У Ковелі планово переходять на індивідуальні контейнери для збору сміття у приватних домоволодіннях

14.08.2024 о 15:29 · 3 хв читання

У нашій громаді впроваджується нова форма збору побутових відходів для приватного сектору. Місто планово переходить на систему індивідуальних сміттєвих баків.

Про це сьогодні повідомила Ковельська міська рада з посиланням на ремонтне житлово-комунальне підприємство №1.

Чому це важливо і зручно:

  • нові ємності допоможуть ефективніше утилізувати сміття;
  • поліпшиться естетичний вигляд міських дворів та вулиць;
  • зменшиться навантаження на існуючі майданчики;
  • додасть зручності мешканцям, адже тепер не треба чекати машину, а необхідно виставити контейнер на вулицю. Працівники РЖКП самі забирають сміття.

Згідно із законодавством, власники приватних будинків зобов’язані купити індивідуальний сміттєвий бак для свого домоволодіння. На сьогодні його середня вартість становить близько 1500 гривень залежно від країни-виробника та якості матеріалу. Сума не маленька, особливо для малозабезпечених категорій населення.

Для того, щоб зменшити фінансове навантаження та допомогти людям з придбанням таких контейнерів, Ковельська міська рада прийняла цільову програму, що передбачає їх закупівлю за рахунок бюджетних коштів.

Сміттєвий бак можна придбати на власний вибір у будь-якого продавця/постачальника або ж придбати його за зниженою ціною на умовах Програми.

Хто може скористатися пільгами та скільки можна зекономити:

  • безкоштовно отримати контейнер мають право: пенсіонери віком від 75 років та особи з інвалідністю І групи;
  • за 50% вартості закупівлі: військовослужбовці Збройних Сил України, члени сімей загиблих військовослужбовців (батьки, подружжя), учасники бойових дій, особи з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни;
  • за 60% вартості – пенсіонери;
  • за 70% вартості – всі інші заявники.

Такою послугою можна скористатись одноразово (не більше одного контейнера на один особовий рахунок, зареєстрований (відкритий) в абонементній системі РЖКП).

Цей крок спрямований на поліпшення санітарного стану нашого міста та підвищення зручності для мешканців.

З метою реалізації Програми міською радою було виділено мільйон гривень. Закупівля проводилася через систему Prozorro. Кожен громадянин може ознайомитися з її результатами.

На аукціон було подано запит на 2 типи контейнерів: 120 л – 700 шт. та 240 л – 150 шт. У результаті проведення закупівлі початкова ціна знизилася до 914 тис. 900 грн, що дозволило зекономити 85 тис. 100 грн.

Оплатити кошти за придбані смітники можна через банківські установи, інтернет-банкінг чи безпосередньо без комісії в касі підприємства (готівкові кошти з каси вносяться на рахунок підприємства у банківську установу).

Куди йдуть платежі

Усі зекономлені при закупівлі кошти та кошти, які сплачують люди за індивідуальні сміттєві баки, надходять на спеціальний рахунок. Він використовується виключно для закупівлі нових сміттєвих баків. Жодної націнки підприємство не ставить, жодної копійки з цих коштів не використовує на будь-які інші потреби.

На обслуговування Програми РЖКП використовує власні фінанси. А на кошти, які накопичилися на спеціальному рахунку, оголошуються нові аукціони.

До прикладу, було оголошено закупівлю контейнерів на 120 л – 94 шт. при стартовій ціні 114 тис. 680 грн. Торги завершилися ціною 106 тис. 370 грн, що теж дало певну економію.

Разом ми робимо наше місто чистішим та привабливішим!

– йдеться у повідомленні
Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (22)
  1. Взагалі @обнулися! Відмив коштів у всій красі! Та поставте млять по 4-5 контейнерів у кожному районі, запустіть сміттєвоз хоча б двічі на тиждень, а не один раз – і буде вам щастя. Бак купи, за вивіз сміття заплати. А не здається що достатнім забезпеченням баками для сміття та вчасним вивозом того ж сміття має надавач послуг, а не споживач. Ці баки, які так “необхідні”, щоб покращити життя розумникам і спустошити гаманці споживачам мають входити в абонплату, а не бути куплені за власний рахунок.

      1. Як ставлять такі ставки для керівництва РЖКП, то значить д.я і трішки

        1. Рекомендую більше заробляти і не плакатись
          А то всі такі бідні, а в дворах по 2-3 машини і в магазинах всаджують пачками. А як комуналку заплатити чи податки так всі бідні і безробітні!

          1. А шо то за всраний підприємець який стає працювати в РЖКП заступником?
            Був хоч для ветеринара конкурс?
            Чи по блату?
            Плакатись.
            Покажи но ти цифри, які в цю державу приносиш.

          2. Ага особливо алканавту бойку й зарплата 100 тис грн. І у запой піде за “оздоровчі” лікуєм. І бейджі за наш рахунок генератор поставив. Як помре то й ховати певно будем за рахунок міста. У цього алкаша найдорожий тариф в Україні а батареї холодні, Тай виключає як заманеться. Понапридумувпв платежів за загальне користування абонплату. Що може тобі шлендри оплатити . Дай тобі Боже щоб ти гроші ті за призначенням використовував на здоров’я своє, діточок своїх і онуків.

        2. Напишіть свій номер, скину декларацію податків за себе та найманих працівників!

    1. А як приватний сектор возить сміття в баки яки стоять біля багатоквартирних будинків то це ок? Люди що там мешкають платять за це постійно, а в приватного сектора грошей на бак немає, а на бензин соляру і машину не саму дешеву що підвезти то сміття до баків гроші є. І платити не треба. То це по вашому так має бути? Все правильно вони зробили. А то що вам халява закінчується то це ваши проблеми

      1. То нехай ще та «Барселона» собі свої баки поставить і Заводська 6.
        А то підкидують і підвозять своє сміття в чужі баки.
        Тут і до приватного сектора не потрібно добиратися.
        Коли вже для них халява закінчиться?
        В забудовника гроші на будівництво є, а на баки нема.
        І чому це їхнє сміття має бути в інших під вікнами.

      2. А де стоять ваші баки? Під вашими вікнами? Чи впіхнули під чийсь будинок? Чи взагалі винесли за межі прибудинкової території?

  2. Сама більша економія буде, як звільнити заступника . На заробітній платі 50тис.грн в місяць. Економія складе 600 тис.грн в рік. В кожен двір бак стане БЕЗКОШТРВНИМ!

  3. Давай купимо по три баки,
    для роздільного сміття.
    Якщо ні, то піднімемо плату
    за несортоване сміття
    В ДВА РАЗИ.

  4. Те, що хочуть запровадити у нас, то в Європейських країнах звичайна практика. Їдиш на приклад дорогою по селах в Польщі, біля брами кожної хати стоїть контейнер для сміття. Те ж саме бачу, коли проїжаю по селах в Німеччині, Чехії. В чому проблема????? Стоїть контейнер для сміття біля кожної хати, а фірма яка вивозить сміття кожного ранку їздить сміттєвоз, і те сміття забирають.
    Давно в нас таке впровадити потрібно. В Європі на вивозі сміття фірми не погані кошти заробляють

    1. То дайте нам європейський рівень життя. Їхні дороги. А по-перше життя без війни.

  5. Правильно каже Людка гнати нахуй потрібно того Пеніса і всіх його викормишів з ЖЕКу.

  6. Де це потрібно платити
    І де можна отримати
    Треба ціна на 120л і 240л.
    Я виберу один по ціні
    За -50%
    Так як інвалід 2групи

    Дайте будь ласка відповідь
    Дякую

  7. В кого вулиця взагалі не зроблена куди тащити того бака зі сміттям?
    І куди мають його виставляти?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X