У Ковелі на бульварі Лесі Українки відкрили фотовиставку «Зерно»

14.10.2021 о 12:06 · 3 хв читання
Фото: https://m.day.kyiv.ua/

У Ковелі доброю пам яттю вшанували воїнів, які віддали життя за збереження суверенітету та цілісності України.

Про це пише Наталія Малімон у газеті «День».

На перший погляд, це просто тематична фотовиставка, відкрита напередодні свята Покрови та Дня захисників і захисниць України. У центрі Ковеля на бульварі Лесі Українки виставлені стенди з портретами загиблих воїнів та їхніх дітей. Але коли знайомишся з цією фотовиставкою, яку ініціювала Ковельська міська рада, то на душі стає щемно: так душевно, щиро і достойно пам’яті загиблих зроблена вона.

Фотовиставка має назву «Зерно». «Батько – зріле зерно, впало у грунт… Та не зникло воно, пагоном в дітях своїх проростає. Жито-життя-триває» – ці поетичні рядки передають суть фотовиставки. Всі вірші на стендах написані Наталією Шепель, радницею Ковельського міського голови Ігоря Чайки. Каже, нічого, що б відповідало духу задуманого і втіленого, в інтернеті не знайшла, то написала поетичні рядки сама.

Ми з літа думали, як зробити так, щоб до Дня захисників та захисниць, до Покрови укотре по-особливому згадати Героїв Ковельської територіальної громади, які віддали свої життя за Україну. Внаслідок реформи хтось із полеглих тепер згадується в інших громадах. Тож ми зосередилися на тих, хто в нашій. Крім того, 12 із 14 Героїв – Почесні громадяни Ковеля. Ми хотіли згадати Героїв, але світло, з вдячністю та надією, що їхня жертва – в пам‘яті, і вона – недаремна. І от коли сам намір літав десь у повітрі, у Ковелі саме відбувалася виставка майстрині соломкоплетіння Інни Чонки – фантастичні вінки з жита, пшениці та квітів та різні обереги. І тоді ідея прийшла сама – тати-Герої та їхні діти. Вони – зерно, яке проросли в дітях. А ті, котрі не встигли створити власні сім‘ї та народити дітей – зберегли цю землю, щоб на ній народилися сотні інших. Тож виставка побудована таким чином, що з одного боку портрет тата – з іншого діти. Для тих, у кого немає дітей – з іншого боку ми розмістили дідух як символ пам’яті роду й написали вірш. І окремо – для донечок, портрети яких без братів, наприклад, були настільки красивими, що їх годі було оминути. Для донечок з іншого боку банера теж є вірш. І подячний – батькам. І з молитвою – до Покрови. В цілому на виставці, що під відкритим небом на бульварі Лесі Українки в Ковелі скомпоновані 30 зображень. В основі фотозйомки також дідухи, які ми спеціально позичали в майстрині з Турійська Валентини Якимович. Згоду на фотозйомку, яку проводили Роман Домбровський та Софія Нікуляк, дали всі без винятку мами. Для того, щоб відзняти Данилка Кияна, сина Володимира Кияна, іменем якого названа одна з вулиць Ковеля, ми шукали фотографиню у Львові. Нею стала Наталя Хасаншін

– розказує Наталія

14 портретів воїнів зафіксовані на стаціонарних рамках, що розміщені уздовж бульвару Лесі Українки: Абрамчук Олександр, Артемук Олександр, Вишневський Олег, Данилевич Роман, Дем’яник Сергій, Задорожній Андрій, Киян Володимир, Кірєєв Ігор, Кравчук Микола, Мостика Андрій, Тарасюк Олексій, Шилік Анатолій, Ярмолюк Олександр, Корнач Сергій. А також сфотографовані, за згодою матерів, 18 дітей різного віку: АртемукиМаксим, Іван, Дарина; Тарасюк Дарина; ЯрмолюкиМаксим та Нікіта; ШилікиТетяна і Артем; Данилевич Іванна; ВишневськіЄвген та Соломія, Кірєєва Тетяна; ЗадорожніАндрій та Анна; Корнач Дарина; КравчукиІлля і Таїсія; Киян Данило.

Фотографи з Луцька Роман Домбровський та Софія Нікуляк, фотографиня зі Львова Наталя Хасаншін долучилися до зйомок на благодійних засадах.

Фото газети «День»

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X