Пів мільйона збитків на брендовому одязі: судять колишнього інспектора митного поста «Ковель»

13.03.2024 о 11:00 · 2 хв читання
Фото: ТРК «Аверс»

У Луцькому міськрайонному суді продовжують розглядати справу про зловживання службовим становищем. На лаві підсудних – інспектор, який, за даними слідства, розмитнював незадекларований одяг. Товар везли в Україну. Обвинувачений бере участь у засіданнях по відеозв’язку.

Схему виявили на митному пості «Ковель». Через дії спритників держава недоотримала 500 тисяч гривень, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

«Налагодили протиправний механізм незаконного переміщення високоліквідних товарів (брендового одягу) через митний кордон України», – вказано в судових ухвалах. Таку схему виявили кілька років тому на митному посту «Ковель». За даними слідства, брендовий одяг не задекларували. Судять інспектора, який розмитнював вантажівку з одягом.

Їхав зовсім інший товар, ніж той, що був розмитнений митним інспектором. У подальшому під час митного оформлення спрацювали обов’язкові ризики, згенеровані системою АСАУР, які він мав виконати, зокрема провести частковий огляд 20% пакувальних місць тих товарів, які були зазначені самою системою ризиків. Там був певний перелік товарів, однак він це не зробив. Ним було завдано збитків на понад 500 тисяч гривень

– прокоментував прокурор Олександр Безушко

Зі слів прокурора, польська сторона інформувала, що в Україну їхав інший товар, а не той, що подавався для розмитнення.

Фото: ТРК «Аверс»

Сам обвинувачений на судові засідання з’являється по відеозв’язку. За інформацією, чоловік пішов добровольцем на фронт. Також він дбає про дитину. Справу поки що не коментує.

За інформацією прокуратури, фірму, яка імпортувала товар в Україну, слідчі знайти не змогли.

Це ТОВ «Агроті Сервіс». Під час досудового розслідування ми не встановили місцезнаходження фірми. Вона зареєстрована у Львові, однак за місцем реєстрації її не було. Також не змогли встановити керівництво фірми

– сказав прокурор Олександр Безушко

Нещодавно в суді ознайомилися з усіма письмовими доказами. На наступному судовому засіданні мають дослідити відеодокази та фотографії, які безпосередньо стосуються справи. Розгляд перенесли, щоб обвинувачений міг з ними ознайомитися, тобто прибути у Луцький міськрайонний суд. Мають допитати й водія, який перевозив товар.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X