У Голобській громаді рили укриття для школи, а знайшли 500-літню цеглу

26.07.2023 о 13:06 · 2 хв читання

На території школи селі Бруховичі, що на Ковельщині, знайшли фрагменти фундаменту і давню цеглу.

Про це у фейсбук-спільноті «Культурна спадщина і розвиток громад Волині» повідомив Аркадій Ткачук, – пише сьогодні «Конкурент».

За словами чоловіка, 25 липня у селі Бруховичі Голобської громади розпочали рити котлован під майбутнє бомбосховище. Там знайшли фрагменти фундаменту (ймовірно XVIII-XIX ст.) невідомої будівлі і ще давнішу цеглу, датовану XVI-XVII століттям.

25 липня на території школи с. Бруховичі (Голобська ОТГ) розпочали рити котлован під майбутнє бомбосховище. При цьому були виявлені та знищені фрагменти фундаменту (ймовірно 18-19 ст.) невідомої будівлі. Проте на місці знайдено також значно давнішу цеглу – так звану «пальцівку» / «пальчатку» – 16-17 століття. Чи була проведена археологічна експертиза на місці майбутньої будови? Смішне питання. І що тепер з цим робити? Волинський краєзнавчий музей 

– йдеться у дописі

У коментарях користувачі обурюються, що такою цікавою знахідкою не зацікавились в управлінні культури Департаменту культури, молоді та спорту ОВА, а також тим, що будівництво триває без археологічного обстеження.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X