Народний рух України у Ковелі просить міську владу перейменувати вулицю

У Ковелі на загальних зборах ветеранів Народного руху України прийняли звернення до міського голови Ігоря Чайки з проханням перейменувати у місті вулицю Відродження на вулицю Володимира Осіюка, нині покійного, колишнього очільника організації місцевих рухівців і ексдепутата Ковельської міської ради, та встановити на житловому будинку, де він мешкав, меморіальну дошку.
Про це «Ковель media» повідомив член Громадської ради при міському голові, очільник обласного відділення Фонду культури України Геннадій Сарапін.
За його словами, рішення зборів погоджено з родиною Володимира Осіюка.
Нагадаємо, цього року за активну громадську, просвітницьку діяльність, участь в національно-демократичному русі та патріотизм Володимиру Осіюку було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно).
Визначною постаттю у боротьбі за відродження самостійної, соборної України на Ковельщині є ковельчанин Володимир Осіюк. Син репресованих чотового УПА Костянтина Осіюка та зв’язкової УПА Марії Осіюк. Маючи підпільні зв’язки, як член Української Гельсінської спілки, з Левком Лук’яненком, В’ячеславом Чорноволом, братами Богданом та Михайлом Горенями, він заснував у Ковелі перший осередок Народного руху України на заводі «Ковельсільмаш», вплив якого поширився на всю Ковельщину та на Волинську область. Саме навколо Володимира Осіюка зосереджувались основні сили державників, і сам Народний рух на Ковельщині. Його недооцінена сучасниками державницька праця, сприяли здобуттю Україною Незалежності
– каже Геннадій Сарапін
Більше про






Нічого не маю проти увіковічнення пам’яті Володимира Осіюка, але скільки можна вже перейменовувати ту вулицю? Була Ленінського Косомолу, стала Відродження, тепер пропонують В.Осіюка. А чи не краще називати нові вулиці, ніж перейменовувати вже існуючі? ДумайТЕ.
При всій повазі. Останні роки, перед смертю частенько доводилось бачити покійного. Так от. Тверезим я його не бачив. При всій повазі до його ролі в історії національно визвольних змагань Українського народу, але , перейменовувати вулицю іменем алкоголіка, то вже за надто. При всій повазі. Але давайте говорити правду.
Якщо і перейменовувати вулицю Відродження, то я пропонував би надати їй ім’я Бориса Клімчука. Це більш достойніший кандидат для перейменування вулиці Відродження.
Той пив не меньше
БАНДЕРІВСЬКИМ ВИРОДКОМ НАВІТЬ СОРТИР НАЗВАТИ НЕМОЖНА. А ТО ЦІЛУ ВУЛИЦЮ.
Меморіальну дошку встановити можна, але перейменовувати вулицю не треба
ЦЕ ВЖЕ ОСТАННЯ СТАДЫІЯ “”РОЗВИТКУ”(ПАДІННЯ) ДЕРЖАВИ, КОЛИ ВУЛИЦІ перейменовують на часть алкоголиків- послідовників своїх батьків бандерівських дітовбивць і пособниках фашизму. Це кінець