Представили проєкт бюджету міської громади на 2021 рік

15.12.2020 16:47

Сьогодні у Ковелі на засіданні виконкому начальниця фінансового управління Валентина Романчук представила проєкт місцевого бюджету на 2021 рік.

Це перший бюджет Ковельської міської територіальної громади, чисельність якої складає 73 тисячі 400 осіб, повідомляє міська рада.

Валентина Романчук сказала, що за усіма підрахунками, попередньо загальний обсяг фінансового ресурсу на 2021 рік складе майже 646 мільйонів гривень.

Міський бюджет сформовано по загальному фонду з профіцитом у 61,6 млн грн. Ці кошти буде спрямовано до бюджету розвитку на інфраструктуру, модернізацію об’єктів, благоустрій.

Як і у попередніх роках, базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, частка якого в прогнозованому обсязі доходів (без урахування трансфертів) становить 50 відсотків, а це понад 222 мільйони.

Від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) громаді дістанеться понад 23,2 мільйони гривень.

Основні видатки бюджету спрямовуються на освіту, охорону здоров’я та комунальну сферу.

Обсяг капітальних вкладень визначений в розмірі понад 36 млн 200 тис. грн. У наступному році першочергово будуть виконуватись роботи на тих об’єктах, на які уже підготовлена проєктно-кошторисна документація та де уже розпочато роботи.

Крім того, на поточний ремонт доріг та їх зимове утримання планують використати 21,4 млн грн.

32 мільйони закладено на капітальний ремонт міських шляхів та дворових територій.

Місто зберігає всі програми, що діяли у нинішньому році, більшість з них – соціальні.

За словами першого заступника міського голови Тараса Яковлева, передбачено 2 мільйони гривень на співфінансування проєктів ОСББ, які вони зможуть реалізувати на конкурсній основі. Вони отримають змогу розробити свої проєктно-кошторисні документації, захистити їх та отримати частину коштів з міської казни. Крім того, взяти участь у програмі, яку планують запровадити в місті.

Перший заступник міського голови одразу доручив відділу економічного розвитку та торгівлі розробити документ, що стосуватиметься револьверного фонду, а саме – можливості кредитування енергозберігаючих заходів.

На наступний рік передбачено мільйон гривень на бюджет участі. Буде розроблене відповідне Положення, аби люди, або ж громадські об’єднання мали змогу реалізувати свій цікавий проєкт для туристів чи ковельчан та отримали співфінансування з бюджету.

Ми намагались зробити бюджет соціальним, адже враховували заробітну плату містян. Але важливо також охопити значну частку інфраструктурних об’єктів, бо якщо місто не будується, воно не розвивається

– наголосив Тарас Яковлев

З проєктом бюджету територіальної громади на 2021 рік можна ознайомитись на офіційному сайті за посиланням: www.kovelrada.gov.ua/budget.html

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.