Поліцейські скрутили ковельчанина і одягли кайданки, шукали наркотики, але не знайшли

09.01.2023 12:09
Фото ілюстративне

У Ковелі на вулиці Володимирській, 133 працівники поліції зупинили приватний автомобіль і почали вимагати у чоловіків, які в ньому їхали, показати кишені. Поліцейські застосували силу до одного з них, назвавши наркоманом, одягли кайданки, але наркотиків так і не знайшли.

Про це йдеться у постанові Ковельського міськрайонного суду.

Відділом організації несення служби в м. Ковелі управління патрульної поліції було складено протоколи на місцевого мешканця Віталія Л. за злісну непокору правоохоронцям та дрібне хуліганство, яке полягало в нецензурній лайці на їхню адресу.

В судовому засіданні ковельчанин пояснив, що разом із знайомими виїхав у лісовий масів. Транспортний засіб зупинили працівники поліції з невідомих підстав та причин. Патрульні без пояснення та правових підстав запропонували йому показати вміст кишень, з чим він не погоджувався. За словами чоловіка, поліцейські ображали та принижували його, відібрали телефон, поклали на землю та били ногами, одягнули кайданки, шукали наркотики. Він же просив подзвонити адвокату, викликати швидку та інший патруль. Медики встановили в нього тілесні ушкодження.

Суд заслухав пояснення свідка, який все це підтвердив і наголосив, що патрульні поводили себе не професійно, ставились до них зневажливо.

На відео з нагрудних камер поліцейських, які оглянули в судовому засіданні, йдеться про опрацювання працівниками поліції подій, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних чи психотропних речовин. Того дня в лісовій ділянці було виявлено чотирьох осіб, які ймовірно йшли з місця розкладування наркотиків. На думку суду, відео не містить підстав та моменту їх зупинки, з’ясування поліцією причин перебування саме Віталія Л. в лісовому масиві, як і підстави для проведення поверхового огляду.

На іншому відео чути сперечання чоловіка, одягнення кайданок на нього, звуки боротьби та нанесення ударів, нецензурну лайку останнього. Чути зневажливе ставлення поліцейських, чіпляння за руку, чоловіка називають «наркоманом» та вимагають «перестати мелтешити та заспокоїтися».

Рапорт поліцейського, як доказ, суд оцінює критично, як такий, що містить відомості, які суперечать обставинам, встановленим судом під час розгляду справи про адміністративні правопорушення…

Згідно довідки №6355 травматологічного пункту ЦРЛ Ковельського МТМО, оглянутий Л. має забій м’яких тканин обличчя, забій попереку справа, враховуючи пояснення в судовому засіданні Л. про побиття його працівниками поліції, аналогічні пояснення опитаного свідка, наявні підтвердження цього у відео з нагрудних камер поліцейських, суд вважає необхідним повідомити про виявлені факти Ковельську міську прокуратуру (на даний час – Ковельська окружна прокуратура, – ред.) для перевірки та прийнятті рішень відповідно до вимог чинного законодавства

– йдеться у постанові

Суддя Ковельського міськрайонного суду Марина Грідяєва постановила провадження по справі відносно Віталія Л. закрити в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.

Копію постанови суд надіслав для належного реагування до прокуратури.

Поділитися:

Коментарі

  1. Знаю цього овоча ,мій сусід -він торчок і ще він сидів за вбивство ! То сумніваюсь що в його нічього не було або викінув

  2. Мусора нічим не кращі і теж заслуговують на жорстку пі…..ліну щоб другим не поважно було !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *