У Ковелі зареєстрували рекорд України – «Найвищий бронзовий пам’ятник Шевченку»

22.08.2021 о 17:19 · 5 хв читання

Сьогодні, 22 серпня, пам’ятник Тарасу Шевченку в Ковелі офіційно внесли до Національного реєстру рекордів України, як найвищий бронзовий монумент Кобзарю.

Спочатку слово надали колишнім міським головам – Анатолію Семенюку (головував у 1991-1998 роках) та Ярославу Шевчуку (2002-2006).

Анатолій Семенюк згадував, як вибирали місце під пам’ятник, бо колись цю територію затоплювала Турія, як у часи економічного занепаду вкрай складно було збирати кошти.

Цікавими спогадами поділився Ярослав Шевчук, при якому влітку 2005 року було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку та парк його імені.

Обрання цього місця було сприйняте багатьма людьми негативно. Звичайно, це говорить про обмеженість цих людей. Невже вони думали, що на болоті поставлять пам’ятник. Ну, я не дивуюся колишньому ленінцю Євгену Кирильчуку, депутату Верховної Ради в той час від партії «Батьківщина». Він дав чітку відповідь: Леся Українка – дворянка, пам’ятник їй – в центрі, Тарас Шевченко – кріпак, йому – в болоті. Ну, чекати чогось іншого з таких людей не треба

– сказав він
Ярослав Шевчук

Ярослав Шевчук похвалив Анатолія Семенюка, який дуже багато зробив, щоб у Ковелі був цей пам’ятник. Але потрібно було збудувати парк, який став окрасою міста.

За його словами, парк в декілька разів перекриває вартість пам’ятника. Сюди завезли більше 100 тисяч «кубів» землі. Площа парку – 2,5 га. З коштами на парк і пам’ятник чи не найбільше допомогли тодішній депутат Верховної Ради України від Української народної партії Борис Загрева та академік Микола Жулинський, який очолює у Києві братство волинян.

Як каже Ярослав Шевчук, на той час голова Ковельської районної державної адміністрації (Віталій Карпюк, – ред.) вирішив перевершити міську владу і в заплаві річки Турія посадив парк пам’яті загиблих в Другій світовій війні – 2,5 тисячі дерев різних видів. Але спочатку треба було привести цю територію в порядок. Сьогодні той парк має жалюгідний вигляд.

Виступила ініціаторка реєстрації рекорду, прес-секретар громадської організації «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Ольга Яренчук, яка від імені своєї організації вручила Ярославу Шевчуку грамоту.

У відповідь Шевчук сказав, що вдячний за таку відзнаку і хоче схилити голову перед нею, бо минула міська влада торік не знайшла гроші, щоб оплатити реєстрацію рекорду, а пані Ольга зібрала 11 тисяч гривень, 10 тисяч заклала своїх коштів, а місто знову залишилося осторонь. Хоча сума в 21 тисячу гривень – це менше місячної зарплати чиновника міської влади. За словами Шевчука, він мав зустріч з міським головою Ігорем Чайкою і той з прикрістю дізнався про це, і що підлеглі його не проінформували.

З дня відкриття пам’ятника у його підніжжя щороку був висаджений з квітів прапор України. Цього року просто посадили квіточки. Я прийшов до пані Маленицької (заступниця Ковельського міського голови, лучанка Наталія Маленицька – ред.), щоб зробили, як раніше. Вона пообіцяла, але нічого не зробила. Просили Маленицьку виписати грамоту чи подяку Ользі Яренчук, а вона сказала: «Пізно вже». Важко зрозуміти таких людей… Коли керівник відповідає, що пізно… добро робити ніколи не пізно. Пані Маленицька працювала колись помічником, образно кажучи в прислузі депутата Степана Івахіва. У мене складається враження, що вона так і залишилася, правда з однією великою різницею: раніше їй зарплату платив Івахів, а зараз ми всі разом, збираючи податки і утримуючи її. Я просив би, щоб влада таких помилок, недбалості не допускала. Наші ковельчани цього не заслуговують

– мовив Ярослав Шевчук

Представник Національного реєстру рекордів України Олег Волочков, який приїхав до нашого міста, повідомив, що було зроблено заміри і визначено висоту пам’ятника Тарасу Шевченку в Ковелі – 7 метрів 90 сантиметрів.

Він вручив сертифікат, який засвідчує рекорд, ініціаторці Ользі Яренчук. Такий же сертифікат отримав і міський голова Ігор Чайка.

Мер міста подякував Ользі Яренчук і запевнив, що гроші, які вона віддала на реєстрацію рекорду, їй будуть повернуті.

Пам’ятник Кобзареві у Ковелі – це історія про те, як Шевченко об’єднує нас, адже ми пам’ятаємо, скільки людей мріяло про те, щоб він був у нашому місті

— сказав Ігор Чайка

Він подякував своїм попередникам Анатолію Семенюку та Ярославу Шевчуку, які доклали чимало зусиль для встановлення монумента.

Як вказує Ковельська міська рада, символічно, що зафіксували досягнення 16 років потому, як пам’ятник «Апостол правди і свободи» було урочисто відкрито – 22 серпня 2005 року. Його автор — скульптор Володимир Шолудько.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X