Мерський онлайн-прийом: данина моді чи профанація «діджиталізації»?

Сергій Товкач
09.06.2021 о 02:26 · 6 хв читання

Коли 30 березня на офіційному сайті Ковельської міської ради з’явилося повідомлення, що 5 квітня відбудеться прийом міського голови Ігоря Чайки в режимі прямої трансляції в мережі Фейсбук я, як і чимало мешканців нашого міста, був реально втішений спробою нової владної команди налагодити безпосередній діалог з громадою за посередництвом уже звичних для різних верств населення і, водночас, дещо далеких в управлінському процесі місцевих чиновників технологій – Інтернету. Оперативність комунікації, миттєвість зворотного зв’язку та реакції на проблемні питання – ось головні переваги «онлайну» перед звично-бюрократичним особистим прийомом «офлайн». Це нововведення, продиктоване викликами часу, дасть можливість максимально мобільно працювати із вашими запитами. А саме:

– у карантинних умовах прийняти звернення від більшої кількості людей;

– за короткий проміжок часу – з моменту подачі звернення і до проведення прийому – максимально швидко опрацювати ваше питання й надати вам відповідь у прямому ефірі;

– зекономити ваш час на доїзд та очікування розгляду питання;

– зменшити ризики контактування та загроз для здоров’я

– запевняли організатори

Втім, судячи з подальшого опису процедури, прийом передбачався не зовсім «в живу», так як потребував завчасного, лише впродовж трьох годин 30 березня (за п’ять діб до онлайн-прийому!) попереднього дзвінка заявника на вказаний мобільний номер з викладом проблеми.

П’ятого квітня в ході онлайн-спілкування міського голови Ігоря Чайки я залишив коментар з прикладеним фото-файлом, який засвідчував обґрунтованість мого звернення.

Скріншот звернення на онлайн-прийомі 5 квітня 2021 року

Відомо, що за загальним правилом звернення розглядається впродовж місяця. Однак, ні п’ятого травня, ні п’ятнадцятого, ні двадцять п’ятого числа жодної реакції на звернення в ході проведеного онлайн-прийому не відбулося. Земельна ділянка посилено зеленіла. Аніякої відповіді з «Білого дому» також не було.

Ну що ж, всяке буває – можливо, від святкування Пасхи чиновники ще не відійшли. Почекаю…

– подумав я

Не дочекався я відповіді на своє квітневе звернення і до п’ятого червня. Нагадаю – пройшло ДВА МІСЯЦІ!

Час минає – проблема не вирішується

Оскільки продовжують діяти карантинні обмеження ми вирішили повернутися до онлайн-прийому. Ми вже встигли побачити переваги такого формату, оскільки вдається розглянути більшу кількість питань за відведений час. Наприклад, минулого разу ми опрацювали більше двадцяти звернень, але, крім того, ви залишили понад п’ятдесят коментарів, на які ми тоді не встигли дати відповідь. Тому, сьогодні, ми повернемось до тих питань, які ви задавали. Оскільки минув час і вже можна розказати, як вирішуються ті чи інші проблеми

– зазначив, відкриваючи сьомого червня чергову онлайн-конференцію Ковельський міський голова Ігор Чайка

Хтозна, які переваги встигли побачити організатори подібного «формату», втім на 28 хвилині 06 секунд його тривалості Ігор Леонтійович несподівано оголосив:

Наступне питання від Сергія Товкача, який привертає нашу увагу на задавнену проблему благоустрою земельної ділянки (дається кадастровий номер) за адресою вулиця Будищанська, 6 у Ковелі. Він звертає нашу увагу, що безвідповідальне ставлення власника земельної ділянки і її неналежне утримання спричинило незадовільний санітарний стан території: там висока трава, корчі і там, навіть, завелися вже плазуни. Є непоодинокі свідчення про виводки не лише вужів, а й гадюк. Тому він просить забезпечити виконання законодавства про благоустрій і винних осіб притягнути до відповідальності. Тарас Володимирович…

Перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев, постійно ховаючи очі, пробубонів у відповідь:

Ну…, я дам доручення Управлінню житлово-комунального господарства, щоб вони знайшли спільно з архітектурою власника і написали припис, припис на те, щоби привести цю ділянку земельну у відповідність. Якщо цього не зроблять, то ми будемо складати протокол про адміністративне правопорушення, е-е-е… невиконання и-и-и… рішення про дотримання правил благоустрою міста. Такий механізм є. Цим питанням я займуся

Що тут можна сказати?! На шістдесят третій (!) день з моменту письмового онлайн-звернення луцький заступник ковельського мера мусив дочекатися, аби той продублював давним-давно оприлюднену на офіційній ФБ-сторінці глави міста критичну інформацію щодо благоустрою і… спромігся, малюючи геометричні фігури, промимрити: «дам…», «щоб вони знайшли…», «написали припис…», «якщо цього не зроблять…», «ми будемо…», «я займуся…».

Ігоре Леонтійовичу, це – ЩО?! ЦЕ ОТЕ «нововведення, продиктоване викликами часу», що «дасть можливість максимально мобільно працювати із вашими запитами»???

Значить, ще місяць чекати допоки владний «гастарбайтер» з Луцька знайде час, аби не чиновницькими силами комунальників та архітекторів шукати власника земельної ділянки, а елементарно увійти до порталу Державного земельного кадастру і за пару «кліків» по вказаному мною її номеру 0710400000:05:003:0015 встановити власницю – Ф****к Оксану Василівну? За два місяці не знайшлося часу?!

Проте, за цих два місяці насадження із захаращеної присадибної ділянки «вилізли» на проїжджу частину автодороги, що сполучає Будищанську і Шевченка. Створили реальну небезпеку ДТП через завуження і так стисненої ділянки проїзду через перехрестя з обмеженою видимістю. Діти, йдучи до школи, чи зі школи додому, вимушені обходити по смузі автомобільного руху, бо тротуар непрохідний!

Я розумію, що для Тараса Яковлева ця тема незначна. Не той розмах. Для нього більш вагомими є питання, як то реконструкції ста метрів «висячого» мосту-віадуку на Незалежності за сто мільйонів гривень. Чи, за тих же сто мільйонів бюджетних грошей реконструкція чотирьох кілометрів шляху до села Білин. Вочевидь, на захаращеній присадибній ділянці сто мільйонів не «оформиш». Чи не тому такою млявою є реакція посадовця?

Незалежно від масштабу робіт – сто мільйонів

Підсумовуючи практику онлайн-прийому по конкретному випадку, який не потребує ні значних бюджетних асигнувань, ні значних кадрових ресурсів, можна констатувати: ряд осіб, котрі оточують мера Чайку, дискредитують його починання, імітують практичну діяльність, нездатні вирішити мізерні проблеми і, через це, є нездатними рішати в користь громади справи більш суттєві.

8 червня – наступного дня після чергового онлайн-прийому…

P.S. Вимагаючи у мера своїм онлайн-зверненням «винних осіб притягнути до відповідальності», я мав на увазі не лише власника земельної ділянки, котрий допустив порушення правил благоустрою, а й тих посадовців, які своєю ритуальною бездіяльністю сприяли і сприяють безладу й понині.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. 100% погоджуюся з даною публікацією. Щоб то проводити онлайн-прийом звернення громадян і тільки на 60 день почати розбиратися. Тоді для чого ці показухи онлайни?

  2. Чудні люди! Ви що, хочете, щоб “смотрящий ” з Луцька, в якого вже в очах горять два підряди по 100 мільйонів, займався благоустроєм міста?!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X