У Ковелі запровадили карантинний режим через нашестя американського білого метелика

25.06.2024 о 13:20 · 1 хв читання
Фото ілюстративне

У зв’язку з виявленням на території міста регульованого шкідливого організму – американського білого метелика (Hyphantria cunea) запроваджений карантинний режим в межах міста Ковеля, загальною площею 4730 га.

Про це повідомила Ковельська міська рада.

Американський білий метелик – це агресивний шкідник, що пошкоджує понад 250 видів плодових, декоративних, лісових дерев, особливо полюбляє шовковицю, клен, волоський горіх. Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд.

Комунальними підприємствами міста вживаються невідкладні заходи відповідно до розпоряджень Ковельської РДА та міського голови.

Для вдалого знищення цього небезпечного шкідника громадянам та суб’єктам господарювання усіх форм власності необхідно регулярно обстежувати зелені насадження на власних територіях, ретельно оглядаючи крону дерева, особливо в 1-й декаді червня та у 2-й декаді серпня, коли з’являються перші павутинні гнізда гусениць 1-го та 2-го поколінь. Особливу увагу потрібно звернути на шовковицю і клен ясенелистий, що ростуть на території або у межах саду, де зазвичай оселяється цей шкідник.

Згідно з рекомендаціями відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в області, виявлені гнізда, а іноді і яйцекладки, необхідно зрізувати та спалювати разом з гусеницями.

Тільки спільними зусиллями можна зупинити розповсюдження шкідника!

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
    1. Та без проблем, запустили інфу як в минулих роках і з розумними фізіономіями прикупили по пару к баксів)

  1. Одним словом лодирі,кропити треба дерева.Але дешевше зрізати.Бардак.

  2. І без метеликів роками нищать дерева! Нищать Ковель!
    А тепер хоч причина є((( і то не факт…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X