Першим «замом» голови Ковельської РДА стала власниця дорожньої фірми

09.11.2021 14:47
Галина Коляда та Ольга Черен

Звільненого з посади першого заступника голови Ковельської районної державної адміністрації Сергія Книша, який після відставки хотів забрати із собою двері службового кабінету, замінила засновниця та директорка ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» Галина Коляда.

Сьогодні, 9 листопада, на черговій оперативній нараді з керівниками структурних підрозділів РДА, установ, служб району голова Ковельської районної державної адміністрації Ольга Черен представила Галину Коляду, як свого першого заступника.

Як стало відомо «Ковель media» з власних джерел, кандидатуру Галини Коляди на цю високу посаду вже давно погодили у Волинській обласній державній адміністрації, але тривалий час проводили спеціальну перевірку компетентні органи.

Що саме перевіряли правоохоронні структури у біографії Галини Степанівни – здогадатися не важко. Втім, її попередника Сергія Книша «силовики» теж перевіряли, знали про його кримінальне минуле, але він все одно став першим заступником! То який толк з таких спецперевірок?!

Перед призначенням на таку відповідальну державну посаду претендент має подати декларацію про доходи та майно. Той же Сергій Книш декларацію подавав. У Єдиному державному реєстрі декларацій, станом на сьогодні, 9 листопада, декларації Галини Коляди немає, а її уже призначили і представили першим заступником голови РДА! То чим там займалися компетентні органи, коли проводили так звану спецперевірку?

Галина Коляда проживає у селі Білин Ковельської територіальної громади, працювала заступницею голови Ковельської районної ради шостого скликання, була обрана депутаткою від «Фронту Змін» та входила до складу цієї політичної партії.

У 2015 році Ковельський міжрайонний прокурор Василь Лопоха звинуватив заступницю голови районної ради Галину Коляду в тому, що нею двічі використано право на одержання у власність безоплатно земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Мовляв, з державної власності незаконно вибула земельна ділянка сільськогосподарського призначення, площею один гектар.

Василь Лопоха направив до Ковельського міськрайонного суду позовну заяву про визнання незаконним та скасування наказу виконуючого обов’язки начальника головного управління Держземагентства у Волинській області, визнання недійсним свідоцтва про право власності на земельну ділянку та повернення у державну власність з володіння Галини Коляди того гектара землі.

Рішенням суду від 30 червня 2015 року позов було задоволено повністю. У листопаді того ж року Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ відмовлено у задоволенні касаційної скарги Галини Коляди на вищевказане рішення та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 30 липня 2015 року.

Крім того, розпочалося досудове розслідування у кримінальному провадженні про шахрайство. Міжрайонною прокуратурою було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості «за фактом заволодіння шляхом обману землею державної власності громадянкою, яка обіймає посаду заступника голови районної ради». Галину Коляду, яка категорично заперечила свою причетність до махінацій із землею, тоді можна було побачити в ковельській лікарні.

Про подальшу долю цього кримінального провадження правоохоронні органи не повідомляли.

Галина Коляда на благодійному вечорі у Ковелі, жовтень 2021 року

У своїй трудовій біографії за часів роботи в Ковельській районній раді Галина Коляда писала, що з 2007 р. по листопад 2010 р. вона була засновником та директором ТОВ «Галактика Авто».

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, засновником та керівником ТОВ «Галактика Авто» (пасажирські автоперевезення) з 24 листопада 2010 року є житель села Ружин колишнього Турійського, а нині Ковельського району Сергій Корсак.

У 2015 році видання «Волинські новини» розповідали про Сергія Корсака у журналістському розслідуванні «Чоловік заступниці голови райради привласнив гектари землі, прикинувшись учасником АТО».

ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» Галина Коляда заснувала 27 лютого 2019 року. Розмір статутного капіталу – 1000 (тисяча) гривень. Основний вид діяльності – будівництво доріг та автострад.

Як зазначає сайт аналітики відкритих даних Clarity Project, ТОВ «Єврошляхбуд Ковель» є переможцем у 5 закупівлях на суму 7,67 млн грн. Причому всі контракти підписані з управлінням капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради.

Публікації за темою:

На місцевих виборах у 2020 році Галина Коляда балотувалася у депутати Ковельської міської ради від політичної партії «Слуга народу» по четвертому територіальному виборчому округу, але депутатом не стала (№5 у територіальному списку, кількість отриманих голосів – 126, процент голосів від квоти – 25,50, черговість кандидата за результатами – 2).

Попередник Галини Коляди – Сергій Книш, який хотів забрати із собою двері службового кабінету, тепер уже має з ким вирішити питання дверей.

Фото Ковельської райдержадміністрації

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *