Судді у Ковелі не хочуть судити сина колишнього колеги
Ковельський міськрайонний суд розглядає кримінальне провадження про обвинувачення ковельчанина Богдана Василюка у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 350 КК України.
Санкція цієї статті (Умисне нанесення побоїв або заподіяння легкого чи середньої тяжкості тілесного ушкодження службовій особі або громадянинові, який виконує громадський обов’язок, у зв’язку з їхньою службовою чи громадською діяльністю, а також вчинення таких дій щодо їх близьких), передбачає обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
Суддя Петро Бойчук, а згодом судді Сергій Панасюк, Ірина Логвинюк заявили самовідвід з тих мотивів, що обвинувачений по даному провадженню є сином судді у відставці Олега Василюка, з яким вони тривалий час працював в одному суді.
У недалекому минулому Василюка-молодшого правоохоронці двічі притягували до адміністративної відповідальності.
За даними поліції, 21 липня 2019 року о 7:50 він, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння у громадському місці, погрожував громадянину предметом, схожим на ножа, та створював конфлікт, чим порушив громадський порядок та вчинив дрібне хуліганство. Правопорушник в суд не з’являвся, тому суддя Ірина Логвинюк провадження закрила в зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Інший випадок трапився 25 серпня 2019 року близько 18:30. Василюк вчинив хуліганські дії: кричав, бив битою і ногами по вхідних дверях квартири. На зауваження мешканців не реагував. Розбив вікно. Тоді суддя Сергій Панасюк вказав, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення і закрив справу. Мовляв, матеріали поліції «не містять доказів того, що дії Василюка Б.О. були спрямовані на умисне порушення громадського порядку, натомість очевидно те, що його дії були зумовлені конфліктом з іншою особою».
Нагадаємо, самого суддю Олега Василюка затримали 8 червня 2017 року під час отримання 4 тисяч гривень хабара. 15 червня йому обрали запобіжний захід у вигляді тимчасового зобов’язання, а 11 липня після клопотання Генерального прокурора України – відсторонили від посади до 9 серпня з притягненням до кримінальної відповідальності. Поки тривало слідство та спливали терміни переобрання запобіжного заходу, які свідомо «проґавила» прокуратура, 10 липня суддя-хабарник подав заяву про відставку. Вища рада правосуддя врахувала те, що Олег Василюк має достатній для звільнення у відставку стаж роботи і відпустила його на заслужений відпочинок.
Фото Волинської обласної прокуратури
а як же закон один для всіх? При чому тут колега? Скоєний злочин заякий має бути покарання. Чи судді можуть засудити тільки бамжару за вкрадений мобільник чи велосипед?
Так ще і лікарі не будуть лікувати лікарів. Таксист не підвезе таксиста..
Беспредел він вскрізь мусарьня продажна