У Ковелі будуть щорічні виплати дітям загиблих героїв АТО

02.11.2021 12:47

На останній сесії Ковельської міської ради депутати затвердили у новій редакції Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ковеля».

Як інформує міськрада, у документі враховані пропозиції та побажання обранців громади. Зокрема, діти, батькам яких присвоєно звання «Почесний громадянин міста Ковеля» (посмертно) після їхньої загибелі в АТО/ООС, до настання 18 років отримують до 1 вересня щорічну грошову виплату в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на час здійснення виплати. Виплати здійснюються з року присвоєння звання, припиняються з року настання дитині 18 років.

Публікація за темою: Ковельський мер вручив відзнаки «Почесний громадянин міста Ковеля»

З такою ініціативою виступили секретар ГО «Ковельське об’єднання ветеранів та волонтерів АТО/ООС» Віталій Васюта та заступник голови цієї громадської організації Анатолій Остапчук. Їх підтримав депутат міської ради, учасник АТО, підполковник запасу морської піхоти Володимир Шпіка, який на сесії озвучив депутатський запит.

Майже всі депутати проголосували «За», в тому числі й міський голова Ігор Чайка, утрималася лише депутатка з фракції ВО «Батьківщина» Тетяна Середюк, директорка Ковельського палацу учнівської молоді імені Івана Франка.

Публікація за темою: Секретар міськради проігнорувала пропозицію щодо дітей загиблих героїв

Цьогоріч діти загиблих на війні Почесних громадян міста Ковеля отримають грошову допомогу до свята Миколая. З наступного року виплата буде здійснюватися до 1 вересня.

Звання Почесного громадянина міста Ковеля присвоюється особам незалежно від місця проживання, громадянства, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий особистий внесок у розвиток міста та сприяли піднесенню його всеукраїнського і міжнародного статусу.

Серед нововведень – міський голова своїм розпорядженням щорічно у червні буде затверджувати склад комісії з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ковеля». Вона буде формуватися із депутатів, посадових осіб виконавчого комітету Ковельської міської ради, представників галузей економіки, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту.

Почесному громадянину Ковеля вручатимуть посвідчення, диплом та нагрудний знак.

Церемонія вручення відзнак буде проходити під час урочистостей у День міста Ковеля або в День Незалежності України.

Почесним громадянам міста передбачена щорічна грошова виплата. При досягненні пенсійного віку – у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня року, в якому здійснюється виплата.

Публікація за темою: Почесний громадянин Ковеля віддав свою виплату родині АТОвця

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.