Слідчі оголосили підозру службовій особі деревообробного підприємства

14.07.2021 18:25

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 4 ст. 246, ч. 2 ст. 246, ч. 4 ст. 358 КК України на підприємстві у Ковельському районі проводять санкціоновані обшуки.

Про це повідомляє сектор комунікації поліції Волинської області, але не уточнює, на якому саме підприємстві це відбувається.

Як інформують правоохоронці, не обліковану продукцію – лісоматеріали, отримані внаслідок незаконних порубок, вилучають. Уже вилучено близько 400 кубометрів лісоматеріалів. Обшуки тривають.

Під час досудового слідства встановлено, що, починаючи з 2018 року, службові особи підприємства, з метою незаконного виготовлення та експорту пиломатеріалів, діючи за попередньою змовою з фізичними особами підприємцями, організували на території Ковельського району без відповідних дозволів порубку дерев різних порід, які в подальшому перевозили й переробляли для експорту до країн Європи. 

Встановлено також, що частина не облікованої продукції, яка надходила від приватних суб’єктів, отримана внаслідок незаконної порубки, без оформлених документів.

Під час попередніх обшуків у квітні вилучено лісодеревину з бирками, при перевірці яких встановлено їх повторне використання, а саме, при отриманні сертифікатів про походження деревини для здійснення експортних операцій для реалізації її за межі території України

– зазначає поліція

Сьогодні, 14 липня, службовій особі цього підприємства оголосили підозру за ч. 2 ст. 246 та ч. 4 ст. 358 КК України: йдеться як про незаконну порубку, перевезення, зберігання, збут лісу, так і про використання завідомо підроблених документів.

Досудове слідство триває.

Фото сектора комунікації поліції Волинської області 

Публікація за темою: Масштабні обшуки на фірмі з Ковельщини закінчилися пшиком

 

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

 1. Хто «замовив» волинським силовикам розправу над приватним підприємством?

  Можливо, з це вияснить Офіс Генерального прокурора на чолі з Ірина Венедіктова?

  Про акцію, сплановану саме на знищення підприємства «Верба-ВВ» через протиправне вилучення практично усього його легального сировинного ресурсу – деревини, свідчить факт попереднього залучення «правозахоронцями» до «карального» акту десятків одиниць важкої техніки: тягачів, вантажівок і маніпуляторів.

  Тобто, маючи на руках формальну ухвалу Луцького міськрайонного суду від 01 липня 2021 року, справа №161/11594/21, провадження №1-кс/161/5112/21, згідно якої постановлено виключно надати дозвіл слідчим СУ ГУНП у Волинській області на проведення обшуку «з метою виявлення, фіксації та вилучення лісової деревини на яку накладено арешт у відповідності до ухвали слідчого судді Луцького міськрайонного суду від 21 травня 2021 року, а саме:

  1. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 34 см),
  2. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 30 см),
  3. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 28 см),
  4. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 28 см),
  5. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 38 см),
  6. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 44 см),
  7. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 18 см),
  8. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 2,4 м, діаметром 18 см),
  9. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 2,5 м, діаметром 19 см),
  10. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 2,4 м, діаметром 20 см),
  11. Колода породи ялина з наявною на ній биркою №********* (довжиною 2,4 м, діаметром 16 см),
  12. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 2 м, діаметром 18 см),
  13. Колода породи сосна з наявною на ній биркою №********* (довжиною 4 м, діаметром 46 см)»,
  під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури чиниться організоване свавілля?

  Ще нічого не відбулося, а вантажна техніка, численний службовий транспорт лісової охорони, до сотні силовиків уже чекали команди атакувати й «шматувати» приватний бізнес!

  Деревина вилучається навіть без врахування наявних на підприємстві документів щодо легальності її походження!

  Волинська обласна прокуратура силами заступниці начальника відділу кадрової роботи та державної служби Наталки Мурахевич (невже до повноважень цього відділу у робочий час входить розсилка прес-релізів для медіа?) формує «правильну» суспільну думку, виправдовуючи «наїзд» на бізнес надуманою підозрою працівнику приватного деревообробного підприємства? Чому поширює погрози у ЗМІ щодо інших його працівників?!

  Невже прокурорської зарплатні до 40 тисяч не достатньо аби захищати Законність?
  Невже «бонуси» з мільярдних тіньових доходів лісової «мафії» спокусили волинську поліцію і прокуратуру аби підігрувати їй в знищенні доброчесного бізнесу?

  Задля об’єктивного висвітлення суті системних репресій проти приватного деревообробного підприємства «Верба-ВВ», їх причин, приводів, замовників та виконавців закликаю журналістську спільноту до відкритого діалогу на засадах професійних стандартів.

  Прошу ДБР надати правову оцінку діям працівників правоохоронних органів, задіяних у неправомірному порушенні недоторканності права на власність – вилученні належного ТОВ «Верба-ВВ» майна, а саме позбавлення/обмеження права власності під час кримінального провадження без вмотивованого судового рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.