«Справа Тиводара» у Ковелі через «маневри» фігурантів півроку «буксує»

02.05.2023 о 12:28 · 5 хв читання
Фото: «Insider Media»

26 квітня у Ковельському міськрайонному суді мали розглядати кримінальне провадження у справі депутата Волинської обласної ради від владної в області політичної партії «За майбутнє», очільника ГФ «Варта порядку» та лідера ДФТГ БОР «Луцьк» Олександра Тиводара. Його обвинувачують у стеженні за людьми, зборі інформації та контрабанді спецзасобів. Разом з Олександром Тиводаром на лаві підсудних опинилося ще четверо чоловіків – Демидюк Роман Іванович, Тимчак Вадим Вадимович, Кореєв Сергій Володимирович та Кистенюк Руслан Петрович.

Однак чергове засідання у справі не відбулося – його перенесли на 13 червня 2023 року, – пише «Insider Media».

Суду надійшло клопотання про перенесення розгляду у зв’язку з тим, що один з фігурантів нині воює в ЗСУ і не має можливості відвідати засідання.

Підготовче судове засідання, призначене на 26.04.2023 р. не відбулось по причині того, що сторона захисту подала клопотання про перенесення, оскільки один з обвинувачених не має можливості з’явитись до зали суду з вагомих причин. Попередньо засідання відкладались з різних причин, але досі підготовче судове засідання так і не відбулось

– повідомив у телефонному коментарі журналістам видання «Insider Media» прокурор Волинської обласної прокуратури Володимир Заплотинський

Потерпілі підозрюють, що справу зумисне затягують, аби обвинувачені «вийшли сухими з води».

Скільки років вже тягнеться ця справа, нагадаю, що це затримання відбулося у 2017-го, зараз – 2023!Скільки триває розгляд в суді, але досі ніхто не поставив остаточну крапку. То одне клопотання про перенесення, то інше. І ми на місці.

Мені вже неодноразово казали: «Полиш ту справу». Але хіба так правильно?

Обвинувачені створили фактично злочинне угруповання, нам показали це представники СБУ, на брифінгу, вони вчиняли низку протиправних дій, їх викрили, затримали, порушили кримінальне провадження. Очевидно, що винні мають понести за це відповідне покарання. Рано чи пізно. Особливо в такий час. Тут питання навіть не в мені, як у потерпілій. Питання значно ширше і важливіше.

Хіба за таку країну ми сьогодні платимо життями? Хіба в таку країну мають повернутися з фронту наші воїни? Я вважаю, що саме в війну, особливо важливо показати, що ми живемо і будемо жити в правовій країні. І ніхто не зможе відбілитися – ні мандатом, ні формою. Якщо ти скоїв злочин – маєш понести покарання

– каже депутатка Волинської обласної ради Юлія Вусенко

Нагадаємо, що справу проти очільника ГФ «Варта порядку» порушили ще у 2017-му році. Олександру Тиводару та його поплічникам інкримінували скоєння злочинів за наступними статтями: ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 125, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 182, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 201, ч.1 ст. 263, ч. 2 ст. 359, ч. 3 ст. 359 Кримінального кодексу України.

У межах цього кримінального провадження розслідувався факт порушення недоторканості приватного життя щодо особи, яка з 21.12.1992 року до сьогодні працює суддею в Луцькому міськрайонному суді Волинської області. Мова йде про Пушкарчук Валентину Петрівну. Також потерпілими у справі є: Вусенко Юлія Василівна (депутатка Волинської обласної ради від «Європейської Солідарності»), Дмитрук Олександр Романович та Д’яченко Андрій Володимирович (члени ГО «Національний корпус»).

Фото: «Insider Media»

«Варта порядку» відома широкому загалу не лише як громадське формування з охорони порядку, а й як «приватна армія» Ігоря Палиці, члени, якої займалися залякуванням, стеженням, недопуском журналістів, нападами, побиттями, підпалами ресторанів та автомобілів.

В результаті розслідування 8 серпня 2017 року у Луцьку спіробітники СБУ посеред вулиці затримали голову «Варти порядку» Олександра Тиводара.

Вони провели обшуки в офісі громадського формування, у будинку очільника та ще кількох членів цієї організації. У домі Олександра Тиводара знайшли 133 патрони, а в інших фігурантів вилучили спеціальні засоби негласного отримання інформації, карти пам’яті з фотографіями, зброю різних калібрів, набої до неї, гранати Ф-1 і протипіхотні міни.

Одразу ж після затримання фігурантів справи навколо обрання запобіжного заходу розіграли цілий спектакль. Олександра Тиводара на судове засідання привезли на ношах. У нього нібито трапився гіпертонічний криз.

Фото: «Insider Media»

Сам керівник «Варти порядку» назвав кримінальну справу – політичним замовленням.

Низка депутатів під час засідання запропонували взяти його на поруки. Серед них – представники місцевих рад, а також двоє нардепів, з-поміж яких чинна депутатка й членкиня депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді Ірина Констанкевич.

Справу передали на розгляд до Ковельського міськрайонного суду. Судові перипетії тривали кілька років. Зрештою, через недоліки суддя повернув обвинувальний акт прокурору. Знову кримінальна справа (№ 161/233/19) зареєстрована у суді ще 21 травня 2021 року. Однак вирок не ухвалений і досі.

Нагадаємо, Олександр Тиводар, перебуваючи під слідством і судом у 2020 році, на місцевих виборах отримав мандат депутата Волинської обласної ради.

Фото: «Insider Media»

Після повномасштабного вторгнення, лідер ГФ «Варта порядку» очолив батальйон оперативного реагування «Луцьк», та днями стало відомо, що він полишив посаду в ДФТГ, оскільки мобілізувався до лав ЗСУ. Куди саме – «таємниця за сімома замками». Тим не менше, Луцька міська рада погодила нову кандидатуру на посаду командира БОР «Луцьк». Добровольче формування територіальної громади очолить депутат Роман Бондарук. Він, до слова, не проходив строкової служби, не має військового звання та не брав участі в бойових діях.

Фото: «Insider Media»
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X