Підкупити прокурора Ковельської окружної прокуратури намагалася адвокатка з Луцька

17.07.2024 о 10:27 · 7 хв читання
Фото: «Сила правди»

Колишня працівниця податкової служби Вікторія Доманська з Луцька наразі веде адвокатську практику і представляє інтереси людей та компаній у судах. В рамках однієї з кримінальних справ адвокатка намагалася підкупити прокурора. За версією слідства, у червні 2024-го жінка вручила 300 доларів США, коробку цукерок «Raffaello» та пляшку алкогольного напою «Jack Daniel’s» прокурору Любомльського відділу Ковельської окружної прокуратури. Це сталося у переддень надходження до суду обвинувального акту у справі про підробку документів задля виїзду за кордон, яку веде Доманська.

Правоохоронці відкрили провадження за ч. 3 ст. 369 КК України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Якщо злочин доведуть їй загрожує від чотирьох до восьми років позбавлення волі, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Публікація за темою: У Ковельському районі адвокатка дала хабар прокурору

Національне агентство з питань запобігання корупції перевірило декларацію колишньої начальниці відділу супроводження судових спорів Головного управління Державної податкової служби у Волинській області Вікторії Доманської за 2022 рік і виявило низку порушень. Лучанка не вказала відомостей на майже три мільйони гривень. Жінку звільнили, але на цьому її пригоди не закінчились.

У довідці за результатами повної перевірки декларації Національне агентство з питань запобігання корупції вказало, що виявило у документі недостовірні відомості. Зокрема в декларації за 2022 рік у розділі «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування» Вікторія Доманська надала недостовірну інформацію щодо місця проживання доньки, яка насправді мешкає за кордоном.

У розділі «Об’єкти нерухомості» посадовиця не зазначила вартості та реєстраційні номери земельних ділянок у селі Гаразджа під Луцьком площею 13 і 10 соток. Крім того, Доманська не вказала 5-кімнатну квартиру на 132,6 квадратних метрів у Струмівці поблизу Луцька, в якій вже тривалий час проживає її сім’я.

У 2020 році Вікторія Доманська показала журналістам просторий таунхаус з власною територією. Але в декларації відобразити його забула / Фото: видання «Перший»

У 2020 році Вікторія Доманська разом з чоловіком Сергієм Стрихарчуком в інтерв’ю виданню «Перший» показала просторий таунхаус з власною територією. На той момент вона ще не працювала в податковій – була топ-менеджером із регіонального розвитку та маркетингу компанії «West Auto Hub».

Тоді в інтерв’ю Стрихарчуки розповіли, що ще на етапі будівництва зрозуміли, що це дім їхньої мрії. Вони також поділилися, як робили перепланування, аби і дружина, і чоловік змогли реалізувати свої візії щодо кухні, робочого кабінету і каміна.

Як тільки почали будувати «Струмочок», ми з першого дня знали, що саме тут хочемо жити. Стіни зносили і перебудовували усе по кілька разів. Дуже вдячні компанії «Інвестор», яка дає можливість перепланування на власний розсуд та дає поради, як технічно це виконати

– ділився з журналістами Сергій Стрихарчук

За проєкт кухня мала бути відразу при вході, але я дуже хотіла кухню разом із вітальнею. Це так комфортно

– додала Вікторія Доманська
Посадовиця «забула» вказати житло на 132,6 квадрата у декларації / Фото: видання «Перший»

Водночас експодатківиця не згадала про це комфортне житло у декларації. У поясненнях, які Доманська надала НАЗК, вона зазначила, що квартира належить братові чоловіка Андрієві Стрихарчуку, який надав її в безоплатне користування. До слова, чоловік посадовиці є бізнес-партнером депутата Луцької міської ради та власника будівельної компанії «Інвестор» Андрія Разумовського. Нині Стрихарчук очолює їхню спільну компанію з виробництва бруківки «Бетон Брук Сервіс», а на початках був і серед засновників самої БК «Інвестор».

Публікація за темою: Чиновницький достаток тягне «Локомотив» корупції?

За 2022 рік чоловік Доманської отримав понад 360 тисяч гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю від будівельної компанії «Інвестор», фірм «Ля Брук», «Житловий Комплекс «Струмочок» та в житлово-будівельному кооперативі «Супернова».

Як з’ясувало НАЗК, брат Сергія Стрихарчука у 2016-2017 роках придбав нерухомості на майже 1,1 мільйона гривень. Йдеться про ту ж квартиру за 900 тисяч гривень, два гаражі по – 81,3 тисячі гривень кожний та земельну ділянку за майже 20 тисяч гривень. Втім, за даними Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, Андрій Стрихарчук у 2006-2016 роках, тобто за десять років до моменту набуття у власність згаданої 5-кімнатної квартири, заробив всього 151,8 тисячі гривень.

Це ставить під сумнів офіційну фінансову спроможність цієї особи придбати ці об’єкти

– зазначають співробітники НАЗК у довідці про результати перевірки декларації

Також зі згаданого інтерв’ю «Першому» вони роблять висновки, що квартира в «Струмочку» насправді придбана за кошти Доманської, або її чоловіка.

«Забула» Доманська і про гараж площею 21,2 квадрата, який також офіційно належить братові чоловіка. Відтак НАЗК цікавило, де ж сім’я тримає всі свої сім автівок, вартість яких декларантка також приховала.

За період 2015-2022 років сім’я придбала Land Rover Range Rover Evoque (2014 року випуску), Audi Q5 (2013), BMW X5 (2012), Renault Kangoo (2007), Mersedes-Benz E 220 (2016), Mersedes-Benz Axor 254L (2006) та Renault Kango (2013).

Декларантка не вказала вартість шести із семи автівок. У відповідній графі Вікторія Доманська зазначила, що їй «не відомо», скільки вони коштували. А от НАЗК отримало дані від Міністерства внутрішніх справ про вартість автівок за договорами купівлі-продажу. Таким чином, згідно з висновком НАЗК, посадовиця загалом надала неправдиві відомості про транспортні засоби на майже два мільйони гривень.

Наплутала податківиця і заповнюючи розділ про корпоративні права. Спершу Доманська вказала, що досі володіє часткою в адвокатському об’єднанні «Правова допомога №1», хоча насправді на той час вже продала її. Вказала декларантка у розділі про корпоративні права і частки чоловіка у фірмі «Ламетас» та фінансовій компанії «Аліот». Тоді як таких часток особисто він там не мав, але був одним із бенефіціарних власників через компанію «Фекда».

Доманська вказала неправдиву інформацію про дохід чоловіка отриманий від надання майна в оренду в сумі 6,5 тисяч гривень від Вікторії Тихонової. Крім того, Сергій Стрихарчук у 2022 році 17-ма операціями вніс на свої рахунки 1,14 мільйона гривень готівки. При цьому в декларації не відображено походження цих грошей. Жінка пояснила це тим, що «кошти знімалися та повторно вносилися на рахунки в особистих цілях і не вважаються доходом». Представники НАЗК засумнівалися в цьому, адже на кінець 2021 року Стрихарчуки не декларували таких сум на рахунках у банках.

Публікація за темою: Як у Ковелі роздробили ремонт вулиці і віддали соратникам мера з партії «За майбутнє»

Крім того, некоректно юристка задекларувала отриману нею та чоловіком допомогу від держави за програмою «єПідтримка» – по 6,5 тисяч гривень кожному. Назвала у декларації це «благодійною допомогою» і не вказала джерела – Кабінет Міністрів України.

Вікторія Доманська не вказала й інформації про фінансове зобов’язання чоловіка, коли у вересні 2022 року він придбав частку розміром 50% статутного капіталу у ТОВ «Фекда». За неї бізнесмен мав би сплатити 130 тисяч гривень. Також податківиця вказала некоректні залишки коштів на банківських рахунках на кінець 2022 року, внесла інформацю не про всі банківські рахунки сім’ї.

Відтак Національне агентство з питань запобігання корупції констатувало, що Вікторія Доманська вказала помилкових даних в декларації на майже три мільйони гривень і це підпадає під ознаки кримінального правопорушення за статтею 366-1 КК України (Декларування недостовірної інформації).

Поки тривала перевірка НАЗК навесні цього року Доманська звільнилася із податкової. Офіційно – за власним бажанням, а не через висновок правоохоронців.

Невдовзі після цього подала і виправлену декларацію за 2022 рік. У ній податківиця зазначила відомості про своє та членів сім’ї право на безкоштовне користування квартирою вартістю 900 тисяч гривень та вартість автівок на три мільйони гривень. За 2022 рік посадовиця отримала 108,5 тисяч гривень заробітної плати від Головного управління ДПС у Волинській області та 23,4 тисячі гривень соціальної допомоги. Вказала і дохід чоловіка від підприємницької діяльності – 387 тисяч гривень, а також дохід від надання майна в оренду.

У червні 2024-го Вікторія Доманська потрапила в чергову халепу, цього разу – з хабарем для прокурора, про що йшлося вище…

Публікація за темою: У Ковельському районі судили адвоката, який за 400 доларів США хотів вплинути на суддю

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (9)
  1. На хера це оприлюднювати, ми для вас кодло ”чиновницьке”(прокуратури,суди ,дбр,назк),що довбойоби?Понти поклеїте,фарс розіграйте трохи ”козу” підстрежете, щось комусь не донесла,чи не там з чоловіком дорогу переходила і знов і підтримку штанів від держави виділете і соц допомогу ”бідній” виділете.Але пам’ятайте Ми недовбойби і на все свій час,та те,що гроби всі без карманів,і всі смертні.

  2. Ой, ця компанія – ще те кодло! Давно вже засвітились на хабарях, відкатах, обмані (((

  3. Адвокатикиня (адвокатка- вибачте не грамотний не знаю як то воно по новоукраїнські) явно не адекватна. Підкупити прокурора за 3000 доларів пляшку дешевого віскаря і коробку Рафаель.

    1. Можливо вона адвокатеса, але справа не в цьому. Ви трохи суму переплутали. В статті говориться про ТРИСТА доларів, а не про три тисячі.

  4. Місцеві прокурори беруть тисячами доларів,а київські мільйонами ,як двоє з генпрокуратури яких на днях викрили.тому триста доларів для них не сума,а з адвокатеси вони здеруть набагато більше щоб вона не сіла

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X