У Ковелі влада не наважилася встановити тарифи на платні послуги з томографії

14.01.2022 15:29

У Ковелі на чергове засідання виконавчого комітету виносилось питання про встановлення тарифів на платні послуги з проведення комп’ютерної томографії, які надає комунальне некомерційне підприємство «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання».

Втім, міський голова Ігор Чайка наполіг, аби його зняли на доопрацювання, – повідомляє Ковельська міська рада.

Керівництво міста «включило задню» внаслідок негативного резонансу, коли громадськість довідалася через ЗМІ про заплановане владою встановлення цих тарифів. У соціальних мережах ковельчани висловлювали дуже гостру критику таким діям чиновників.

Публікація за темою: Ковельський міськвиконком встановить тарифи на платні послуги з томографії

Варто сказати, що у новому приймальному відділенні центральної районної лікарні нещодавно запрацював надсучасний комп’ютерний томограф, який було придбано за кошти державного бюджету.

За словами генерального директора Ковельського МТМО, кандидата медичних наук, лучанина Валентина Вітра, вони нададуть роз’яснення на сайті МТМО щодо формування тарифу. Разом з тим, зауважив, що платною ця послуга буде для іноземців і людей, які за власним бажанням  вирішили провести таку діагностику.

З виступу директора Ковельського МТМО складається враження, що бажаючих скористатися цією «послугою» велика черга. Саме тому невідкладно треба запроваджувати тарифи, щоб всіх обілетити та відсканувати. Бачишно, без тарифів паралізовано роботу томографа та медичного песоналу

– емоційно заявив член Громадської ради при Ковельському міському голові, очільник її антикорупційної експертної групи Володимир Косцьов’ят

Як би неймовірно це не звучало для загалу, як стверджують на сайті міської ради, комп’ютерна томографія для пацієнта є безоплатною, якщо він має показання до КТ та електронне направлення від лікаря. Якщо хворий перебуває на лікуванні у стаціонарі і йому необхідне проведення КТ, таке обстеження входять до відповідного безкоштовного пакету послуг.

Цікаво, чи багато ковельчан мали можливість скористатися «безоплатними» послугами ковельської медицини? Бо ж навпаки, чимало мешканців територіальної громади скаржаться на те, що значні їх кошти у стінах Ковельського МТМО «пішли за вітром».

Публікація за темою: Гендиректор Ковельського МТМО бідкався про зарплати медиків

Валентин Вітер

Головний медик Ковеля запевняє, що тарифи встановлюються на основі Постанови Кабінету Міністрів від 17 вересня 1996 року та включають у себе: заробітну плату медичного працівника, єдиний соціальний внесок на заробітну плату, матеріальні витрати на лікарські засоби та медичні вироби, а також непрямі господарські витрати.

З його слів, днями була прийнята Постанова про значне підвищення заробітної плати медичним працівникам. Зокрема, для лікаря вона має бути не меншою 20 тисяч гривень, медсестри – 13,5 тисяч гривень. Це теж вплинуло на тариф з проведення КТ.

Публікації за темою:

На думку міського голови, не варто поспішати з рішенням, яке стосується такого чутливого питання як тарифи на медичні послуги.

Те, що ми наповнюємо сучасною апаратурою наше МТМО – це чудово. Але я за те, щоб ця техніка слугувала людям, а не люди слугували їй. Тому давайте розберемось і приймемо зважене рішення

– наголосив Ігор Чайка

Дивною є така несподівана реакція міського голови, адже проєкт рішення про встановлення нових тарифів на медичні послуги розроблявся і вносився на розгляд виконкому завчасно. У міського керівництва було достатньо часу і можливостей вникнути у суть питання. Реакція громадськості сплутала владі всі карти і заставила перед телекамерою «клеїти дурня»?

Як рекламує міська рада, кабінет комп’ютерної томографії працює у приймальному відділенні екстреної медичної допомоги ЦРЛ (м. Ковель, вул. Олени Пчілки, 4) щоденно з 08:00 до 16:00 (крім вихідних). В ургентних випадках – цілодобово. Обстеження проводяться за попереднім записом за номером телефону: +38 050 468 11 10.

Висококваліфіковані фахівці проводять обстеження головного мозку, органів грудної та черевної порожнини, тазу, м’яких тканин, усіх відділів хребта, кінцівок, магістральних судин, із внутрішньовенним контрастним посиленням та без нього. Апарат розрахований на вагу пацієнта до 200 кг.

Результати КТ видаються у вигляді висновку лікаря та диску з усіма отриманими під час обстеження зображеннями у форматі DICOM. За бажанням пацієнта може бути видана плівка з найбільш показовими зображеннями.

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Так це все встановлено за кошти платників податків. І працівники отримують заробітню платню з нас платників податків. Так що маємо ще раз платити

  2. Цікаво, скільки заробив медик, якщо мені МРТ обішлось 1400. А нас таких там ціла черга була?

  3. В цьому питанні є дві складові: економічна та моральна. Економічна складова: – чи є можливість фінансування цих послуг з міського бюджету без залучення коштів громадян? Напевно є така можливість при раціональному плануванні бюджету. Моральна складова: – якось дивно виглядає, коли керівник медичного закладу, який отримує астрономічну для міста Ковеля заробітну плату, розповідає про необхідність залучення коштів громадян для потреб цього медичного закладу КОМУНАЛЬНОЇ форми власності.

    1. Астрономічної зарплати головному медику не вистачило на туалетний папір. Тому підтирається Конституцією.

  4. Жалуется на з/п медикам! А попробывал бы лечь в нашу больницу и полечится на пенсию в 2 500! Сытый голодного никогда не поймет.Вы на его физиономию посмотрите,треснет скоро от переедания, а в больнице помоями кормят.В концлагере ,наверное,лучше кормили.А за эти “добровільні внески”давно надо в тюрьму сажать.ВОРЫ! Позор власти , а не больница!Картинка хорошая,середина гнилая!
    /

  5. “Наклав ” він на нас і на наші невдоволення, як ті хто його там тримають…

  6. Влітку-моя сестра інвалід дитинства 1 групи,за томографіію грудноі клітки,заплатила 2500гр.Так де ця безкоштовна томографія?Мабуть тільки на папері,а гроші в кишені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.