Побратими Валерія Гонти просять підтримати петицію до Президента України

03.04.2023 о 16:41 · 3 хв читання
Валерій Гонта

Петиція «вмирає», а нашим людям все до «одного» місця, їм навіть зареєструватися на сайті тяжко, щоб віддати останню шану загиблому. В Ковелі населення більше, ніж потрібно для потрібної кількості голосів, а на петицію назбирати не можемо. Чесно, образливо на людей. І хлопці бачать це, що волиняки вже забули, що війна іде.

Він віддав усе, хоч міг сидіти вдома і лежати на дивані. Одним словом, він був справжній доброволець, він міг не іти, але все покинув і став на захист України

– емоційно поділився думками Роман Панасюк – військовий, який знав Гонту з 2014 року

Він є автором петиції з проханням присвоїти Валерію Гонті звання Героя України.

Завжди собою прикривав інших

Гонту знають військові з різних регіонів України, як людину, яка думала перш за все про безпеку своїх побратимів. Наприклад, побратим із Кривого Рогу із позивним «Моісей» розповідає:

Це був мій найкращий побратим. Однозначно, петицію потрібно підписувати. Він завжди в першу чергу думав про безпеку побратимів, а потім уже – про себе.

Перший мій вихід на позицію в с. Піски у 2014 році був саме з Гонтою. Заступили з ним вдвох ввечері, а вночі почались обстріли. Траншея в нас була не глибока, десь по коліно. Гонта без роздумів мене туди штовхнув, а сам ліг зверху. Тобто, мене в безпечне місце, а сам лежав на рівні землі, свідомо ризикуючи життям заради побратима.

Спілкуючись з військовими, у всіх червоною ниткою проходить одна й та сама думка: Гонта без роздумів прикривав собою інших бійців, завжди думав про те, як максимально зберегти життя інших, навіть ціною власного

«Звання Героя України заслужив ціною свого життя»

 Мати Валерія – Надія Гонта у себе на сторінці у Фейсбуці пише:

Будь ласка, поширюйте і приєднуйтесь до підписання петиції про нагородження мого сина Валерія Гонти (посмертно). Номер петиції 177946. Він це заслужив ціною свого життя. Підтримайте

Валерій Гонта – людина-легенда, приклад справжнього героїзму, самопожертви, патріотизму та високої моралі

Однозначно, про його вчинки все життя пам’ятатимуть ті, хто з ним був у бою, кого він прикривав… Але чи назбирається потрібна кількість голосів для петиції – це залежить від активності цивільного населення.

Звісно, він уже є Герой України, незалежно від присвоєння звання. Але вшанування пам’яті захисників України – це лакмусовий папірець, який показує рівень національної свідомості суспільства. Власне, підписання петиції не потребує ні жертовності, ні фінансів, лише декілька хвилин часу…

Є ще один аспект питання. Віддаючи максимальну шану загиблим військовим, ми підтримуємо і живих героїв: адже для них важливо розуміти, що українське суспільство шанує своїх воїнів.

Із 25 000 необхідних голосів петиція набрала близько 7 000. Дізнатись більше про Гонту і проголосувати можна за цим посиланням.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. як можу долучитися, як не маю дії, ел.підпису і номер тел в Україні? можна через банк, але треба номер телефону; живу за кордоном; можливо є якісь інші варіанти віддати голос?

    1. Вкажіть номер телефону когось із своїх знайомих з України, щоб їм прийшла смс (чи дзвінок прийняли).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X