У селі Бруховичі призупинили земельні роботи через знайдену старовинну цеглу

27.07.2023 о 12:32 · 4 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

На території школи в селі Бруховичі Голобської громади припинили земельні роботи через виявлені у викопаному котловані уламки старовинної цегли.

Про це розповіла спеціалістка відділу охорони культурної спадщини Волинської обласної військової адміністрації Людмила Мельник, – повідомляє Суспільне.

На час приїзду Суспільного на територію навчального закладу вчора, 26 липня, земельні роботи тривали.

Робітники працюють на місці знайденої старовинної цегли. Фото: Суспільне Луцьк

Почали рити котлован, а знайшли кладку цегли XVI-XVII століть

Біля навчального закладу 25 липня почали копати яму для погреба, щоб там зберігати овочі. Директорка Бруховичівської школи Світлана Абрамчук каже: заклад освіти збудували в 1958-му році. Освітянка зазначила, що старовинної цегли тут не бачить, тому працівники закладу продовжуватимуть копати далі.

Фото: Суспільне Луцьк

Я взагалі не знаю, яка тут є старовинна цегла. Вчора розкопували, то кажуть, що, мабуть, як будували школу, якісь залишки були

– говорить керівниця школи
Керівниця Бруховичівської школи Світлана Абрамчук. Фото: Суспільне Луцьк

На місце робіт прийшов місцевий житель, історик Аркадій Ткачук, який виявив цеглу, а також зробив про це допис у соцмережах.

Я вчора бачив, що тут була кладка, а сьогодні ви її розвалили. Це «пальчатка», яка використовувалася у XVI-XVII століттях

– сказав волинянин до працівників, які працювали на території навчального закладу
Волинський історик Аркадій Ткачук. Фото: Суспільне Луцьк

На місці земельних робіт історик розповів працівникам школи, що це старовинна кладка, а не звичайна цегла. Зі слів Аркадія Ткачука, у виритому котловані можна простежити, як був закладений шурф: цеглини, далі шар розчину, і далі знову цеглини.

Тут трапляється багато цегли «пальчатки», вона використовувалася у XVI-XVII століттях, коли її виготовляли, то по ній так проводили пальці, коли клали у формочки. Навряд це фундамент XVII століття, ймовірно її використали, як фундамент і це десь XVIII століття

– каже історик
Цегла-«пальчатка», яку розкопали на території школи. Фото: Суспільне Луцьк

Коли журналісти Суспільного повернулися на місце земельних робіт через 10 хвилин, працівники школи вже зруйнували кладку з цегли, яку показував історик.

А я бачу, що тут щойно була цегляна кладка, а ви її лопатами роздовбали

– звернувся Аркадій Ткачук до керівниці Бруховичівської школи Світлани Абрамчук
Фото: Суспільне Луцьк

Що вирішили в селищній раді

На місце приїхала начальниця гуманітарного відділу Голобської селищної ради Ірина Руднік. З її слів, земельні роботи на території школи припинять і звернуться до спеціалістів.

Звернемося до фахівців, які мають кваліфікацію. Коли будуть оцінені усі факти, які показав Аркадій, тоді будемо приймати рішення: якщо є археологічна знахідка, то всі роботи будуть припинені

– додала посадовиця
Начальниця гуманітарного відділу Голобської селищної ради Ірина Руднік. Фото: Суспільне Луцьк

Виконавчому комітету Голобської селищної ради видали припис припинити земельні роботи, – зазначила головна спеціалістка відділу охорони культурної спадщини Волинської обласної військової адміністрації Людмила Мельник.

При проведені земляних робіт у разі виявлення археологічних артефактів – замовник, виконавець робіт зобов’язаний зупинити ці роботи й попередити орган охорони культурної спадщини і відновити їх лише після письмового дозволу після проведення археологічних досліджень

– говорить посадовиця
Головна спеціалістка відділу охорони культурної спадщини ОВА Людмила Мельник. Фото: Суспільне Луцьк

Наразі, з її слів, селищна рада повідомила Ковельську окружну прокуратуру для представництва держави щодо пам’ятко-охоронного законодавства.

Речниця обласної прокуратури Наталія Мурахевич Суспільному зазначила, що станом на 26 липня звернень щодо ситуації в селі Бруховичі до установи не було. Наразі спеціалісти з’ясовують статус знахідки.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Що робив там Аркадій? Скільки Аркадію років? Аркадій знає, що нині триває війна? Аркадій буде вчити Бруховичівських діток? Такі, як Аркадій, шукають собі химерну славу, на жаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X