Суд не дозволив слідчим закрити справу про смерть пацієнтки

27.07.2020 о 12:20 · 2 хв читання

Ковельська місцева прокуратура намагалася через суд закрити кримінальне провадження, яке відкрили за фактом неналежного виконання професійних обов’язків медичними працівниками.

15 березня 2017 року в Ковельський відділ поліції надійшла з прокуратури Волинської області заява від місцевого мешканця, із доданими документами, з приводу смерті жінки, яка в період з 28 грудня 2015 року перебувала на стаціонарному лікуванні у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Ковельської центральної районної лікарні, а 29 грудня 2015 року – в інфекційному відділенні цього медичного закладу, де знаходилась на лікуванні по 5 січня 2016 року, потім – по 13 січня 2016 року на стаціонарному лікуванні у Волинській обласній інфекційній лікарні.

Органом досудового розслідування 16 березня 2017 року було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017030110000644 з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 140 КК України (Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого), що карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нещодавно прокурор Ковельської місцевої прокуратури Андрій Чабан у клопотанні до суду вказав, що за результатами проведених слідчих дій не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, а відтак це є підставою для закриття провадження.

Виявилося, що судом ще три роки тому було призначено проведення посмертної судово-медичної експертизи, яка має суттєве значення для вирішення справи. Однак, як не дивно, експертизу чомусь так і не провели. Не проводились й інші необхідні судові експертизи.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді В’ячеслава Лесика у задоволенні клопотання прокурора про закриття кримінального провадження відмовив.

Фото ілюстративне

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X