Пам’ятник Шевченку в Ковелі не внесли до Національного реєстру рекордів України

22.08.2020 о 19:37 · 6 хв читання

Сьогодні, 22 серпня, у Ковелі громадські активісти міста планували встановити рекорд: внести до Національного реєстру рекордів України національне досягнення – «Найвищий бронзовий пам’ятник Шевченку», який у нашому місті було урочисто відкрито 22 серпня 2005 року, тобто рівно 15 років тому. Однак цього, на жаль, не сталося. І все через те, що для реєстрації рекорду банально не вистачило грошей – 20 тисяч гривень.

Найбільше засмутилася цій прикрій новині прес-секретарка громадської організації «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Ольга Яренчук. Активістка, яка пересувається на інвалідному візку, зініціювала зафіксувати у Ковелі рекорд. Зателефонувала до Національного реєстру рекордів України і розповіла про свою ідею. За словами Ольги, їй там підтвердили, що у Ковелі дійсно встановлений найвищий в Україні бронзовий пам’ятник Тарасу Шевченку, який може претендувати на рекорд країни, а також бути внесеним до Національного реєстру рекордів у категорію «Мистецтво».

Про свої наміри Ольга Яренчук повідомила заступника міського голови Ігоря Прокопіва, який, за її словами, обурилися тим, що вона спершу не поставила його до відома.

Я подзвонила зранку до заступника міського голови Ігоря Прокопіва і зрозуміла, що даремно я це зробила. Ігор Ярославович не дуже був цьому радий. Він повідомив, що перед тим, як щось робити, я маю питати в їх дозволу і що зі мною має зв’язатися Руслана Віталіївна (Руслана Семерей – начальниця відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’язків з громадськістю виконавчого комітету – ред.) по цьому питанню і обговорити. Руслана Віталіївна не спішила зі мною зв’язуватися і я сама до неї пішла. Ми з нею зустрілися. Вона мені теж саме розказала, що і Ігор Ярославович, що перед тим, як щось робити, треба в їх питати

– зі сльозами на очах стала розповідати на віче з нагоди ювілею встановлення пам’ятника Ольга Яренчук

А сльози у ковельчанки на очі накотилися тому, що в мерії їй пообіцяли надати необхідну суму коштів для реєстрації рекорду. Втім, час йшов, а влада міста не поспішала виконувати свої обіцянки. Тоді ініціаторка реєстрації нового національного досягнення в черговий раз поспішила навідатися в мерію, але зустрітися з чиновниками їй не вдалося: на вході не пропустив черговий охоронець адмінбудинку.

Учора, 21 серпня, ГО «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» отримала від керівниці Національного реєстру рекордів Лани Вєтрової повідомлення, в якому вона висловлює сподівання, що «нове досягнення активно популяризуватиме місто Ковель не лише в країні, а й в світі, що є важливим критерієм для формування позитивного іміджу волинського міста та України в цілому».

Фахівці Національного реєстру рекордів України до Ковеля так і не приїхали, оскільки фінансові зобов’язання, які представники влади міста обіцяли виконати, не були здійснені.

На сьогоднішньому віче був обурений тим, що не вдалося зафіксувати такий важливий рекорд через фінансову байдужість ковельських чиновників і Анатолій Семенюк, член двох Національних спілок – журналістів та краєзнавців, який двічі обирався міським головою Ковеля (1991-1998 роки), і Ярослав Шевчук – екс-голова Ковеля в 2002-2006 роках. Саме за керівництва Ярослава Івановича і був збудований парк імені Тараса Шевченка, де встановлений найвищий бронзовий пам’ятник великому Кобзарю.

Звичайно, хотілося б від влади більше зусиль по збереженню і напрацюванню. Тут в парку була засіяна хороша трава, мінеральні добрива. І потрібно було щорічно це підтримувати, підживлювати… Якщо ми забуваємо про це – росте чортополох. Кругом в парку є система розведення води, тільки потрібно відкрити кран і полити, і не буде вигорівшої трави. Цим теж ніхто не займається. Йдучи до парку, ви зверніть увагу на огорожу. Вона нагадує огорожу тракторної бригади поганого колгоспу… Добре, що є в Ковелі небайдужі люди. Арку зробили – вхід, туалет зробили, а влада стоїть осторонь цього

– зауважив Ярослав Шевчук

Публікації за темою:

Також він звернув увагу на надпис біля пам’ятника – викарбувані Шевченкові слова: «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!». Їх уже заледве видно. Громадські активісти розповідали, що вони теж просили представників влади оновити надпис. Однак нічого цього зроблено не було. А 24 серпня, в понеділок, Україна відзначатиме свій День Незалежності. І сюди, до Великого Тараса, прийдуть вклонитися чимало ковельчан і гостей міста.

А керівник ковельського осередку «Національний корпус» Олександр Філон відмітив:

Бачимо таку ситуацію, що міська влада повністю саботує громадську ініціативу і миритися з цим, безумовно, не будемо. Я думаю, в Ковелі є достатньо ініціативних людей, які готові трошечки натиснути на міську владу і ми, безумовно, до цього долучимося для того, щоб Національний рекорд у Ковелі був встановлений, тому що це справді важливо

– сказав під час свого виступу на віче Олександр Філон

А сьогодні, у день 15-річчя встановлення пам’ятника видатному українському поету, прозаїку, драматургу, художнику, політичному і громадському діячеві Тарасу Шевченку громадська організація «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» дякувала тим благодійникам, які власним коштом відремонтувати арку при вході до парку, громадську вбиральню і висадили екзотичні дерева. А ще – вручили подяки від організації. Також цього дня тут декламували вірші Кобзаря.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Спеціалісти відділу внутрішньої політики, організаційної роботи та зв’ язків з громадськістю отримали повідомлення від представників влади м. Дніпра та м. Харкова, що у їхніх містах вищі монументи Кобзарю. Відповідно їх висота з постаментами — 20 м та 16, 5 м (у Ковелі — 7, 5 м).То про які рекорди мова йде? Викинути 20 тисяч на вітер незрозуміло.

    1. Та суть то не тільки в цьому. Подивіться третє фото у цій статті. Дівчина старалася, щось робила для міста, коли більшість її ігнорували. Залишилося зібрати 20000 гривень, які влада пообіцяла їй надати, і тут в останній момент влада зливається, і вийшло що вийшло. Шкода Ольгу, дуже шкода.. Кожному б повчитися у її прагненні змінити наше місто на краще! Тут немає різниці, №1 чи №2 пам’ятник в Україні, але можна було б допомогти своїм громадянам. Не забувайте й про туалет, де влада також “киданула” людей і прийшлося усім містом скидатися. Хіба це нормально? Хіба в європейських містах люди скидаються на туалет? Гнати в шию того Кіндера сраного і всю ту наволоч треба!! Для вас 20000 це великі гроші? Це всього навсього всьому місту скинутися по 30 копійок. Я й сама дала б не одну сотню на таке. Діло в тому, що якщо влада засцала то можна одразу про це сказати, щоб люди ЗНОВУ самі скинулися, а не обіцяти а потім кидати ковельчан.

      1. Те що влада не може чітко висловити свою позицію то біда – але ж і активістам треба бути трохи розумнішими.

    2. Так, там вищі пам’ятники з постаментами, а на рахунок статуї, то вона є вищою у нашому місті) тому про рекорд якраз таки йде мова!

  2. Чесно кажучи, я теж чув, що у Ковелі не найвищий пам’ятник. Однак те, що я чув – лише чутки були і не 100 % правда. Шкода організаторки, що не вдалось, ще й через оцих міськрадівських жирних задів((

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X