бути

– переконаний він

Після бюджетної комісії у кулуарах міської ради один з високопосадовців бідкався депутатам, що у скандальній історії з орденом мерію і міського голову Ігоря Чайку «підставив» якийсь Валерій. Прізвище він не назвав, але в обранців громади склалось враження, що мова йде про народного депутата України, лідера Волинської партійної організації «Слуга народу», колишнього завідуючого клубом Валерія Стернійчука.

Це Валєра нам спустив

– сказав посадовець
Юрій Кондратович (першй зліва) та Валерій Стернійчук (в центрі) / Джерело: https://rayon.in.ua

Публікація за темою: Чиновницький достаток тягне «Локомотив» корупції?

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Як би Кондратович був розумною людиною то він би написав звернення про те що він дякує тим людям хто його висунув на нагороду, але з етичних причин він відмовляється від неї. І було би все добре. А так маємо скандал + підставу Чайці.

  2. Щось підказує, що без Ольги Чайки все це не відбулось! То консультантом мера стає краща подруга, то до нагороди представили колишнього начальника ЦНАПу, який уступив місце…Отак якось все просто та банально.

  3. ЦЕ про сто ЖАХ!!!!!!!!!! Якщо Кондратовичу якусь нагороду, то за те, що п’є і нічого не робтить, Відлинює на всіх своїх посадах. А за нього всі роблять роботу.

  4. Скільки має “дипломант” Кондтратович відстібнути у поважній валюті цім О.Черен і Ю.Погуляйку за своє нагородження.Треба прсі розібратися чим дихають за рахунок громади (області) ці слуги…Якщо їм вдастсься такий махер-крок , треба збирати підписи проти владної корупційної схеми, будемо готуватися.Тільки де ті органи в погонах, що мають в цьому розібратися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X