Ремонт адмінбудівлі: міськрада замість усунути порушення судиться із Держаудитслужбою

13.06.2022 о 10:50 · 8 хв читання

Ремонт адміністративної будівлі у Ковелі, який мали провести до 1 червня цього року, затягується. Але не через війну. А тому що Ковельська міськрада не погоджується з рішенням Держаудитслужби, яка знайшла порушення під час проведення тендеру, і вирішила судитися.

Про те, як проводили тендер та що саме міг порушити виконавчий комітет Ковельської міськради досліджувало інтернет-видання «Волинь Online».

Пропозиції під час відкритих торгів подало шість учасників

Виконком Ковельської міськради 17 грудня 2021 року оголосив відкриті торги на проведення реконструкції адміністративної будівлі на вулиці Незалежності, 73 у Ковелі. Термін виконання робіт мав бути до 1 червня 2022 року. Очікувана вартість робіт становила 17,76 мільйона гривень.

Свої пропозиції подали шість учасників. Найдешевшу пропозицію майже 13 мільйонів подало ТОВ «Житлобуд-2», найдорожчу – понад 17 мільйонів – ПрАТ «Луцьксантехмонтаж № 536».

5 січня виконком просив ТОВ «Житлобуд-2» усунути невідповідності до 6 січня – а саме надати додатки до проєкту договору про закупівлю (договірна ціна, план фінансування, календарний графік виконання робіт) та розрахунок ціни тендерної пропозиції. 10 січня цю пропозицію відхилили через те, що учасник не надав ці документи.

12 січня усунути невідповідності до 13 січня виконком попросив і ТОВ «Бетон Брук Сервіс» – надати додатки до проєкту договору про закупівлю, довідку з банку про залишок коштів на рахунку та розрахунок ціни тендерної пропозиції.

17 січня замовник повідомив про намір укласти договір з ТОВ «Бетон Брук Сервіс» на суму 15,774 мільйонів гривень.

Держаудитслужба знайшла порушення, Ковельрада вирішила йти до суду

20 січня ТОВ «Основа Буд Плюс» подало вимогу про усунення порушення та скасувати рішення про визначення переможців торгів ТОВ «Бетон Брук Сервіс».

Бо не може бути визначено переможцем торгів учасника, що взагалі не надав документів про можливість виконати роботи (технічну документацію) до кінцевого строку подання тендерних пропозицій – 03.01.2022 року 00:00 год за київським часом!

– йдеться у вимозі

Автор вимоги наголошує, що ТОВ «Бетон Брук Сервіс» не надало у складі пропозиції документи, що підтверджують його можливість виконати роботи та сформувати свою тендерну пропозицію (договірну ціну і всі кошторисні розрахунки, що підтверджують її формування), надана учасником інформація про наявність обладнання та матеріально-технічної бази не в повній мірі відповідає робочому проєкту, а, отже, учасник не відповідає кваліфікаційному критерію, що визначений тендерною документацією, а саме, наявність обладнання та матеріально-технічної бази. Також немає довідки з банку про залишок коштів на рахунку. Пропозиція не відповідає технічним вимогам замовника. А невідповідність документів у складі пропозиції технічній специфікації замовника не може бути усунена. Відповідно таку пропозицію замовник мав би відхилити.

ТОВ «Основа Буд Плюс» підозрює, що між виконкомом Ковельради та ТОВ «Бетон Брук Сервіс» є змова, що вони вчинили антиконкурентні узгоджені дії, що спричинило спотворення результатів торгів шляхом навмисного ігнорування невідповідності пропозиції, надання часу та можливості усунути невідповідності, продовживши термін подання пропозиції на 11 днів.

Публікація за темою: На реконструкцію адміністративної будівлі у Ковелі виділяють майже 18 млн грн

ТОВ «Основа Буд Плюс» зауважує, що з довантажених документів 13 січня видно, що ТОВ «Бетон Брук Сервіс» отримав технічну документацію від замовника ще 11 жовтня. Автор вимоги вважає, що виконком вчинив корупційні дії у вигляді узгоджених дій з ТОВ «Бетон Брук Сервіс». Такі дії мають всі ознаки розкрадання державних коштів за попередньою змовою з використанням службового становища з метою збагачення.

24 січня замовник відповів, що вимога не задоволена. Виконком зазначив, що учасник надав договірну ціну, план фінансування та календарний графік доданих на стадії кваліфікації на вимогу пункту вимоги про усунення невідповідностей з 12 до 13 січня 2022 року. Також замовник зауважив, що ТОВ «Бетон Брук Сервіс» надали уточнену довідку про наявність матеріально-технічної бази, яка відповідає вимогам тендерної документації. На стадії кваліфікації ТОВ «Бетон Брук Сервіс» надав також уточнену довідку з банку. Учасник надав також локальні кошториси, розрахунки загальновиробничих витрат, підсумкову відомість ресурсів та розрахунки до договірної ціни.

На документах викладених під час стадії кваліфікації дійсно міститься напис «Складена в поточних цінах станом на 11 жовтня 2021 р.». Замовником це прийнято як інформацію, що свідчить про те, станом на яку дату закладено ціни на окремі матеріали/ресурси. Замовник заперечує всі звинувачення, а також підтверджує, що ніяких документів, чи інформації Учаснику не надавав. Не зрозуміло, яким чином Скаржник дійшов висновку, що має місце змова між замовником та Учасником. Всі звинувачення надумані, безпідставні та не мають підґрунтя

– йдеться у відповіді на вимогу

Після цього 27 січня автор вимоги подав звернення до Держаудитслужби. Під час першого моніторингу порушень не виявили.

29 березня розпочався другий моніторинг, під час якого Держаудитслужба виявила порушення – 14 квітня повідомили, що тендерні пропозиції підлягали відхиленню відповідно до закону.

Однак виконком Ковельської міської ради не погодився із таким рішенням Держаудитслужби та 27 квітня повідомив, що подає до Волинського окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання протиправним та скасування висновку Державної аудиторської служби України про результати моніторингу закупівель від 14 квітня 2022 року.

Що про це кажуть експерти і замовник робіт

Як зазначила у коментарі керівниця громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак, тендерну пропозицію учасника таки мали б відхилити:

На мою думку, є невідповідність вимогам замовника в частині ненадання довідки з банку про відкритий(і) рахунок(ки), а також залишок коштів на рахунку(ах) та відсутність (наявність) заборгованості за кредитами. Цей документ не належить до кваліфікаційних критеріїв чи права підпису пропозиції/договору, а тому надавати Учаснику 24 години для дозавантаження цієї довідки не було підстав у Замовника.

Щодо ненадання додатків до проєкту договору: у технічній документації Замовник двічі вказував вимогу про надання листа згоди з проєктом договору та самого проєкту договору і уточнював, що проєкт договору без додатків до нього (п. 8 Розділу ІІІ ТД, п.IV Додатку № 3). Аудитори ж у другому моніторингу послалися на п. 3 Розділ VI ТД, де зазначено, що «Разом з тендерною документацією замовником подається проєкт договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням змін його умов. Проєкт договору наведено у Додатку № 6 тендерної документації». Але це обов’язок Замовника, а не учасника. Тому в цій частині з порушенням не погоджуюсь.

Неподання довідки з банку достатньо для відхилення тендерної пропозиції.

Зважаючи на те, що справа в суді, вважаю, Замовник буде намагатись довести, що довідка з банку – це документ, що відноситься до кваліфікаційних критеріїв (бо вимога є в Додатку № 3, який стосується кваліфікаційних критеріїв). Вказане вважаю неправильно, адже кваліфікаційні критерії чіткі і визначені ст. 16, Замовник їх виділив додатку № 3 окремою таблицею, а довідка з банку – це «інші документи». Припускаю, будуть посилатися на те, що пропозиція «Бетон Брук Сервіс» дешевша на приблизно 140 тисяч

Уповноважена особа з питань закупівель виконавчого комітету Ковельської міської ради Геннадій Ющик зазначив, що виконком надіслав матеріали до суду. 30 травня Волинський окружний адміністративний суд ухвалив про відкриття провадження в адміністративній справі за позовом виконавчого комітету Ковельської міської ради до Державної аудиторської служби України про визнання протиправним та скасування висновку. До участі у справі також долучать третю сторону на стороні позивача – «Бетон Брук Сервіс».

Фото: «Волинь Online»

На те, чому не відхилили тендерну пропозицію ТОВ «Бетон Брук Сервіс» каже, що немає, що коментувати:

Було дано йому 24 години на виправлення своїх недоліків. Буде слухатися справа в суді і тоді визначать. Ви хочете, щоб я вам коментував свої дії? Буде суд, хай коментують. Якщо я неправий, то відхилять моє рішення. Закон дозволяє дати 24 години на усунення, я дав йому право усунути. Я нічого не вважаю, я ухвалив таке рішення, я зробив. Результати цього всього розслідування як тільки я отримаю від суду, я все опублікую у системі «Prozorro»

Також Геннадій Ющик пояснив, яку саме адмінбудівлю ремонтуватимуть – 1-3-ій поверхи перебувають у власності Ковельської міської ради, 2-ий – частково, бо деякі приміщення відносяться до Ковельської районної ради, 4-5 – це приміщення Ковельської районної ради та районної адміністрації.

Ремонт робимо ми, є рішення міської ради наприкінці року про затвердження проєктно-кошторисної документації реконструкції адміністративної будівлі по вулиці Незалежності, 73. Це ремонт всього будинку – заміна вікон і утеплення

Фото: «Волинь Online»

Що відомо про ТОВ «Бетон Брук Сервіс» та як фірма коментує потенційне порушення під час тендеру

Підприємство працює вже 15 років. Зареєстроване у Луцьку. Основна діяльність – будівництво житлових і нежитлових будівель. Також підприємство відоме виготовленням бруківки – зокрема брендом «LeBruk».

Публікація за темою: Підрядник про нові тріснуті плитки в центрі Ковеля: це – «звична річ»

Кінцевий бенефіціарний власник ТОВ «Бетон Брук Сервіс» – Сергій Стрихарчук. Він є і директором фірми.

Як писало раніше видання «Наші гроші», «Бетон Брук Сервіс» регулярно виграє закупівлі у Ковелі. Якщо у 2016-2018 роках фірма отримувала у Ковелі вісім підрядів на 5,98 мільйона гривень, то після перемоги висуванця партії «За Майбутнє» Ігоря Чайки на виборах мера Ковеля у 2020 році, із підприємством лише впродовж 2021 року уклали договорів уже на 29,4 мільйона гривень.

Як відомо, власник «Бетон Брук Сервіс», Сергій Стрихарчук та нинішній міський голова Ковеля балотувалися на минулих виборах від партії «За Майбутнє».

Сергій Стрихарчук

Ми звернулися за коментарем до директора ТОВ «Бетон Брук Сервіс» Сергія Стрихарчука – він переконаний, що Держаудитслужба також може помилятися, але хто правий вирішить суд:

Ми виконували всі умови замовника. А Держаудитслужба має свою думку. Вони теж можуть помилятися, бо це теж люди. Буде суд, будемо бачити – якщо це було якесь порушення, ну то було

Про те, що лунають у ЗМІ закиди нібито «Бетон Брук Сервіс» виграє тендери через домовленості із міськрадою Сергій Стрихарчук відкидає:

Той, хто це говорить, то це просто слова без ніяких фактів. На вибори разом із мером Ковеля йшли в одній партії, можливо, тому говорять, а до партії «За Майбутнє» я не належу

Публікація за темою: Як у Ковелі роздробили ремонт вулиці і віддали соратникам мера з партії «За майбутнє»

Остаточну крапку в цій історії поставить суд. Ми будемо спостерігати за перебігом справи та повідомимо про її результати.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. В голові не вкладується – невже заміна вікон і утеплення виконкому зараз є такою нагальною справою ? Нагадаю іще раз – у країні війна. Волонтери збирають по копійці , просять у людей на допомогу армії, а тут 15 млн. – хай утепляться, бо ж холодно приймати такі важливі рішення.

  2. Владо, ну йоб вашу мать, ну скільки можна найобувати? Ви коли “нажеретесь”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X