Прозорі рішення завжди прості!

Сергій Кошарук
31.08.2020 о 09:39 · 3 хв читання

На серпневій сесії міської ради при розгляді питання щодо переліку комунальних об’єктів міста, які можуть бути об’єктами інвестування, закликав подавати прості проєкти рішень. Мова йшла про включення до списку об’єкту приймального відділення Ковельської лікарні з метою його реконструкції. Рішення абсолютно зрозуміле і доцільне з огляду на можливість залучити на реконструкцію кошти обласного та державного бюджетів. Проте наші чиновники прямо не ходять…

На сесію підготували рішення, яким об’єднується в один проєкт два різних та окремо розміщених об’єкти. Реконструкцію приймального відділення не внесли окремо, а спробували причепити чи ввести в залежність від об’єкту, де заплановане будівництво нової поліклініки.

Вже другу каденцію поспіль (майже 10 років) влада не проводить будівництва медичного закладу в центрі Ковеля на вулиці Івасюка. Ба більше, на місці спорудження нової поліклініки влада наполегливо протягує рішення будівництва житлового будинку. У грудні 2018 року депутати проголосували за включення до списку об’єктів інвестування «незавершений будівництвом восьмиповерховий багатоквартирний житловий будинок з поліклінікою та торговельно-офісними приміщеннями». Поспіх у прийнятті цього рішення був такий, що депутатам навіть не ту схему до проєкту рішення додали…

І ось під кінець каденції проєкт житлового будинку із поліклінікою (куди мали залучати приватні кошти) змішують із проєктом приймального відділення (куди залучаються бюджетні кошти). Депутати цілком логічно запропонували розділити ці два різних проєкти та не створювати непрозорих рішень (коли бюджетні кошти залежать від приватних та навпаки).

Взагалі, ще й раніше я пропонував залишити об’єкт будівництва поліклініки як громадський, для медичних та соціальних потреб ковельчан. Якщо, згідно медичної реформи, поліклініку на три поверхи не потрібно, то у центрі міста можна було б розмістити заклади соціального призначення, щоби ковельчани почувалися у своєму місті якомога комфортніше.

Хто зна, можливо депутати наступної каденції ще повернуться до такої позиції!?

Історичний екскурс у V каденцію:

В 2007 році у бюдже­ті на 2008 рік уряд виділив на будівництво нової у Ковелі поліклініки 8 мільйонів гривень. Дана норма була прийнята в пер­шому читанні Верховною Радою. Але тут відбулася зміна уряду. На чолі Кабінету Міністрів України стала Юлія Тимошенко… І в другому читанні бюджету ті заплановані 8 мільйонів гривень «зникли».

У другій половині 2009 року прийняте розпорядження Кабінету Міністрів України про виділення 20 мільйонів гривень на нову поліклініку в Ковелі. Міська влада навіть вже заходилася проводити тендери, визначати підрядників, розподіляти ці кошти… та роки пройшли, а кошти Ковель так і не побачив.

Освячення початку будівництва, 10 жовтня 2008 року.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X