У Ковелі презентували книгу про життєвий і творчий шлях художника Валентина Данилюка

26.07.2023 о 17:08 · 2 хв читання

У Ковелі в публічній бібліотеці відбулась презентація книги Валентини Клюнтер «Доля синьоокого романтика» про життя і творчість члена Національної спілки художників України Валентина Данилюка.

Про це сьогодні повідомляє Ковельська міська рада з посиланням на бібліотеку.

Десять років тому митця не стало, але він живе у своїх роботах та у світлій і вдячній пам’яті всіх, кому пощастило його знати. Краєзнавець Валентина Клюнтер, як і Валентин Данилюк, народилася у прадавньому волинському селі Секунь теперішнього Ковельського району. Про його історію написала декілька книг. Не інакше як сама доля обрала її для виконання важливої місії – увічнити в книзі пам’ять про художника. Крім того, вона посприяла, щоб його родина передала майже чотири десятки творів майстра (скульптур та картин) Волинському краєзнавчому музею. Тепер його творчість належить Україні, вона не розпорошиться у часі та просторі.

На цьому наголосила Зоя Навроцька, директорка художнього відділу музею, мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва.

Ім’я Валентина Данилюка збирає довкола себе сузір’я яскравих особистостей, які освітлюють мистецький простір нашого краю. Він ніби притягував до себе споріднені душі, духовність, витонченість, благородство, шляхетність. Таке спілкування було насолодою і потребою. Це була його духовна родина.

Атмосферу родинного свята під час презентації створили непересічні особистості, які поділилися теплими спогадами – поетична берегиня Волині Ніна Горик, творець співочого тріо «Райдуга» Оксана Мулярчук, художник-вітражист Віктор Бурчак, донька художника Надія Дзьоник, директорка дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик, наукова співробітниця історичного музею Мирослава Мороз.

З великим задоволенням присутні вітали гостю зі столиці, нашу землячку і гордість, королеву українського романсу, народну артистку України Світлану Мирводу. Чудові пісні в її виконанні подарували присутнім світлий настрій і незабутні враження.

Як відомо, у листопаді 2016 року на честь Валентина Данилюка (1938-2013) у центральній частині Ковеля була перейменована вулиця.

Фото: КЗ «Публічна бібліотека» Ковельської територіальної громади

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X